Şirince St. John Kilisesi Restore Edilecek | Define işaretleri ve anlamları

Şirince St. John Kilisesi Restore Edilecek

xenon

Kullanıcı
Bu gidişle tarihe yeni bir tarih eklenecek bu tarihin ne olduğunu ben şimdiden tahmin edebiliyorum önce Süryanilere eski hakları verilmeye başlandı ardından Rumlara hizmet edildi yakın dada Ermenilere varsa gelin eski yerleşim yerlerinizi alın denilirse hiç şaşmayın... Bizde sahibi olduğumuz toprakları terk edelim!

25439.jpg

İZMİR'in Selçuk İlçesi'nde, her yıl birçok yerli ve yabancı konuğu ağırlayan tarihi Rum evleriyle ünlü Şirince'deki St. John Kilisesi'nin restore edileceği belirtildi.Şirince St. John Kilisesi için İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü...

İZMİR'in Selçuk İlçesi'nde, her yıl birçok yerli ve yabancı konuğu ağırlayan tarihi Rum evleriyle ünlü Şirince'deki St. John Kilisesi'nin restore edileceği belirtildi.

Şirince St. John Kilisesi için İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü ile Selçuk Belediyesi ve İzmir Valiliği arasında yapılan protokol kapsamında 24 Şubat'ta Restorasyon Yapım ihalesi yapılacak. Selçuk'a bağlı Şirince'deki St. John Kilisesinin kontrollüğü İzmir Rölöve Anıtlar Müdürlüğü ve Selçuk Belediyesi teknik ekiplerince yürütülecek.

AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, "Birçok yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin uğrak yeri olan Şirince'deki St. John Kilisesi'nin restorasyonuna önümüzdeki günlerde başlayacağız. Hıristiyan ve özellikle Katoliklerin çok sık ziyaret ettiği kilisenin daha sağlıklı bir hal alması ve burada ibadetlerini gerçekleştirmeleri bizim için önemlidir. Kilisenin restorasyonu için İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'ndan talep ettiğimiz fondan gelecek olan para ile karşılanacak. İnanç turizmi konusunda hızla ilerleyen kentimizin bu önemli alanlarında başlattığımız çalışmalarımız İzmir Valiliği'nin desteği ile hızlı bir şekilde sonuç alacaktır" dedi. Çalışmaların önümüzdeki yaz mevsiminde başlayacağını kaydeden Başkan Bakıcı, Şirince çarşısında yapılması planlanan Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Projesi için de önümüzdeki günlerde ihale yapılacağını kaydetti.

FOTOĞRAF

sirince-st-john-kilisesi-restore-edilecek-DHA-74ba0b213cfa432956e4c370264e16d6-2-t.jpg

sirince-st-john-kilisesi-restore-edilecek-DHA-74ba0b213cfa432956e4c370264e16d6-4-t.jpg

sirince-st-john-kilisesi-restore-edilecek-DHA-74ba0b213cfa432956e4c370264e16d6-5-t.jpg

Kaynak:

Moderatör tarafında düzenlendi:

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
biz onarımını yapalım derim ibadete açılmasına karşıyım bu onlara bir hak tanınmış olarak tanınmış olur zaten mülkiyet veya hak devri asla olmaz emsal teşkil eder ve öyle oluyor şuanda yeni çıkan kanunlarla pek çok resmi kuruma dava açılıyor ankara da tabu davaları çalıştıgım yerinde böyle bir davayla başı dertde konuyu iyi biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: osi

wolf_52

Kullanıcı
kan gövdeyi götürür... kanla aldık kanla veririzz... o kadrr...

