Sari yorginin sacakli.Hani kudret kale yakinindaki olan | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Sari yorginin sacakli.Hani kudret kale yakinindaki olan

TRUVA

Admin
Daire içine aldığım noktayı iyi incele orası dogallastirilmis izlenimi verilerek kapatılmış görünüyor sınırları belli .işaret etttiğim noktadaki sanırım incir ağacı tam arkasını iyi incele orada ikinci nokta olması lazım. Konu açarken usdat söylemiş sana ilk resmin resme göre sol tarafı bütün resim atarsan kayanın yüzünü birşeyler görebiliriz

R00T

Vip Üye
Resimlerine çok ayrıntılı bakmadım.Benim bakmam pekde önemli değildir.Öylesine bir bende yazayım. Burası kalite mekan lakin kudret kale veya atlı mağaralar değildir. Nemli ve yosunlu yerleri sevmediğim için pek inceleyip sık dokumadım. Oymelardan bayyoza şişe benzeri kafa aşağı oymalar var ya bide sıralı değişik ebatlar.Hepsi zemin altını veriyorlar. Senin görüntülerde ki yerlerden duvar girişin yok. Saplama sıkıştırma kayan var.Onda kasa bakabilirsin Birde alt hafif çaprazında giriş.
Havuzlarda kasa .Su mecrası değişitirilen yeri ihmal etme gerisi ve alt şarlak havuzu dahil. Su hattı boyunca suya sıfıra yakın oymaların hep karşı çaprazında kasa bakarsın bu mekan için.

Dogruyu arayan

Kullanıcı
Resimlerine çok ayrıntılı bakmadım.Benim bakmam pekde önemli değildir.Öylesine bir bende yazayım. Burası kalite mekan lakin kudret kale veya atlı mağaralar değildir. Nemli ve yosunlu yerleri sevmediğim için pek inceleyip sık dokumadım. Oymelardan bayyoza şişe benzeri kafa aşağı oymalar var ya bide sıralı değişik ebatlar.Hepsi zemin altını veriyorlar. Senin görüntülerde ki yerlerden duvar girişin yok. Saplama sıkıştırma kayan var.Onda kasa bakabilirsin Birde alt hafif çaprazında giriş.
Havuzlarda kasa .Su mecrası değişitirilen yeri ihmal etme gerisi ve alt şarlak havuzu dahil. Su hattı boyunca suya sıfıra yakın oymaların hep karşı çaprazında kasa bakarsın bu mekan için.
Hayirli geceler yorumlar icin sagolsun root ustam Bu kudretten kalenin guney dogusunda sacakli bir han yeri.var.yaninda uzun yigma hancinin odasi yigmanin alt ucunda 2 taş orgu duvarli oda acilmis dahasi varmi acaba saygilar.41 dikili tasli hora tepeye.cikan sarapci yokusunda bunlar.

R00T

Vip Üye
Burası kudretkale değildir.
Lakin sorularına cevap vereyim. ::: Saçaklı yani avucunu dik düzt tut sonra hafif eğ öyle ayakta yarım ay benzeri eğimli kaya ise .Bir giriş yeri o kısımdan ararsın.Saçaklı nedir tam bilmiyorum. Şarapçi köyü yolu burdan geçer de tam istikamet bu değildir. Eğer kudratkale olsaydı şarapçı köyü yoluda geçecekti buraya yapışık sayılabilecek meafede kuzeydoğuda çimenika kalende olacaktı yine güney doğulu eteğine yapışık ceneviz kalen olacaktı. Ve sen buraya ulaşamayacaktın.Ve işaretleri bunlar değildir.
Eee burası nedir. Burasıda bir sistem ve kaliteli bir yerdir hepsi bu kadar. Dersen sistemi biliyorum az çok duydum felan fıstık.Yine nasipse muvaffak olursun .Buralar boş değildir. Kolay gelsin başarılar.

