Şelale Ve Değirmen Yorum Lütfen | Define işaretleri ve anlamları

Şelale Ve Değirmen Yorum Lütfen

bycopra

Kullanıcı
Bugun Yapmış Oldugum Bir Gezide Rastladıgım Bir Kaç Kareyi Sizlerle Paylaşmak ve Yorumlarınızı Almak İsterim.

Sayın ustalarım resmi yorumlarsanız sevinirim.

101f1385d21d00747a87575233c0bf69.jpg

71a35814441c97374c2bd96d42583282.jpg

fb928456fd575783119221d87393c56e.jpg

524df9b96b038ee3e451d44a8f96ae35.jpg

8fe4d28d16201e4a9ff4121314014628.jpg

bycopra

Kullanıcı
Sn;bycopra

Bu değirmen yakın tarihimizle ilgili bu nedenledir ki Görsel olarak çok güzel Saygılarımla
Meltun bey yakın tarihe ait degil ve burası şelale değirmen buraya 2 km felan uzaklıkta işaretledigim yerlerde işaret yok mu sence?

karanar

Kullanıcı

bölgenizin eski yerleşim yeri olduğu aşikar, su kanalları, değirmen taşı gibi görünen taş, bunun göstergesi, yaslandığınız ağaç oldukça eskiden dikilmiş gibi duruyor. özellikle şelalede el işçiliği işaretler görmek mümkün.
yuvarlak içine aldığım işaret; dua eden bir insan figürüne benziyor.altındaki dikdörtgen içine aldığım alan kanal işaretini vermiş. onun altında da mahsen işereti olması üç işareti de anlamlı bir hale getiriyor.
en anlamlı kısmı da resmin sağındaki üçgen lan kısım, o alanın el işiliği olduğu çok belli, o da mahsen ya da mağara işareti. eğer girilmemişse ki bana girilmiş gibi geliyor.oradaki mağara giriş okları yönünde. zaten bu çok belli. girilmemiş olması çok zor gibi, hayırlısı inşallah.

bycopra

Kullanıcı

bölgenizin eski yerleşim yeri olduğu aşikar, su kanalları, değirmen taşı gibi görünen taş, bunun göstergesi, yaslandığınız ağaç oldukça eskiden dikilmiş gibi duruyor. özellikle şelalede el işçiliği işaretler görmek mümkün.
yuvarlak içine aldığım işaret; dua eden bir insan figürüne benziyor.altındaki dikdörtgen içine aldığım alan kanal işaretini vermiş. onun altında da mahsen işereti olması üç işareti de anlamlı bir hale getiriyor.
en anlamlı kısmı da resmin sağındaki üçgen lan kısım, o alanın el işiliği olduğu çok belli, o da mahsen ya da mağara işareti. eğer girilmemişse ki bana girilmiş gibi geliyor.oradaki mağara giriş okları yönünde. zaten bu çok belli. girilmemiş olması çok zor gibi, hayırlısı inşallah.
Eline gözüne diline saglık hocam sence tuzak varmıdır hocam?

karanar

Kullanıcı

ercansen

Kullanıcı
burda bır yasam oldugu bellı arastırmalarınızı genısletmenızı ustalarımızın yorumlarını dıkkate almanızı acele etmemenızı heyecna kapılmamanızı tavsıye ederım evet bır yasam varsa bunların gomulerı mezarları mutlaka vardır buyuk bır sabırla sahada fızıbılıte calısmalarınızı tavsıye ederım. suphelendıgınız yerde horasn testı yapmanızı bosluk aramanızı bır makına yardımıyla yuzey arstırması yapmanızıda tavsıye ederım fotografları yorumlucak bır cok ustam var sımdı benım bır yorumda bulunmam szı yanlıs yonlendırebılır daha tecrubelı ustalarım yonlendırecktır bızımle kalın foruma yenı fotograflar yenı calısmalrınızı bızımle tekrar tekrar paylasın yanıla yanıla hepberaber dogruya yaklasıcagımızı umıt edıyorum saygılar..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
aramıza hoş geldin kardeşim.
öncelikle ,görüntülerin konuyu yeterince aydınlatmasına yetmediğini söylemek istiyorum. biz,afaki yorumlar değil,bulguları ve alanı yeterince yorumlanacak seviyede görerek ,konuyu aydınlatmayı tercih ediyoruz. değirmene hiç bir şey yazamayız. somut bir görüntü yok. adamın malzemesi varsa veya bu alana bir şey gizlenmek istenmiş,burayı bir nokta olarak almış i,se, çevresini iyi gözlemlemek gerekir. sahibide içlerde herhangi bir noktayı tercih etmiş olabilir.bunun tespit yollarını zaman içinde inşaallah öğrenirsin.
çağlayan, bir şeyler çağrıştırıyor. karanar ustamız geniş değinmiş. bende yerin önemine binaen sadece bir iki ilave yaptım.

sağ ve sol ok istikametlerinin görülmesi konuyu tam anlaşılır hale getirecektir. suyun vurduğu yer ile döküldüğü yer hilal gibi traşlanmış acaba neden . gereksiz yere yapılmadı değilmi. geniş açılarda resimlemen menfaatine olur.
yalnız ben burayı pek tavsiye etmem. çünkü buradaki iş suyla bağlantılı ve zordur.arazi üzerindeki yerler dururken, burayı kullanan kişilerin tercih nedenini düşünmek gerekir.
ben olsam ,arazi üzerinde ,başka yerlere yönelirdim. farklı medeniyetlerin yaşadığı bölgelerde mutlaka arazi üzerinde gizemler olur.