ASİAVCI

Kullanıcı
butur konular sonunda siyasete dayanır buda buradaki huzur ortamını dostluğumuzu bozar değişik fikirlerin görüşlerin olması akıllı yaklaşım vede görüşlerin sunulması bizler için zenginliktir.
benim felsefem takım tutargibi deyilde bilinçli vede görerek anlayarak bunlara tepki koymaktır .%90 musluman bir ulkede dinin siyesi amaç için kullanılması kadar basit bir siyaset göremezsiniz . mili gelir şukardar oldu diye meydanlarda anırana neden cebinizdeki son 10 tl gösteremessiniz olduysa hani nerde demezsiniz kacamak cevap kalay önçekiler ne yaptı işte bu cevep bittiğiniz ve at gözlüğüyle bakmaya başladığınız andır yine sararsınız ne yaptılar diye cevap olurmu canım otoyollara baksanıza cift şerit köpruler derseniz öyle ama işin asli o yolda surecek arabayı bulamasınız bulsanızda ona koyacak benzini bulamazsınız sadece kolu komşuya araba aldı desindiye kapıya ceker sadece deposuna 25tl mazot atar bir pazar gunu bine bilirsiniz .
bugun 100mt kere toprağı bırakırsınız yarın guneydoğuyu egeyi bu uzar gider. herşey yolundaysa iyi bişeyler oluyorsa ben her zaman destekcisiyim kim olursa olsun fakat doğru gitmeyen cok şeyler var .diyorum diğer konular kilitli olduğu için burada biraz içimi dökeyim dedim artık kusurumuza bakılmasın kiliseler denmişken bir notta ben duşeyim hepinizin bilgisi dahilinde olan akdamar kilisesi yani şu vandaki buranın restore edilip ilk ayin hangi tarihte yapılmış bir bakın birde ermenilerin erzurumdan topladığı ve bu kilisede diktikleri canın tepesinden aşağı katlıam yaptıkları tarihe bakın. unutuyor unutturuluyorsunuz sonrada bize kızıyor diyorsunuz

wolf_52

Kullanıcı
sayın usta asiavcı çok doğru şeyler söylüyorusnuz...Ey Türk, gökte yer çökmedikçe, altta yer inmedikçe senin dilini, senin dinini, senin töreni kim bozabilir, titre ve kendine dön ! bilge kağaın dediği gibi bu günde yarında bu söz bizim içindirr.....

xenon

Kullanıcı
butur konular sonunda siyasete dayanır buda buradaki huzur ortamını dostluğumuzu bozar değişik fikirlerin görüşlerin olması akıllı yaklaşım vede görüşlerin sunulması bizler için zenginliktir.
benim felsefem takım tutargibi deyilde bilinçli vede görerek anlayarak bunlara tepki koymaktır .%90 musluman bir ulkede dinin siyesi amaç için kullanılması kadar basit bir siyaset göremezsiniz . mili gelir şukardar oldu diye meydanlarda anırana neden cebinizdeki son 10 tl gösteremessiniz olduysa hani nerde demezsiniz kacamak cevap kalay önçekiler ne yaptı işte bu cevep bittiğiniz ve at gözlüğüyle bakmaya başladığınız andır yine sararsınız ne yaptılar diye cevap olurmu canım otoyollara baksanıza cift şerit köpruler derseniz öyle ama işin asli o yolda surecek arabayı bulamasınız bulsanızda ona koyacak benzini bulamazsınız sadece kolu komşuya araba aldı desindiye kapıya ceker sadece deposuna 25tl mazot atar bir pazar gunu bine bilirsiniz .
bugun 100mt kere toprağı bırakırsınız yarın guneydoğuyu egeyi bu uzar gider. herşey yolundaysa iyi bişeyler oluyorsa ben her zaman destekcisiyim kim olursa olsun fakat doğru gitmeyen cok şeyler var .diyorum diğer konular kilitli olduğu için burada biraz içimi dökeyim dedim artık kusurumuza bakılmasın kiliseler denmişken bir notta ben duşeyim hepinizin bilgisi dahilinde olan akdamar kilisesi yani şu vandaki buranın restore edilip ilk ayin hangi tarihte yapılmış bir bakın birde ermenilerin erzurumdan topladığı ve bu kilisede diktikleri canın tepesinden aşağı katlıam yaptıkları tarihe bakın. unutuyor unutturuluyorsunuz sonrada bize kızıyor diyorsunuz