Sit Alanında Yakalandılar | Define işaretleri ve anlamları

Sit Alanında Yakalandılar

blutx

Kullanıcı
Bursa nın Yenişehir ilçesinde sit alanında kepçe ile Kaçak kazı yapan 9 kişi suçüstü yakalandı.
Bursa İl jndrma Komutanlığı ekipleri, Yenişehir’in Söylemiş Mahallesi’nde birinci derece sit alanı ilan edilen Söylemiş höyüğünde kepçe ile kazı yapılacağı ihbarı aldı. Ekipler, saat 01.15 sıralarında bölgedeki höyük üzerinde 22 tonluk paletli kepçe ile yaklaşık 20 metrekare bir alanda 7 metre derinliğinde çukur kazıldığını tespit etti. Sulama birliğine ait su borusunun patlaması sonucu kazılan çukurun suyla dolduğu belirlendi. Bölgede izinsiz kazı yapan BUSKİ’de görevli 26 yıllık memur V.Y., B.Y., kepçe operatörü A.Y., M.A., A.A., Ö.G., F.K., kepçeyi kazı alanına getiren 16 plakalı iş makinesi taşıma aracı ile şüpheli şahısları taşıyan 32 plakalı binek aracın yakınında bulunan F.K. ve Ö.G. olmak üzere toplam 9 şüpheli yakalandı.

Akıl var mantık var sit alanında çalışma yapılırmı kepçeyle o kadar cahilmisiniz vesaire göz göre göre gelin yakalayın demiş adamlar :D

fft256_mf15140710.Jpeg

esrarengiz2828

Kullanıcı
şuanda gözüküyoki ustam rahat bi 400den fazla milyar devlet el koymuş para varmış zaten hapı yuttular başkada deyecek bişey yok benim arkadaşda yaklattıydı (Allah1 c.c)yardım etsin başka deyeceğim yok dışarda olsa devlet yardım eder söksünler arkiolok verir yanı sıra ama bizim kanunlar hep kendiye (Allah1 c.c)bizede o kanunlardan nasip edecek bigün inşallah

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kendilerinin olmasa bile ,ailelerinin istikbalini hiçe sayan deli cesaretini de aşmış bir olay olmuş.
bir höyük odasına bir kaç saatte inilemeyeceğinide bilmeyecek kadar bilgisiz bir girişim.
emeğine sağlık blutx kardeşim.

blutx

Kullanıcı
Akılları sıra höyükteki ganimeti almak için planlanmışlar fakat sit alanı kazma vurmadan yakalanırsın güme gidersin elin boş baka kalırsın

Manyetik

Kullanıcı
Arkadaşlar malumunuz tarihi sit alanında kapılan kaçak kazı dosya davalarına hatırladıgım kadarıyla 6 yıl önce yapılan düzenlemeyle ağır ceza mahkemelerinde bakılmakta...meblagı yüksek para ve hapis cezaları verilebiliyor..Bir nevi terör suçlarıyla aynı derecede....Bu gibi yerleden uzak durmak yararınıza olur..

metin77

Kullanıcı
Bursaya gittim. yesil bursa medeniyetler sehri. Yol ustunde 20 ye yakin tumulus gordum. Bursa balikesir arasi ozellikle burada cok rasgeldi. Mustafa kemalpasa ilcesine yasayan bir arkadasimin misafiriydim ve evden çıkınca adim attigin yer de tumulustu... Bursa halki ne yapsin onkadar tarih var duramiyorlardir kesin :)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
Adamlarda olan cesarete bak, biz dağın başında cekinirken (maşallah)(maşallah)
Ustam bursa da 3 gun kaldim bu isle ugrasmayan yok sanirim. Bir ekiple tanistim abi adamlar ucmus. ATV motorlar varya 4x4 kucuk bise hani onun arkasina 3kva lik jenarator monte etmisler ve 3 kisiyi malzemesiyle beraber daga cikariyormus. Birde traktor var dedi zehir atma makinasi takili onda dedi. Taraktor ne alaka dedim.
Adamlarda olan cesarete bak, biz dağın başında cekinirken (maşallah)(maşallah)
Ustam bursa da 3 gun kaldim bu isle ugrasmayan yok sanirim. Bir ekiple tanistim abi adamlar ucmus. ATV motorlar varya 4x4 kucuk bise hani onun arkasina 3kva lik jenarator monte etmisler ve 3 kisiyi malzemesiyle beraber daga cikariyormus. Birde traktor var dedi zehir atma makinasi takili onda dedi. Taraktor ne alaka dedim. Buyuk pervaneli zehir makinasina bir aparat takmislar kazdiklari yeri 10 saniyede üfüttürüyorlarmis:)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi