Şelale Ve Mahzen

cesycex

Kullanıcı
Ustalarım selamlar.dar küçük bir dere,ve sayısız şelale olan bir yer.şelalelerin çoğu 2koldan düşüyor. Bir şelale yine 2 koldan düşerek kazan gölünü dolduruyor ve kazan gölünden tekrar şelale olarak boşalıyor.karşısına gectigimizde sağ tarafta 2 adet mahzen gibi bir yer. Birinci mahzenin giriş üstü kemerli ve tam kemer ortasında üçgen bir oyma var.hemen giriş yaninda azar azar su çıkiyor yerden.diğer mahzenin girişi kare ve daha küçük. Giriş cercevesi tuğla örme gibi geldi bana.çevresinde işaret göremedim. Bunlar sizce ne amaçla yapılmış olabilir. Birkaç resim var fakat arkadaşın tablet de şuan.en kısa zamanda alıp yüklerim.bu arada girişler dereye göre zemin altında kalıyor.önlerinde çalılık vardı temizleyince göründüler.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hayırlı olsun diyelim ustam sen zaten yoruma ihtiyaç bırakmamışsın nelerin olduğunun farkındasın(beğendim)

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam benim kanaatim yer kolay bulunabilen ve zaman asimina ugrasa dahi sekli degisemeyecek olan bir yer bulmussunuz ben olsam emin olun isaret koymazdim bu binevi kiraz bahcesinde dikili bir tane visne agci gibi alanen belli ama gomen tarafindan belli olan bir yer bulmussunuz ve emin olun tuzak koyuldugunuda sanmiyorum İNSALLAH yanilmam ve İNSALLAH tatmin edici guzellikler billuk bereket barindiriyordur kolaygelsin saygilar