Sizce Kapakmi Arkadaşlar Görüşlerinizi Alabilirmiyim

HarbiDefine

Kullanıcı
Merhabalar arkadaşlar hayırlı günler dün gezerken tesadüfen bir manzarayla karşılaştım elimden geldiğince fotoğrafladım merak ettim ve siz değerli arkadaşlarında görüşünü almak için sizlerle paylaşmak istedim teşekkür ederim..

BUNDAN SONRAKİ 3 FOTOĞRAF YUVARLAK OBJENİN YANİ KAPAK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM KAYAYA SIRTIMI VERDİĞİMDE TAM KARŞISI VE SOL TARAFI SOL TARAFTA Bİ GÖL VAR

BU YUVARLAK OBJENİN OLDUĞU KAYANIN KARŞIDAN GÖRÜNÜŞÜ

SON OLARAK BUDA YUVARLAK OBJENİN OLDUĞU KAYANIN TAM KARŞISI BANA FARKLI GELDİ O YÜZDEN PAYLAŞTIM

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kapak değil sevgili kardeşim. oraya dokunmaya gerek yok.

bir ve iki olarak belirttiğim kayalara dikkatli bakıldığında bir canlı figüre benzetildiği görülüyor. sağda küçük ve traşlanmış kaya sola meyilli ve arkasındaki büyük kayanın,gizeminin başlangıç noktasına işaret ediyor. ikinci olarak paylaşacağım resimde belirteceğim detaylar ise ,kapak olabilirmi dediğin bulgunun önden başlayıp sola doğru tünelli mahzenin olduğunu veriyor.. zaten burada bir nolu kayanın üzerinden dikine inen kanalda bunu teyit ediyor.çarpı koyduklarım ise koyma.

inen kanal ve oymanın altından resme göre giriş başlangıcının yönünü veren işçilik.
bu iki noktada ve ana kayaların altına ve arkasına doğru yapılacak boşluk tespitiyle girişve odaların tam belirlenmesi gerekir. odalar yazdım ikiliden aşağı olmaz.
ayrıca dikkatimi çekti dediğin yer dahil çevrede bir kaç nokta daha çıkacaktır. önemli olan tespitlerini noksansız yapabilmek. sağlıcakla selametle.

HarbiDefine

Kullanıcı
kapak değil sevgili kardeşim. oraya dokunmaya gerek yok.

bir ve iki olarak belirttiğim kayalara dikkatli bakıldığında bir canlı figüre benzetildiği görülüyor. sağda küçük ve traşlanmış kaya sola meyilli ve arkasındaki büyük kayanın,gizeminin başlangıç noktasına işaret ediyor. ikinci olarak paylaşacağım resimde belirteceğim detaylar ise ,kapak olabilirmi dediğin bulgunun önden başlayıp sola doğru tünelli mahzenin olduğunu veriyor.. zaten burada bir nolu kayanın üzerinden dikine inen kanalda bunu teyit ediyor.çarpı koyduklarım ise koyma.

inen kanal ve oymanın altından resme göre giriş başlangıcının yönünü veren işçilik.
bu iki noktada ve ana kayaların altına ve arkasına doğru yapılacak boşluk tespitiyle girişve odaların tam belirlenmesi gerekir. odalar yazdım ikiliden aşağı olmaz.
ayrıca dikkatimi çekti dediğin yer dahil çevrede bir kaç nokta daha çıkacaktır. önemli olan tespitlerini noksansız yapabilmek. sağlıcakla selametle.

Çok teşekkür ederim ikizceli ustam daha önce bu bölgede bulunduğunu duyduk biliyoruz. evet dediğiniz gibi farklı şeylerde var tekli deilde uzun bi koltuğa benzer bi kayada var çok rahat oturup sırtınızı yaslayabiliyorsunuz biz bi süre oturduk karşıya baktık ama bakmakla görmek arasında çok büyük fark var :)

HarbiDefine

Kullanıcı
Emeğin için çok teşekkür ederim akinaral evet dikkati çekebilecek çok yer var ama hangisi neyin işaretcisi biz bilemiyoruz acemiyiz neticede :)

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Soyleneceklerin hemen hemen hepsi söylenmiş
Dipnot olarak
Kapak diye nitelendirilen işaret, olduğu yerde zeminalti tek oda der
Zengin bir bölge kokay gelsin
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HarbiDefine

Kullanıcı
Soyleneceklerin hemen hemen hepsi söylenmiş
Dipnot olarak
Kapak diye nitelendirilen işaret, olduğu yerde zeminalti tek oda der
Zengin bir bölge kokay gelsin
Selametle

Anladım teşekkür ederim eski yerleşim yerlerinden olduğunu biliyoruz o yuvarlağın alt kısmından toprağa doğru inen çizginin olduğu yerdemi diyosunuz ustam

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Böyle olduğunu kesin olarak söyleyemem
Ama uzağında değildir
En kestirme yol boşluk bulmaktan geçer

HarbiDefine

Kullanıcı
Böyle olduğunu kesin olarak söyleyemem
Ama uzağında değildir
En kestirme yol boşluk bulmaktan geçer

Peki ustam sağol tekrardan boşluk bulma için illaki makinemi gereklidir başka yollarıda varmıdır çubuk filan