Sizce Bir Anlamı Varmı ?. | Define işaretleri ve anlamları

Sizce Bir Anlamı Varmı ?.

By_hayalet

Kullanıcı

lordgenyusay

Kullanıcı
gandalf ustam çalışma oldu fakat sonuç alınamadı oymanın yanındaki işaretse eyer biz onu ayak izine benzettik yada bize öyle geldi bilmiyorum 5 ve altı resim yani kanal kayanın bitişine akıyor ağacın olduğu yer orada birşeyler olabilir mi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sanırım iki arkadaş birliktesiniz. güvenilir yoldaş ,bir kardeşten farksızdır.
bazı resimler ,güneşten çok belirsiz. anladığımı anlatmaya çalışayım ,değerlendirmesini sizler yapınız.

uzun olan ayak değil,direk mahzen bulgusu. iki bölüm,ilk daha büyük ve ikinciye geçişli. sonu önemli olmalı. yuvarlak oymayla her ikisine bakıldığında,bu resme göre hafif sağ istikamete işaret ettiği görülür..

her iki uc derin değilmi. iki odalı mahzen.

her iki bölüme ait ayrıntılı yazmamışsınız. neresindedir ne kadar mesafededir gibi.kanal ve ağaç. bu nokta,üstteki işaretlerin hafif sağında ise, bir bütün olarak kabul edin. eğer bayağı açığında ise ayrı iki yer olarak değerlendirmek gerekir.
ağaçla başlangıç çok yakın. mutlaka tespit ederek kesinleştirmelisiniz.
sağlıcakla kalınız.

lordgenyusay

Kullanıcı
evet ikizceli ustam beraberiz evet güneşten biraz sıkıntı çektik size 4 foto da ilerde sağ taraf orayı makine ve cubuk tuttuk ikiside aynı noktayı verdi derinlik ise 6,6.50 metre dedi sizce mahsen o kadar derin olurmu girişi yani saygılar kanallara gelecek olursak bu kanalda ayrı bir kayada ama yanında ve gariptir ki kanalın aktığı yer bir insan anca yatır ve çalı büyümüş

ikizceli

Vip Üye
makinanın özelliğin bilmem ama ,çubukla derinlik tecrübeli biri için net tir.mahzen için derin lik gayet normal yalnız, bu noktanın tam çapını aldınızmı ve alt kısmını kontrol ettinizmi. yapıta gelen bir tünel yokmu. ayrıca aldığınız yerin yan ve üst kısımlarında bağlı başka bir boşluğa baktınızmı. eğer sadece yeterli bakmayıp aldığınız noktayla sınırlı kaldıysanız,tespitinizde noksanlık olmuş olabilir.en kötü ihtimalle boşluk aldığınız yerin bir iki adım açığından dört tarafından dikkatlice çubuklarla geçerseniz,varsa tünelinide ikinci bir odaya geçişi de yakalarsınız. bunu mutlaka yapınız. eğer böyle bir durumla karşıloaşırsanız da ,üzerinde yürüyerek sonunu görünüz ve ne olduğunu kesinleştirirniz.
yoksa,
tek ihtimal kalır. üstten açılıp tekrar kapatıldığıdır. ama ben pek ihtimal veremiyorum.
ikinci yeri de ihmal etmeyin. o emek oraya boşuna verilmemiştir. yaklaşmaya çalışın ve mutlaka tespit etmeye bakın. kayanın üzerinde de bakınızki, yapıtın kayanın altına doğru olma ihtimali yüksek. sağlıcakla.

lordgenyusay

Kullanıcı
ikizceli ustam iki çubuk tutuldu ve birde makine demiştim üçü de aynı yere çekti hani bir oda genişliği veya bir tünel boşluğu kadar alana çekmedi aletler sadece dediğim gibi hepsi aynı nokta sizce kayda değer mi saygılar

ikizceli

Vip Üye
güzel kardeşim,anlatımlarından ,tespitte bir noksanlık olabileceği endişesini taşıyorum.
6 m.yi bulan bir derinlikte, en az normal mezardan biraz daha çaplı bir boşluk olması gerekir.
üstten açılan,o kadar derinliğe inmek ve içerde bir saklı koymak dar bir alanda mümkün olmaz.
ancak çok meyilli bir yerde,kısa da olsa bir tünelle girer koyabilir. tünel yok çapı çok dar. ne kadar bir boşluk aldınız yazmamışsın ama,tarif ettiğin şeklin olabilirliği yok.
eğer tespit yeterince yapılabilse, farklı tarz yapıtlar bulunmalıydı.
şöyle düşünelim,
ya sadece o noktaya odaklanıldı ,çevre yeterli incelenemedi, ya da orada çekimi kuvvetli olan mineral türü bir yer vardı,diğerleri görülemedi.
birde boşluğu görmeyen gümüş türü kullanmışsanız, bu tespit,işi tamamen değiştirir,boşiluğu vermez,sadece malzemenin üzerine çekim verir. bakır aluminyum ,pirinç türü kullanmamışsanız,dediğiniz ,o zaman doğru olabilir. öyle ise,boşluk veren türle de bakarak yapıtı belirlemek gerekir. değerlendirmenizi bu düşünceler ışığında yaparak, bir fikir oluşturabilirsiniz.
sağlıcakla.

lordgenyusay

Kullanıcı
ikizceli ustam kusura bakma net bilgi veremiyorum nedeni ise ben orda çalışma yapmadım o yüzden arkadaş lar çalıştı cubuklar biri bakır aluminyum biride pirinç türü kullanmışlar makine ise makro cio sonar alan tarama hepsi bu abi