Selamunaleykum Üstadlarım Bu Fotoğrafları Yorumlayabilirmisiniz | Define işaretleri ve anlamları

Selamunaleykum Üstadlarım Bu Fotoğrafları Yorumlayabilirmisiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mecitusta01

Kullanıcı
selamunaleykum değerli üstadlarım bu fotoğrafları yorumlayabilirmisiniz rica etsem şimdiden teşekkür ederim.

Buluntu yayınlamanızdan dolayı tüm resimleri silmek zorunda kaldım
Sadece buluntuları silemedim

Buluntu yayınlama forum kurallarına aykırıdır
Lütfen en yakın müze müdürlüğü ile irtibata geçin

Lütfen forum kurallarını okuyunuz

Aliveli44

Moderatör tarafında düzenlendi:

yoksul

Kullanıcı
yaşam alanı ,üzüm veye bunun gibi meyvelerin suyunu sıktıkları taşar yalak falan o sikeler de zamanları farklı mı nedir veya başka başka yerlerde mi bulunmuşlar bilmiyorum ama çok düşük antika değerleri olan paralar ,çok temiz olanları 15-20 dolara alıcı buluyor sanırım ama sen müzeye bir sor varsa öyle fazlaa değeri olan parasını verirler yoksa bırak müzeye kaybolup gitmesin ne de olsa bu ülkenin tarihsel değerlerinden dir

MAVRAN

Super Moderatör
yaşam alanı ,üzüm veye bunun gibi meyvelerin suyunu sıktıkları taşar yalak falan o sikeler de zamanları farklı mı nedir veya başka başka yerlerde mi bulunmuşlar bilmiyorum ama çok düşük antika değerleri olan paralar ,çok temiz olanları 15-20 dolara alıcı buluyor sanırım ama sen müzeye bir sor varsa öyle fazlaa değeri olan parasını verirler yoksa bırak müzeye kaybolup gitmesin ne de olsa bu ülkenin tarihsel değerlerinden dir
@yoksul Ustam çok teşekkür ederim bu içten davranışınız için, güzelim ülkemin zenginlikleri aç gözlülük uğruna heba olup gitmesin. Saygı ve sevgiler.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Aleykum Selam;Evet Yoksul ustanında söylediği gibi içki yapımında kullandıkları yere benziyor buda bize yaşanmışlığı anlatıyor,buralarda mezarları yada hazineleri olabileceği ni verir fakat resimlerin hepside sadece işareti göstermek üzere yakın çekim,işaretlerin bulunduğu yeride gören(kaya ve çevrede dahil) resim olsaydı yönlendirebilirdik,Mesela son resimde dikdörtgen oymanın arka alt hafif sol kısımda kapama gibi birşey görüntüsü var ne olduğu belli değil!

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Buluntu yayınlamanızdan dolayı tüm resimleri silmek zorunda kaldım
Sadece buluntuları silemediğimden dolayı

Buluntu yayınlama forum kurallarına aykırıdır
Lütfen en yakın müze müdürlüğü ile irtibata geçin

Lütfen forum kurallarını okuyunuz

Konu tarafımca kilitlenmiştir

@mecitusta01 ustam
Tekrari halinde forumdan uzaklaştırılırsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...