SİVAS | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

SİVAS

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sitemize hoş geldiniz kardeşim...
Eşkiya belgelerine çok takılma varsa gördüğün bildiğin yerler bol resimlerini çek anlatımınla konuyu detaylandırarak konu aç ustalar umduğundan ziyade bilgilendireceklerinden şüphen olmasın...

KOMAGENE

Vip Üye
sivas yıldızeli taraflarında gidip bizzat incelediğim eşkiya ve ermeni işaretleri var
ama şahsi düşüncem falanca eşkiya filanca derede yada kalede şunu gömmüş gibi rivayetlerle değil bulunan işaretlerle hareket edilmesidir
işaretlerden kastımda kayayı yada taşı hayal gücüyle birşeye benzetmek değil kayanın yada çizilenin birebir benzemesidir
varsa böyle birşeyler resimle paylaş yardımcı olalım

Nida

Kullanıcı
Sivasta bir sey yok eskiya ilgili ama siva da medeniyet isi cok onlarla ugrasman daha mantikli yinede sen bilirsin (beğendim)

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Eşkıyacilara sormak lazım 😂 şaka bir yana çetrefilli işler ne bolanı duydum nede aramayanı 😂

KANAS_USTA

Admin
OOOO hemserim varmış burda :( Sivasta ne yokki Eşkıya belgesi de cokta Sen kimsin de hele Bilirmisin kendini Nasip olurmu acep onu bilmem Ama Sivasi iyi bilirim
Akdağmadeni yahu arasında aranan Sıralı 4 kaya var üstadım,
Evraklarla gelip aramışlar, bulamamislar
Bu süreçte mevkiyi anlattıkları icin bir tanıdık bulmuş bu yeri, yanında da yemlenen tavuktan bahsediyor. Tavuk bu taşlara doğru yemlenir vaziyetteymis.
Rivayete göre yüklü miktarda malzemeden bahseder,
Saygılar

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Akdağmadeni yahu arasında aranan Sıralı 4 kaya var üstadım,
Evraklarla gelip aramışlar, bulamamislar
Bu süreçte mevkiyi anlattıkları icin bir tanıdık bulmuş bu yeri, yanında da yemlenen tavuktan bahsediyor. Tavuk bu taşlara doğru yemlenir vaziyetteymis.
Rivayete göre yüklü miktarda malzemeden bahseder,
Saygılar
olurmu olurda bu işin içinde iş var yine :( Yada tavuk, tavuk değil :(
mesele öyle ise

Sahi o ellerinde belgelerle gelip yer arayanları hiç yazmadık demi. Dur onları isimleriyle adresleriyle yazıp bir konu açayım ben :(