Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi | Sayfa 40 | Define işaretleri ve anlamları

Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

MuFeTeR

Kullanıcı
O degilde kimse yanlış anlamasın burdaki abi ve kardeşlerim.
8 yıldır bulunduğum bölgede elinde bilgi cihaz olanlara ABİ HAYRAN ABİ KURBAN gelsen yerime baksan diye dil döktüğüm insanlar özelden mesaj koordinat resim kalmaz atıyor. Ne olur buraya baksan diye. Valla havalara girmiyorum fakat boşa geçen onu bunu gelir diye beklediğim boşa geçen yıllara acıyorum. Meğer adamlarda bir bilgi yokmuş onun için gelmiyorlarmış😊😂
O kadar bir beceri bilgi yığıldı bende define hazineyi boşver. Telefondan laptoptan haritayı açtığımda dünya üzerinde var olan define hazine su petrol doğalgaz toryum bor her türlü metali cinsine kilosuna kadar hatta kaybolanı faili meçhulkeri😂 iyi veya kötülüğü hayrmı şermi bulmayı nasip etti RABBİM hamdolsun ona. Reklam niyetinde değilim kimsenin yerine koordinatina bakmıyorum. Sadece demek istediğim kimsenin kapısını çalmayın kimseye para kaptırmayın umut bağlamayın kendi gücünüzü ortaya çıkarın. Çünkü hepimiz özeliz. Biz eskiden değil biz her zaman güzeldik 😊🖐🙋
Benim burada gördüğüm kadarı ile herkes her şeyi halletmiş bir şekilde işini görüyor. Kimse yaptığı çalışmaları yöntem ve metodları tam net bir şekilde sunmuyor. Bir de öyle bir anlatıyorlar ki kesinlik belirten cümleler ve kelimeler kullanıldığından dolayı; bu işin kesin sonuç verdiği hissine kapılıyor üyeler. Bu durumda bilmeyenler de ister istemez ben biliyorum diyenlerden rica minnet para dökerek yaptırmak istiyorlar. Benim anladığım kadarıyla bu iş iyi bir para tezgahına dönmüş. Umarım bu forumda da böyle bir tezgah yoktur çünkü daha hala tam net bir şekilde bu konu hakkında sunum yapanı görmedim. umarım açılmıştır da ben görememişimdir konuyu. Kısaca demek istediğim şey herkes birilerinden bir şeyler öğrenerek geliştirdi kendisini ve geldiği noktayı neden paylaşmak istemez. Mesela: Kader25 ustamızın çubuklarda gösterdiği yol ve gayret sayesinde bir çoğumuz dolandırıcılara para kaptırmaktan kurtulduk ve değişik araştırmalarımızı ekleyerek denemeler yaparak kendimizi geliştirdik. Geldiğimiz noktayı da asla gizlemedik ve paylaştık ama bu SURFER de aynı tevazuyu maalesef göremiyorum.

MuFeTeR

Kullanıcı
Benim surferle yaptığım bir çok araştırma vardı bir zamanlar. Çok uğraştım ve sonunda Adıyamanda nemrut dağının altında bahsi geçen 2 tüneli 20 ye yakın odayı ve daha bir çok emareyi buldum. Bulduğum günün akşamı bilgisayarım bozuldu. Kullanma aşamalarını daima video ile kayıt altına alıyordum ama Hard Diski bir türlü kurtaramadım. En uzmanlarına götürdüm bir çok veri kurtarıldı ama istediğim verileri geri alamadım. Eğer o videoyu geri alabilseydim gözüm kapalı paylaşacaktım. Bu nedenle hevesim gitti ve uzun zamandır yeni bilgisayar almama rağmen surfer bile yüklemedim. Demek istediğim bilinen bir yöntem varsa ya detayıyla paylaşılır ya da konusu bile açılmaz. Çünkü aksi olan her şey insanları para tuzaklarına yönlendirir. İnsanlar size güveniyor ve demek ki böyle bir şey var diyorlar. Ben yapıyorum diyenlere de inanıp para kaptırıyorlar.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Benim burada gördüğüm kadarı ile herkes her şeyi halletmiş bir şekilde işini görüyor. Kimse yaptığı çalışmaları yöntem ve metodları tam net bir şekilde sunmuyor. Bir de öyle bir anlatıyorlar ki kesinlik belirten cümleler ve kelimeler kullanıldığından dolayı; bu işin kesin sonuç verdiği hissine kapılıyor üyeler. Bu durumda bilmeyenler de ister istemez ben biliyorum diyenlerden rica minnet para dökerek yaptırmak istiyorlar. Benim anladığım kadarıyla bu iş iyi bir para tezgahına dönmüş. Umarım bu forumda da böyle bir tezgah yoktur çünkü daha hala tam net bir şekilde bu konu hakkında sunum yapanı görmedim. umarım açılmıştır da ben görememişimdir konuyu. Kısaca demek istediğim şey herkes birilerinden bir şeyler öğrenerek geliştirdi kendisini ve geldiği noktayı neden paylaşmak istemez. Mesela: Kader25 ustamızın çubuklarda gösterdiği yol ve gayret sayesinde bir çoğumuz dolandırıcılara para kaptırmaktan kurtulduk ve değişik araştırmalarımızı ekleyerek denemeler yaparak kendimizi geliştirdik. Geldiğimiz noktayı da asla gizlemedik ve paylaştık ama bu SURFER de aynı tevazuyu maalesef göremiyorum.
Öncelikle Surfer konusunu cevaplayalım. Surfere benim kişisel olarak inancım yoktur yani surfer ile bir şey bulunmasının olanaksız olduğunu düşünüyorum ancak buna inanan arkadaşlar ve ustalarımız da var. O yüzden bu tür konuları kişisel kanaatle kapatmıyoruz ve bu konuda bilgi alışverişi için müdahale etmiyoruz ancak bu sitede yöneticiler de dahil olmak üzere her kim bu işi ticari yaparsa, ücret temin etmeye veya herhangi bir şekilde çıkar elde etmek için siteyi kullanırsa, kim olursa olsun bu sitede barınamaz. Bildiklerini paylaşıp paylaşmamak kişinin kendi tercihidir açıklamaya veya açıklamamaya kendisi karar verir, yönetim buna müdahale etmez.
Surfer konusuna inanarak birilerine parayla yer baktıran, koordinat veya yer veren kişileri tespit etme olanağımız maalesef yok. Ancak şikayet gelirse haberimiz olur, her zaman yerinizi vermeyin, tanımadığınız kişilerle işbirliği yapmayın, koordinat atmayın diye uyarıyoruz. Buna rağmen yapan olursa zararına katlanması gerekiyor. Bu tür işlere niyetlenen kişilerin uyanık olması şarttır. Yoksa başına gelmeyen kalmaz. Konu vesilesiyle duyurmuş olalım sitede para karşılığı iş yapılması yasaktır. Bu tür teklif geldiğinde yöneticilere bildirin ki suistimali engelleyebilelim.

