Sanduka Mezar | Define işaretleri ve anlamları

Sanduka Mezar

ASİAVCI

Kullanıcı
bundan bu arazıde olma olasılığı nedir sizce yoruma acık

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Bana gorede illaki her mezarin bir isarti vardir ama tarim alani olarak yahut sehirlesme ile isaretler kalmamistir aslina bakarsaniz bu isaretcilik dagda bayirda bana gore okadarda cok degerli barindirmamakta asil degerliler sehirlerde yapilasmalarin altinda gizli kalmis durumda mesela burada bir okulun bahcesinde "Yasak Kelime" yapiliyor ek bina temeli ve cikan toprak guzel diye fidanliga dokuluyor aradan biza zaman gecince o topraktan sayisiz altin sigge cikiyor sizce bu gomu ve isaretcilige nekadar bagdasiyor bence bagdasacak bisi yok dagda bayirda sadece varsa esgiya yahut olenin mezarina konan iki parca eser gerisi nerde ya bir insaat kazisinda ortaya cikiyor yada dere kenari verimli tarlalarda

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
ustam çok harika bir paylaşım olmuş özellikle ülkemizde bundan çok var fakat eskiden ekim arazisi olmayan dağ tepe daha sonra ekim arazisine çevrildiğindan bu yerler hep tarla altlarında kalmış durumda öyleki herkes çokça duymuştur tarlayı sürerken çok takılıp açıldığını soruna gelirsek ustam Türkiye'de bence en çok bu tiplerden var fakat işaret iz olmayıp ekim arazilerinde kaldığı için şans eseri çıkıyor birde ustam resimdeki lahit yanışmıyorsam

esrarengiz2828

Kullanıcı
aynısına benzer çıkmışını gördüm bizim burda işareti vardı ama ne olduğunu hatırlamıyorum şimdi 3 tane olduğu söyleniyor ve aranıyor saygılar ustalarım

esrarengiz2828

Kullanıcı
bazılarıda bakır veya normal telle birbirine bağlantılı diye biliyorum 2 .sandukada tel vardı içinden ziynet eşyaları çıktı diye biliyorum

blutx

Kullanıcı
Aynısından gördüm sanduka tipi mezar fakat tarla yada bahçe içinde değil, su için yol kenarında ark çalışması yapılan yerde cıktı 2adet yönü batıya bakıyor ayakları iki mezar arası 2 metre tahmini adımla ölçtüm, içini açtığımızda içinden çıkanlarıda söyleyebilirim !! resmi çekilen yerde olma olsılığı yüksek asi usta

Son düzenleme: