Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 21 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

A21MEDLi

Admin
uydu sapması yanlış telaffuz doğru,
zaten sende tam üstüne basmışsın, lcd ekranda aldığı uydu sayısı enlem boylam ve yüksekliği yazdırmıştım,
en az 10 uydu alınca kayda başlıyorduk zaten, kayıt sıklığınıda kodların içinden küçük bir dokunuşla ayarlıyoruz,
yanlış hatırlamıyorsam 5 sn arayla kayıtmıydı öyle bişeydi
arduino ve nodemcu nun kullanım alanını saymakla bitmez, sonuçta çekip çevrilebilir microdenetleyici,
reis teki hala duruyor belkide kullanıyordur,
geçtiğiğniz yollardan izlek olarak kordinatları excel veya metin belgesine kayıt etme imkanınız varmıydı..

reddanger

Kullanıcı
rainbow.png

@A21MEDLi bu görsel aynı yere ait exel in rainbow olarak işlenmiş hali usta? senin videolarına göre işledim her iki görseli de!

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
selamlar herkese hayırlı ramazanlar ,@leono ustam bana arduni ile yapmış olduğu GPS cihazını hala kullanıyorum .
kendisine burdan teşekkür ediyorum .çok güzelde çalışıyor ,
Eartta aldığım izlekleri sürferde işleyip çıkan şüpheli yerleri digizite yapıp hafızaya alıyorum .
ertesi gün arduni ile 5e 5 tarıyorum bazen 10 na 10 tarıyorum hafızaya alıp surferde işliyorum ,bana çok net olarak ne olduğunu gösteriyor
sapma 1m 1.5 m fazla yok sapma kuzey batı devamlı manüel pusula ile bakıyorum sorun olmuyor nokta noktasına buluyorum yeri .
Çalışması acınca 5 dakka bekliyorum uydular sıra sıra gelmiye başlıyor 7 ye gelince başlıyorum izlek almaya 1.5 kayma yapıyor 8-9 uyduolursa 1m kayma 10 olursa tam nokta sapma yok . bu bölgede ikindiden sonra 7 den 10 doğru yükseliyor bende ona göre ayar çekiyorum .
1m ara ile izlek alıyor ben yürüyorum o otamatik atıyor istediğim türlü izlek alıyorum .ben nasıl yürürsem izleklerde ona göre yazıyor .
bilgilendirmek için yazdım .sevgi ve saygılarla .

A21MEDLi

Admin
selamlar herkese hayırlı ramazanlar ,@leono ustam bana arduni ile yapmış olduğu GPS cihazını hala kullanıyorum .
Eartta aldığım izlekleri sürferde işleyip çıkan şüpheli yerleri digizite yapıp hafızaya alıyorum .
ertesi gün arduni ile 5e 5 tarıyorum bazen 10 na 10 tarıyorum hafızaya alıp surferde işliyorum ,bana çok net olarak ne olduğunu gösteriyor
sapma 1m 1.5 m fazla yok sapma kuzey batı devamlı manüel pusula ile bakıyorum sorun olmuyor nokta noktasına buluyorum yeri .
Çalışması acınca 5 dakka bekliyorum uydular sıra sıra gelmiye başlıyor 7 ye gelince başlıyorum izlek almaya 1.5 kayma yapıyor 8-9 uyduolursa 1m kayma 10 olursa tam nokta sapma yok . bu bölgede ikindiden sonra 7 den 10 doğru yükseliyor bende ona göre ayar çekiyorum .
1m ara ile izlek alıyor ben yürüyorum o otamatik atıyor istediğim türlü izlek alıyorum .ben nasıl yürürsem izleklerde ona göre yazıyor .
Aleykum selam Hayrlı Ramazanlar,
Ustam bu cihazın uyduları görmesi icin herhangi bir aparatı varmı? Ve Rakımı'da otomatik yazıyormu..fazla soru sormamak adına,
Eger mümkünse cihazın açık ve uyduları görür halinin Resmini atabilirmisin.

reddanger

Kullanıcı
Bunu bizim yapma imkanımız var mı peki usta elindeki nasıl bir GPS modülü?

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
1.JPGcihaz bu 6 uydu aldığı an ve hafıza kartı hemen yanına takılıyor dikine