Sene 1998... | Define işaretleri ve anlamları

Sene 1998...

iso

Kullanıcı
sene 1998 define forumları henüz yok tüketiçi gazetesi vardı..ordaki bir ilandan yaşları benden büyük tecrübeli definecilerle tanıştım ..yanlarına beni çırak almalrı için yalvardım..kabul ettiler.bir tanesi 40lı yaşlarda diğeri 60lı yaşlardaydı yaşlı olanı öldüğü için anlatıyorum.yoksa ikisidendende bir kötülük görmedim.bir süre trakyada haritaların peşinde gezdik bir yeri kazarken dediklerine göre cinlerin tasallutuna uğramışımki adeta komaya girdim ve işi yarım bıraktık bir süre sonra yaşlı olan ağbi beni bursadan aradı bende dandik bir bounty hunter dedektör vardı onu alıp gittim..ekipte 4-5 kişi vardı 1 hafta dağ tepe işaret aradık.işaret birbirine bakan 2 yılandı.işaretler bir kayada bulundu..bu yılanları akarsu olarak yorumladılar ancak bu ekipteki herkez köylü ve gerçekten garibandılar.1 hafta boyunca beni ahır gibi bir barakada misafir ettilerki gerçekten geceleri soğuktan uyuyamıyordum..ben kötü koşullara daha fazla dyanamadım ve müsaademi istedim.dedektörü ödünç bırakmamı istediler kabul ettim ve istanbula döndüm. ekibin lideri olan kişi esnaftı ve dükkanı 2-3 metrekarelik tahtadan bir baraka şeklinde idi. 2-3 ay geçtikten sonra beni aradılar gel dedektörünü al diyerekten..gittiğimde ekibin lideri olan esnafın barakası yıkılmıştı..ne oldu bu adama diye birine sordum..ha omu..şu anayol üzerinde inşaatı deam eden benzin istasyonu ve yanındaki fırın inşaatı onun dediler..dedektörü almaya gittiğim bizim yaşlı ağbide yeni bir apartmanın en üst katındaki evinde beni karşıladı..onların adına sevindim dedektörümü aldım istanbula döndüm..

metin77

Kullanıcı
Ders cikarilacak guzel bir hikaye ustam. 1998 deki soğuga olan yenilginizi baska bir yengiyle telafi etmissinizdir umarim. Daha once sahip olmadigimiz bir şeye sahip olabilmemiz icin, daha once yapmadigimiz seyleri yapmamiz lazim ustam.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Eline sağlık ustam
Sağlık olsun diyelim

iso

Kullanıcı
yok hocam hep direklerden döndüm genç iken gözüm kara idi sit alanını bile kazmıştım..cesaretin ve çok çalışmanın yani çok kazmanın başarıya götüreceğini sanırdım ama en önemli eksik aklımı kullanmakmış yani çok düşünmek herşeyi hesab etmek lazım.

A21MEDLi

Admin
anılarında anlatığın gibi,YILAN neymiş? yılan deredir...bazı yılan işareti var geniştir genişliğine göre nehirleri anlatıyor,diye diye dilimizde tüy bitti. yılan yerde giderken akışına bakın bide dereye bakın aynısıdır.yılan işaretini yapanlarda bu mantığı kullanarak gömüsünü saklayacağı arazideki dereyi baz alıp yılan işaretini yapmış.

wolf81

Kullanıcı
Mevlana ne güzelde demiş...
"Allah’ın defineleri yıkık gönüldedir. Yıkık yerlerde pek çok defineler gömülüdür. Kırılmış, iki yüz parça olmuş gönülü yapmak, Allah’a Hac’tan da yeğdir, Umre’den de."