Dogruyu arayan

Kullanıcı
Hayirli geceler yorumlar icin sagolsun root ustam Bu kudretten kalenin guney dogusunda sacakli bir han yeri.var.yaninda uzun yigma hancinin odasi yigmanin alt ucunda 2 taş orgu duvarli oda acilmis dahasi varmi acaba saygilar.41 dikili tasli hora tepeye.cikan sarapci yokusunda bunlar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201209-233639_Gallery.jpg
    Screenshot_20201209-233639_Gallery.jpg
    748 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_20210729-221846_Gallery.jpg
    Screenshot_20210729-221846_Gallery.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_20210729-221732_Gallery.jpg
    Screenshot_20210729-221732_Gallery.jpg
    672.6 KB · Görüntüleme: 11
  • 20210729_173024.jpg
    20210729_173024.jpg
    929.7 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_20201213-111233_Gallery.jpg
    Screenshot_20201213-111233_Gallery.jpg
    994.2 KB · Görüntüleme: 11

Dogruyu arayan

Kullanıcı
Gunaydin Root ustam Elimizi dikip bukey yapinca ters L gibi olan kisim.kudret kale.dedim.yerde oluyo fotoda gordugunuz birde bunun 40 adim.asagisinda siraya ayni dikip buktugumizde misali atlar baglanda kepez altinda olur kisim.var.ve tavaninda bir butun ay gibi oyma var.buranin kuzey dogusunda bir kurşun atim.mesafe fotoda gordugunuz odalari olan kale yeri var.simdi bu iki kale.olan yerin ortasindan yukari kudret kaleninde hemen guney batisina dogru şarapci yolu yokusu taş doseli yol.cikar.bu yokusta 20 tane boş bir insan icine gircek kupler cikti.bu yoldan kudret kalenin guney batisina dogru 1500 adim.civari gitsem 3 cu.kaleyi cok aradim.ceneviz kaleyi var oldugunu duydum bir kismi yer alti kalesi olan yer.yani 3 kale sac ayak yapar.saygilar ustam

Coral

Kullanıcı
Slm hanın 70 adım yukarısında harcının evi var yıkılmıştır büyük ihtimal evin batı çıkışında Güney batıda fırın mevcut yanında inçir ağacı hanın arka tarafında kaynak suyu 50 adım da hanım avlusun da havuz kapanmıştır büyük ihtimal hanın mesafe 300 metre eski mezarlık çatal yolun içinde mezarlıgın yanında papaz evi olmalı hanın 3 girişli mezarlık tarafına açılan kapının içeri girince sol köşesinde delikli taş duvarda hanın önünde tekrardan dibek şekli kuyu mevcuttur.

Dogruyu arayan

Kullanıcı
Slm hanın 70 adım yukarısında harcının evi var yıkılmıştır büyük ihtimal evin batı çıkışında Güney batıda fırın mevcut yanında inçir ağacı hanın arka tarafında kaynak suyu 50 adım da hanım avlusun da havuz kapanmıştır büyük ihtimal hanın mesafe 300 metre eski mezarlık çatal yolun içinde mezarlıgın yanında papaz evi olmalı hanın 3 girişli mezarlık tarafına açılan kapının içeri girince sol köşesinde delikli taş duvarda hanın önünde tekrardan dibek şekli kuyu mevcuttur.
Hayirli geceler ustam Coral nerelisin kimsim bilmem fakat soylediklerin dogru firin yeri var.cevresinde bir kac kuyi bilgi uzerine actirildi kuyunun birinde zincirler cikmis hakikat bilgisi olan varsa buyursun oyle bos yerde bos iş arayaan biri degilim.bu islerde milletede devletede bedel odedik varsa bilgisi olan buyursun bu isin bileni zaten az saygilar

KANAS_USTA

Admin
Bu fırına yakın tepenin güneydoğu dibinde 3 odalı mağara tipi kaya mezar olacak bu nokta yahut fırın yola 17 adım mesafededir. Magara ustunde bir ağaç yahut bir kaya ile muhurlenmistir. Yine cevrede uçan vaziyette bir güvercin su kaynağı doguya doğru bakan bir murc izi delik(büyük bir kayada) tepede bir höyük .....vs