Selamun Aleyküm;değerli Ustalarım,ne Düşünüyorsunuz!nasıl Yapardınız? | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Selamun Aleyküm;değerli Ustalarım,ne Düşünüyorsunuz!nasıl Yapardınız?

grasviti

Kullanıcı
Oymanın içinde parmak boğumu girecek kadar delik varmış gibi görünüyor. Yanlış hatırlamıyorsam Asi avcı ustanın parmak sokarak içerde parmak boğumu dönüyorsa (parmağın) uç kısmının istikametine bakılmalı diye bilgi verdiğini zannediyorum. Ama bu oda için mi yoksa giriş için miydi hatırlayamadım. Hatırlayan varsa yazacaktır zaten.
Parmak bogumu yön verir dogru hatirliyorsun yön verdigi gibi derinlikte verir ama bu resimde o delik yok ustam

SM-J730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Yapma ustam..
Mademki değerli sinyali aldın daha tavşanın kurbağanın peşine ne düşüyorsun..
Malumunuz figürler yön veren işaretleri gizlemek için yapılır c v..o gibi burada büst heykel resim şeklinde bir katakter ben göremedim velevki olduğunu var sayarsak tavşanın istikametinde kayanin zeminle birleşen yerinde küçük bir kovuk genişletilerek kapatılmış odaya inilir...
Kurbagada doğu tarafında zeminin seki yaptığı yerdeki kara taşa bakmak lazım kolay gelsin...
Allah (cc) Razı olsun Lacivert abim,teşekkürler çok güzel özetlemişsin

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Değerli kardeşim,yerin güzel fakat işi çok zor,bu nedenle yorum yapmakta kararsız kaldım.Yer ya bir kırala ait yada o bölgenin komutanına ayit,derinlik 10m'nin üzerinde girişide mehil yapan yerde uzaklığıda 15m ile 20m mesafede,giriş ağızı 4m gibi kuyu şeklinde içerisi kayalarla dolu,bu iş sizin çok zamanızı ve paranızı alır.Saygılarımla.
Doğrudur Saygıdeğer ustam,bende kolay olmayacağını düşünmekteyim,Fakat kolay da bir yolu olması gerekir diyede merak etmiyorum desem yalan olur

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Doğrudur Saygıdeğer ustam,bende kolay olmayacağını düşünmekteyim,Fakat kolay da bir yolu olması gerekir diyede merak etmiyorum desem yalan olur,Bu çevrede tünelle gidilen bir sürü mahzenler var,hemen üstünde ve tepede yani çevrede hiç mezar işareti yok,Tepeden inince ki tepede de kablunbağa var bundan önceki konumda paylaşmıştım,İlk mezar işareti olarak bunu gördüm,Komutan mezarı olması gerekir siyah bir kartal ya konacak şekilde yada uçacak şekilde duruyor

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Burada mezar girişi tamam aşağı yukarı 7mt'de bir parmak geliyordu oyma derinliği,Peki buranın değerli odasına ille bu giriş mi götürecek yada başka bir yerden giriş mi?Tek giriş den mezara ve mezardan da diğerlerine mi yoksa nasıl olacak,Ustaları biraz terletelim:),Birçok arkadaşta ışık alsın

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
g96jNR.jpg
rJ1YAM.jpg
yzq2By.jpg

Burası oymanın arkasındaki dikine karenin yani altın veya kuzey işaretinin verdiği yer zeytinin önü