Sizce uçurumun ordaki oymalar neyi ifade eder | Define işaretleri ve anlamları

Sizce uçurumun ordaki oymalar neyi ifade eder

KASKASKASA0

Kullanıcı
3 adım gerisi uçurum 3 adım ilerisi yok tek bir kaya oluşumu var ortada oda aşırı yeşillenme olmuş saklama olma şansı var mı? Önü düz kayada hepsi kare ve üçgen oyma ip ile inebildim

Ekli dosyalar

• 20240418_110800.jpg
    20240418_110800.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 23
  • 20240418_104951.jpg
    20240418_104951.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 17
  • 20240418_110822.jpg
    20240418_110822.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 19

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Hani trafo hani kablo hani saat 🙂
Oyma hepsi kare üçgen dedin bende şaheser bir kadın mezarına ayak bastın sandım. Kusura kalmayın umudunuzu zedeleyip ümidinizi kırmak istemem ama buraya sadece cihaz veya çubukla bak. Burası işaret yorumu dışında şuan. Görseli zengileştirirsen belki bir yorum olur ama bu haliyle zor.

KASKASKASA0

Kullanıcı
Oyma hepsi kare üçgen dedin bende şaheser bir kadın mezarına ayak bastın sandım. Kusura kalmayın umudunuzu zedeleyip ümidinizi kırmak istemem ama buraya sadece cihaz veya çubukla bak. Burası işaret yorumu dışında şuan. Görseli zengileştirirsen belki bir yorum olur ama bu haliyle zor.
Alanı şöyle düşünün büyük bir kayalık 30 metre en uzunluk 40 m kare oyma üstünde onun yön verdiği destekleme kayaların olduğu kısım 10 m yoktur kare oyma içindeki murç sola çentikli içten sola dönünce manzara bu yanında bir kaya var dışarı doğru uzanan sağ ve sol tarafında göz gibi murç atmışlar yosunu temizleme şansım yok göz önünde alan ağaç kesmek için gelenler oluyor

Ekli dosyalar

• IMG-20240315-WA0006.jpg
    IMG-20240315-WA0006.jpg
    430.6 KB · Görüntüleme: 9
  • 20240418_105150.jpg
    20240418_105150.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

KASKASKASA0

Kullanıcı
Bu üçgen oyma aşırı dar bir alanda sağda kalıyor ve altı uçurum ağaca ip bağlayıp inebildim üçgen oymayı üstten farkettim küçük dar bir patika yapmışlar geçiş için burda son buluyor 1 adım solunda sadece bu kapağa benzettiğim taş var ötesi yok 2 adım gerisi boş 3 adım ötesi yok üçgen oymayı bu taşla alakalı olduğunu şu sebepten söyledim dÜz kaya yüzeyinde boş yere niye yapmaya uğraşsınlar ? İlk fotodaki taşa sertçe vurunca boşluk sesi geliyor yanlarında yok bu ses

Ekli dosyalar

• 20240418_110822.jpg
    20240418_110822.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 9
  • 20240418_110800.jpg
    20240418_110800.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 13

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Sizi çok iyi anlıyorum fakat anlattıklarınız silsileyi bozuyor. Ortada büyük bir uyuşmazlık var. Uçgenin tepede oymayla beraber olması sıralı murçlara mesafesinin en az 5 adım olmasını gerektirir. Yani asil mezarında yolu kadın veya kadınla beraber aile mezarı gösterirken normal ve değer arzetmeyen mezara götürmez. Bura da bir uyarsızlık var. O sebeple işaretleri görmeden sizi yanlışa yönlendirmek de hakkınıza girmek demektir. İsterim ki dünyanın en güzel şeylerini bulmak sizlere nasib olsun ama inanın bu iş öyle ezber tarifle olmuyor. Tamam sizin anlattıklarınıza nazaran ben ilk mezar girişini gösteririm ama ya 300-500 yıl önce soyulmuşsa? Ya depreme maruz kalmışsa? Vereceğiniz emek biriktireceğiniz ümid nice olur????
Umarım anlıyorsunuzdur. Selametle İnş’ALLAH. ✋

