sivali bir kapi

ersan

Admin
slm ustalar resim cekmedim dun bir yer basldaim kazmaya aynen cidinm gibi kaliyor yer 3 tane basama var topraktan az bir yuksek basamaklara pindinen horasanlan sivali bir kapisi var sol kat toprak kapi diyen yerin ustu duz bir taslik tas olan yer bir ,,ucgen ,,gibi kalyor sol tarafinda yere doru bakan bir dar derin bir ,,v,,isareti var .isaret bukadar ta duzlun arkasinda kaya mezarlari var yerdeki taslar ,,v,,isaretin arkasinda kaliyor 10mt kadar birisi balik sirtina benziyor sade sirti gurunuyor bu baktin tasin yunudede bir tas ta var o yine toparlak aynen kaplumbaya benziyor ortasi oyulmus sanki birisi icine oturacak gibi bu taslarin bakti 100 mtr kadar yununde eskiden belki dere gecermis dere yata ta bilem beli .ustalarim ben bu yeri basladim kirmaya kapi diyen yeri tam ortadan 10 sm fazla katim --kazmaylan --bir vurdum tam ortasindan delindi --ustalarim --icinden sanki udulmus tula tozu haline getirmisler bir kirmizi toz akmaya basladi.bende baraktim birde cok pis bir kouyorki ,,sanki curuk suvan varmis,,bende baraktim yeri ustune cubuklari tutuyorum carpi yapiyor ustalari basina gelen yasa bilen varsa yasinlar ona gure bilem isimi bosu bosuna gitmiyelim ,,tatali kuve,,

Kervan07

Admin
Cevap: sivali bir kapi

ersan ustam foto yokmuydu? ustam şu an orda olmak isterdim valla:) kazmadan kürekden anlamam ama çok iyi mantık ve fikir yürütürüm:)

inşallah ustalarımızın yardımı ile sonuca ulaşırsın

ersan

Admin

saol kervano7 ustam o yeri biraktim bakalim ustalarimiz ne deyecek bu ise --devami--tamami.makineylen yokladim siniyal yok ama cubuklar cekiyor beni de ratsiz eden sey bu cubuklar.

lLeon

Kullanıcı

selamlar madem suvalı kapı diyorsunuz bu kapının sol alt köşesini bi yokla bakalım hiç kafana yatmayan bir şey varmı..veyada o yerde ufakta olsa kalkmış bir yer varmı açılabilmek için..allah kolaylıklar versin..

Sarpedon

Kullanıcı

Kardes nedir bu mesele. Yazdiklarini anlamadim. Ayrintili yazarmisin. Yaza resim atsan

Sarpedon

Kullanıcı

Dövülmüş toprakmı o kokan yer. Kardeş resim at sen

şahin

Kullanıcı

bulundugun yerdeki yaşayan uygarlıklarda ölü yakma gelenegı varmı araştır.

erzurumludefineci

Kullanıcı
Yasaklı

anlattığın kapı değil sadece düz görünmesi için işlem yapmış başka amaçla kullanılmış arkasında boşluk yoktur.. selam...dua...