Selale de El oymasi . | Define işaretleri ve anlamları

Selale de El oymasi .

SEVALİ

Kullanıcı
Sayın ustalarım.

Yasam Alanı iç Anadolu olup Aynı Dere güzergahında 4 şelale bulunmaktadır.
Birinci şelalaemiz Güney batıdan başlayıp Kuzey doğuya devam akarı ile 4 Şelale bulmaktadır.
Birin ci selâlemiz 3 Metre yüksekliğinde olup akarı karşımıza aldığımızda sol kol üzeinde ki kaya parçası batıya bakmakta olup sağ el işareti bulunmaktadır .
Ikinci şelale takriben 40 Metre aşağısında olup 20 Metre civarında yüksekliği olmaktadır.
Diğer iki şelale ti göremedim fakat biliyorum .
Her yönleri ile Batı Kuzey batı yönleri 325 yilinda Konstanini iznik te 4 incili kabul ettirmesinden dolayi Kabul etmeyen Papaz yakilmis Esi Rahibe Asilmiş olarak bilinir
Güney doğu yönünde Kartal kayalığı ve 3 Arkadaş mevkisi mevcuttur .
Rakı Eski ya yolu olarak bilinir
Kuzey batı ve Kuzey doğu yönünde yığmazlar vardır
Güney ve Güney doğu yönlerinde 3 tane değirmen yerleride Yaş da büyük olan Amca lar tarafından yerleri tespitidir .
Doğu tarafında kaba su Acisu olarak tabir edilen demir oksitli çeşmede mevcuttur

Teşekkür ederim
Hayır lı Akşam lar diliyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Görsel ile görmeden birşey demek mümkün değil. Yeminli bir maldan bahsediyorsunuz bunun için elin verdiği yönü görmek gerek. Kapalı alan olan kısmı bulmak gerek. Mahsenlide olabilir mahsensiz de. El tek başına ise yardımcı işareti veya son nokta olan haç işaretini bulmak lazımdır. Daha bir çok örnekte sayılabilir.

SEVALİ

Kullanıcı
Görsel ile görmeden birşey demek mümkün değil. Yeminli bir maldan bahsediyorsunuz bunun için elin verdiği yönü görmek gerek. Kapalı alan olan kısmı bulmak gerek. Mahsenlide olabilir mahsensiz de. El tek başına ise yardımcı işareti veya son nokta olan haç işaretini bulmak lazımdır. Daha bir çok örnekte sayılabilir.
Sayın Roni ustam
Şu an Resim paylasmak istemiyorum
Şelale yi karşıma aldığım da Güneye bakmak ta olup Doğu yönünde kalmakta olup Kuzey batı çok daha doğru olacaktır hemen hemen şelale ile aynı kotta 1 tilki deliği gibi yer bulunuyor su debisi yüksek olunca oradan su görünüyor.
Ayrıca belirtmek isterim elin tam doğusunda tepenin altında 12 yıl önce kapalı olan 1 yer Akşam kapalı idi sabah açıldığını çevredeki herkes bilir
Arkadaşım içerini girdi ilk sürünerek giriyorsun 15.metre sonra 1 salon gibi olduğunu belirterek Tekrar bir iniş olduğunu belirterek aşağı tarafa basma ve tutma yerleri olduğunu taban da kuyu olduğunu belirtmişti
O yıl yağış bol olduğu için Köylü ler akan suyun giderini magaraya bağladiklarini bikiyorum hala ora ya akar .
Şelalenin Üst kayalığı na papaz kayalığı der ler
Şelaleye gelmeden güzel soğuk suyu vardır
Anlatılan rivayet 1 çekiç le 10 Tane madalyon alındığı söylenir
Bölgede büyük yılan hikayeleride mevcut tür .
Teskkur Ederim
Hatir lı Akşam lar dikerim

SEVALİ

Kullanıcı
sayın sevali ustam siz bilirsiniz
Sayın Adıyaman ustam
Para 'yi zenginliği RABBİM nasip ettikten sonra kimse duramaz .
Sizde tabiki haklısınız
Şuan resim paylaşmak istemiyorum
Sebebide konunun zenginleşmesi diğer Arkadaslarimizada faydası olması gerekir diye düşünüyorum.
Bana Ķüpe gerek yok Küpçük te yeter li olur.
Nasip se gelir hint ten yemenden Nasip değilse ne gelir elden .
Teşekkür ederim
Hayir li Akşam lar diliyorum .

KANAS_USTA

Admin
Sayın Adıyaman ustam
Para 'yi zenginliği RABBİM nasip ettikten sonra kimse duramaz .
Sizde tabiki haklısınız
Şuan resim paylaşmak istemiyorum
Sebebide konunun zenginleşmesi diğer Arkadaslarimizada faydası olması gerekir diye düşünüyorum.
Bana Ķüpe gerek yok Küpçük te yeter li olur.
Nasip se gelir hint ten yemenden Nasip değilse ne gelir elden .
Teşekkür ederim
Hayir li Akşam lar diliyorum .
Bu konuda @ADIYAMAN ustama katılıyorum.

Madem bu konuyu açtınız amacınız bilirkisilerden rehberlik istemek bununda yolu resimdir arkadaşım.

Doktor röntgeni istiyor reçete yazıyor dimi
Şükretmek ayri birsey akletmek ayri birsey
Benim içinde konu kapanmıştır kal sağlıcakla.

KOMAGENE

Vip Üye

Madem bu konuyu açtınız amacınız bilirkisilerden rehberlik istemek bununda yolu resimdir arkadaşım.

eyvallah ustam
konu hakkında ilk defa kesin konuştum tabi bunun sebepleri var
diğer bir taraftan bizim amacımız yani bu sitedeki yöneticiler üyeler hiç bir menfaat beklemeden yardımcı olmaya çalışıyorlar çok site baktim hepsinde en fazla 1 gün kaldım bilerek yanlış yönlendiriyorlar bilerek bileni kışkırtıyorlar fakat bu sitedeki ustalar öyle değil hemen hemen coğunluğuyla fikir ayrılığımız var fakat saygı çerçevesinde işte bunun için boş zamanlarımda buraya takılır 2-3 cevap veririm neticede ailemin sitesi değil ayrıca sitenin sahibininde para kazandığı yok amaçları yardımcı olmak nerden biliyorsunuz derseniz 3 host domainim vardı
@KANAS_USTA ustama katılıyorum sizde inşAllah amacınıza ulaşırsınız

SEVALİ

Kullanıcı

Sayın Kanas Ustam
Siz şahsınıza saygım sevgim olduğunu 10 yıldır bilirsiniz
Yüz yüze tanışama imkinamiz olmadı henüz
Kanas Ustam Aslin da siz bu bölgeyi bilen anlattıklarım dan bulmeniz gerekir
7 8 yil önce açmış olduğum bir konuydu
Resimler tabiki var Arşivden gogle on drividen bakıp indirmem gerekecek
En Kısa Zaman da paylaşırım İNşALLAH
Tésekkür ederim
Hayır lı Akşam lar diliyorum