KASKASKASA0

Kullanıcı
Sizi çok iyi anlıyorum fakat anlattıklarınız silsileyi bozuyor. Ortada büyük bir uyuşmazlık var. Uçgenin tepede oymayla beraber olması sıralı murçlara mesafesinin en az 5 adım olmasını gerektirir. Yani asil mezarında yolu kadın veya kadınla beraber aile mezarı gösterirken normal ve değer arzetmeyen mezara götürmez. Bura da bir uyarsızlık var. O sebeple işaretleri görmeden sizi yanlışa yönlendirmek de hakkınıza girmek demektir. İsterim ki dünyanın en güzel şeylerini bulmak sizlere nasib olsun ama inanın bu iş öyle ezber tarifle olmuyor. Tamam sizin anlattıklarınıza nazaran ben ilk mezar girişini gösteririm ama ya 300-500 yıl önce soyulmuşsa? Ya depreme maruz kalmışsa? Vereceğiniz emek biriktireceğiniz ümid nice olur????
Detaylı çekme şansım olmadı yanımda bulunan köpek yavru bir ayıyı ağaca çıkardığı için annesi yakında olur diye köpeğe ve bana zarar gelmesin diye erken ayrılmak zorunda kaldım küçük bir ziyaret yapmak zorunda kaldım eski bir medeniyet olduğunu zannediyorum çünkü burası kayalık alan kayalar farklı şekillerde hepsi de yapıştırma irili ufaklı çok farklı oymalar murç izleri farkettim ince taşlar ile büyük blok kayalar üzerine koyulmuş çoğu da zmanla yıkılmış yuvarlanmış da bilinen tarihte o bölgede yaşayan medeniyet bilinmiyor tarihçesine baktım yok büyük bir kayalıkta 1 metreden büyük istavroz ve dev boyutta oyma var onun üstündeki kaya yan koyulmuş 3 metre rahat var insan yüzü gibi yuvarlak gözler yapılmış

KASKASKASA0

Kullanıcı
O üçgen oymanın olduğu yüzeyi detaylı olarak inceleyemedim dediğim gibi köpek yüzünden hızlıca bitirmek zorunda kaldım

KASKASKASA0

Kullanıcı
Kare oymanın olduğu alanı inceleyemedim sıralı taşlar vardı yapıştırma belki farklı işaretler olabilirdi üzerleri çoğunluğu yosun tutmuştu sadece yanında şöyle bir kesme vardı yanındaki kayada

Ekli dosyalar

• 20240418_111058.jpg
    20240418_111058.jpg
    692.4 KB · Görüntüleme: 12

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Sizin bahsettiğiniz ölçüler tüm görüşü alt üst ediyor. Her ne olursa olsun bu görseli görmem ve derinlik çap ölçülerini istemem gerekiyor. Sizin bahsettiğiniz şey olayın hem boyutunu değiştiriyor hemde çok farklı yerlere götürüyor. Dediğim gibi sizi anlıyorum ama müsaitlikte görsel almanız gerekecek. Bu haliyle sadece gelen yorumlar tahmine dayalı kalır. Sunu içinde keltikli murç olan hariç. Birtek o yönü görmeye gerek kalmadan izah eder. Geri kalan izaha delil ister.

KASKASKASA0

Kullanıcı
Sizin bahsettiğiniz ölçüler tüm görüşü alt üst ediyor. Her ne olursa olsun bu görseli görmem ve derinlik çap ölçülerini istemem gerekiyor. Sizin bahsettiğiniz şey olayın hem boyutunu değiştiriyor hemde çok farklı yerlere götürüyor. Dediğim gibi sizi anlıyorum ama müsaitlikte görsel almanız gerekecek. Bu haliyle sadece gelen yorumlar tahmine dayalı kalır. Sunu içinde keltikli murç olan hariç. Birtek o yönü görmeye gerek kalmadan izah eder. Geri kalan izaha delil ister.
Onun tasviri nedir peki hocam ? Çünkü etrafı gezdikçe çok aşırı işaretler var görmeyi bilirsen çok kafam karıştı ?