Selamun Aleykum Yardım Allahtandır, Vesile Ey Dostlar | Define işaretleri ve anlamları

Selamun Aleykum Yardım Allahtandır, Vesile Ey Dostlar

Meraklı35

Kullanıcı
1: Düz bir alanda 5 ayrı bölgede 1m yüksekliğnde 3,4 metrekare kayalıklar bulunmaktatır.araları 100metredir
2:Bir kayalığın üzerinde işaretler bulunmaktadır
3: 1 insan resmi olup batıya bakmaktadır ve baş kısmının arkasında el işareti vardır doğuya bakmaktadır.(eli çekemedim resimde görükmüyor)
4: alanda dikili hiç ağaç yok düz meradır çok yüksek bir alandadır ve kasım ayları ile mart arsı karla kaplıdır...
5:diğer işaretleride görmektesiniz.saygılar

Meraklı35

Kullanıcı
el işareti insan başının altındaki karenin sağ tarafında belli oluyor dikkatli bakarsanız(beğendim)

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
3 ncu resimin alt ksminda dikdortgen kasa var onu acin 4ncu resmin ortasini yoklayin yakininda mezari var boslukla tesbit edin digerleri agir isler insandan ziyade at nali var emarelerde yakininda at hayvan mezarligida var

esrarengiz2828

Kullanıcı
öncelikle hoşgeldiniz der baya bide dolu gelmişsiniz derim resimlerinizin işaretli taşları komple alması olayı birazdaha net anlatacağı gibi yorumlarıda çok etkileyeceğine eminim anlatımınız zaten kusursuz ama resimleri etraflıca çekilmesi açıklamaları değiştirecektir @BABACONDA ustamın dediğine katılmamak elde değil ordaki güneş olan taşında etraflıca incelenmesi gerek ondada kasa türü bişey olabilir artı el dediniz el tammı noksan parnak varmı onuda merak etmiyor değilim saygı vede selamlar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
resimleri çok yakın çekmişsin meraklı kardeşim.
ustalarımıza ilaveten,

burayı da ihmal etmesen iyi olur. boşluk ve maden tespiti yapılacak değerde görülüyor.
yazdıklarım diğerlerinin boş olduğu anlamına da gelmesin. sağlıcakla.
konunu fotoğraflı bölüme taşıdım. daha çok üyenin takib etmesini sağlar.

Meraklı35

Kullanıcı
resimleri çok yakın çekmişsin meraklı kardeşim.
ustalarımıza ilaveten,

burayı da ihmal etmesen iyi olur. boşluk ve maden tespiti yapılacak değerde görülüyor.
yazdıklarım diğerlerinin boş olduğu anlamına da gelmesin. sağlıcakla.
konunu fotoğraflı bölüme taşıdım. daha çok üyenin takib etmesini sağlar.
Çok saol ustam

Kader25

Admin
Aleyküm Selam ustam,
Ustalarımız tespitleri yapmışlar, hepsi sağolsun var olsunlar.
Onların tecrübeleri olmasaydı çoğu şeyi göremeyecektik.

At mezarlığı bitiminde yaklaşık 2-3 metre derinlikte bir oda odanın ortasında da bir mezar var.
Mezarın soll çaprazında bir oda daha var, orada da bir mezar muhtemelen eşyaları da var.
Yamaçtan girildiğinde mesafe kısalır ancak odanın duvar kalınlığı Nasıl olur bilmiyoruz.
Çok iyi bir boşluk tespitini çubukla yapmak lazım.

Bu alanda başka kasaların da olma ihtimali çok kuvvetli. Tüm kayalık makinadan geçirilmelidir.
Ayrıca bu bölgeyi Google Map den inceleyiniz. Toprak rengi farklı olan alanları da tespit ediniz.
Gözünüze çarpan çöküntüleri atlamayınız. 500-900 metre çevresinde başka dağınık kayalıklar varsa oralara da bakınız.

Alışageldiğimiz bır yer değil, araziyi gören bu işlerden anlayan 3-5 kişi kafa yorsa çok daha iyi olur kanaatindeyim.
Nasipten öte yol yok. Allah cc bizlere hep hayırlı olacağı nasip eylesin. Amin.

Meraklı35

Kullanıcı
Aleyküm Selam ustam,
Ustalarımız tespitleri yapmışlar, hepsi sağolsun var olsunlar.
Onların tecrübeleri olmasaydı çoğu şeyi göremeyecektik.

At mezarlığı bitiminde yaklaşık 2-3 metre derinlikte bir oda odanın ortasında da bir mezar var.
Mezarın soll çaprazında bir oda daha var, orada da bir mezar muhtemelen eşyaları da var.
Yamaçtan girildiğinde mesafe kısalır ancak odanın duvar kalınlığı Nasıl olur bilmiyoruz.
Çok iyi bir boşluk tespitini çubukla yapmak lazım.

Bu alanda başka kasaların da olma ihtimali çok kuvvetli. Tüm kayalık makinadan geçirilmelidir.
Ayrıca bu bölgeyi Google Map den inceleyiniz. Toprak rengi farklı olan alanları da tespit ediniz.
Gözünüze çarpan çöküntüleri atlamayınız. 500-900 metre çevresinde başka dağınık kayalıklar varsa oralara da bakınız.

Alışageldiğimiz bır yer değil, araziyi gören bu işlerden anlayan 3-5 kişi kafa yorsa çok daha iyi olur kanaatindeyim.
Nasipten öte yol yok. Allah cc bizlere hep hayırlı olacağı nasip eylesin. Amin.
Eline sağlık Allah razı olsun ustam bilgileriniz benim çok önemli hayırlı geceler hayırlı ramazanlar