Salihli Lidya Tümülüsleri (görsel) | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Salihli Lidya Tümülüsleri (görsel)

metin77

Kullanıcı
O iş işe başladımmı belli olur ustam isterseniz bi deneyiverin bizde öğrenmiş olalım

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla adamlar aciyor ama kayitli ama kayitsiz bilmem. Sadece baktiklari yer tumulus. Dag tas gezip isaret aramiyorlar.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
Valla adamlar aciyor ama kayitli ama kayitsiz bilmem. Sadece baktiklari yer tumulus. Dag tas gezip isaret aramiyorlar.

bende işaret aramıyom ustam sen merak etme işaretler beni arıyor o adamların açtıkları kayıtlı olsa zor kayıtsız rahat açılır helede tapuluysa kepçeyi daya hemen ambide yakalanırsan soluğu alırsın

metin77

Kullanıcı
Calisma mantiklari boyle. Tumulusten laf acildi bende soyledim. Belkide guclu bir tanidiklari vardir bilemem. Buyuk dusundum biran :)

blutx

Kullanıcı
Tümülüs işine normal defineciler değilde sırtı kalın zengin kodomanlar yapıyor! adamlar belli başlı yerleri tutup anlaşıp yakalanma riskinide ortadan kaldırıyorlar.

Abdullah313

Kullanıcı
Aslında olmayacak iş değil, iyi bir ekipke azmettikten sonra... Bir kere açsan zaten o kodaman ekibinden oluyorsun. Gerekirse sonraki tarlalar satın alınır. Bütün mesele ilk yeri halletmek... Hadi gelip bakalım diyen olursa ben yine gelmeye varım.

Mobil cihazdan gönderildi...

metin77

Kullanıcı
Aslında olmayacak iş değil, iyi bir ekipke azmettikten sonra... Bir kere açsan zaten o kodaman ekibinden oluyorsun. Gerekirse sonraki tarlalar satın alınır. Bütün mesele ilk yeri halletmek... Hadi gelip bakalım diyen olursa ben yine gelmeye varım.

Aklimdasin abdullah313 usta. Dun 2 forograf paylasti bugun iceri girerler. Bir tane acmislar kodaman olmuslar zaten.gerisi de peş pese geliyor. Iddia ediyorum bir haftada balikersir de bir paşa var onunla irtibata gecer yakalanma riskini ortadan kaldiririm. Her defasinda onu da gormek sartiyla tabi.

ZİRVE

Kullanıcı
LOZAN ANTLASMASi
Madde 65 — 29 Ekim 1914 günü Müttefik Devletler uyruğu bulunan kişilerin olup işbu Andlaşmanın yürürlüğe konulduğu gün Türk kalacak topraklar üzerinde kimliği belirlenecek mallar, haklar ve çıkarlar, bulundukları durumda, hak sahiplerine hemen geri verilecektir. Buna karşılık, Türk uyruklarının olup 29 Ekim 1914 günü Müttefik Devletlerin egemenliği ya da koruyuculuğu altında bulunan, ya da Balkan Savaşları sonunda Osmanlı İmparatorluğundan ayrılarak bugün söz konusu Devletlerin egemenliği altında tutulan topraklar üzerinde kimliği belirlenebilecek mallar, haklar ve çıkarlar da, bulundukları durumda, hak sahiplerine hemen geri verilecektir.
Madde 66 — 65. Maddenin birinci ve ikinci Fıkraları hükümlerinin yerine getirilmesi için, Bağıtlı Yüksek Taraflar, hak sahiplerini, en ivedi bir yöntem ile, kendilerinin rızası olmaksızın yüklenmiş olabilecek her türlü yüklem ya da yararlanma haklarından [charges ou servitudes] arınmış olarak malları, hakları ve çıkarlarına tasarruf edecek duruma koyacaklardır. Söz konusu mallar, haklar ve çıkarları, geri verme işlemini yapacak olan Hükümetten daha önce doğrudan doğruya ya da dolayısıyla elde etmiş olup da, geri verme yüzünden zarar görmüş bulunacak üçüncü kişilerin zarar- giderimi de o Hükümete düşecektir. İşbu zarar - giderim konusunda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların çözümlenmesi genel mahkemelerin [Tribunaux de droit commun] yetkisi içine girecektir.

asagisi sakal yukarisi biyik modeli cikarsak elimizden alacaklar cikartan kisiye zararini odemek zorundayiz en iyisi boyle kalsin antlasma bitincxe bakariz bi caresine
ustam alllah razı olsun bak nasıl bilgilendik.kalsın ustam kalsın.

ZİRVE

Kullanıcı

ustam zaten kodamanlar şu an yerleri belirleyip zavallı köylülerden parayı basıp alıyorlar.herkez cayır cayır yer topluyor.dün başımdan ilginç bi olay geçti.adamın yerine önce 7 trilyon para teklif etmişler.daha sonra bayramda adamlarını gönderip 10 vermişler.zavallının ne olduğundan haberi yok.yeri görünce bende dedimki çok az vermişler içimden.yer sahibini biraz uyandırdım.benim sayemde biraz daha para kazanır.yer sahibine burayı yedirmeyeceklerini biliyorum.adamlar güçlü.

Abdullah313

Kullanıcı
Aynı yerden mi bahsediyorsunuz? Salihli tarafından? Şu an yolda dönüyorum. Gelirken baktım, çoğu açılmış veya kurcalanmış görünüyordu. Sağlamlar %30-40 gibi duruyor.