KaranLik

Kullanıcı
Benim surferle yaptığım bir çok araştırma vardı bir zamanlar. Çok uğraştım ve sonunda Adıyamanda nemrut dağının altında bahsi geçen 2 tüneli 20 ye yakın odayı ve daha bir çok emareyi buldum. Bulduğum günün akşamı bilgisayarım bozuldu. Kullanma aşamalarını daima video ile kayıt altına alıyordum ama Hard Diski bir türlü kurtaramadım. En uzmanlarına götürdüm bir çok veri kurtarıldı ama istediğim verileri geri alamadım. Eğer o videoyu geri alabilseydim gözüm kapalı paylaşacaktım. Bu nedenle hevesim gitti ve uzun zamandır yeni bilgisayar almama rağmen surfer bile yüklemedim. Demek istediğim bilinen bir yöntem varsa ya detayıyla paylaşılır ya da konusu bile açılmaz. Çünkü aksi olan her şey insanları para tuzaklarına yönlendirir. İnsanlar size güveniyor ve demek ki böyle bir şey var diyorlar. Ben yapıyorum diyenlere de inanıp para kaptırıyorlar.
A21medli ustanın konularını tekrar tekrar okumanı tavsiye ederim. Benim eksiğim çok ama bilgi paylaşan pek kimse yok. Daha önceleri paylaşan arkadaşlar sonradan konu içerisinde hakaret ederek banlandı sanırım o konulara yetişemedim sonradan sonradan gördüm ve 60 sayfa okudum üşenmeden. A21medli usta sağlık nedeni ile giremiyor. Geldiğinde illaki yardımcı olmaya çalışacaktır. O samimiyeti konulara yazdıklarından anladım. Para ile bakan burda yoktur diye düşünüyorum. Olacağına da ihtimal vermiyorum.

KaranLik

Kullanıcı
A21medli ustanın dediği gibi bakmaya çabaladığım da çıkan mezar benzeri şeyler. Fikir versin diye paylaşıyorum ama benim excell ayarları hatalı ve Google eart ile izlek aldığım için sapma çok çıkıyor 🙃

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221105_225246.jpg
    Screenshot_20221105_225246.jpg
    562.2 KB · Görüntüleme: 23

TimuR964

Super Moderatör
Şimde ben sana sorsak konu uzayacak10.000bulmuştur çekim adedim 10 adet izlek dışında kalmıştır hedef bununda tek sebebi izlek ve yukseklik yazarken olmasıdır sapmadan beb bunu anlıyorum eğer izleğigridreferencefinde sitesinden yapıyor yuksekliği Google Earth oluşturuyorsan hedefin izlek dışında kalıyorsa sebebini yazdım filitre yöntem falan sebebi olamaz bu duzende işlem yapıyorda sapma varsa tek bir yukseklik yanlışlığı çokçok buyuk kayıpların sebebidir izleklerinizi 5*5 oluşturun hedef çıkarsa o 5*5 olan yere 2*2 izlek döşeyin ve 10 kat dikkatli olun hedifi Google Earth kutusuna yazarak konum tesbitini yapın yazın aratın hedefi ehart buldun mutlak izlek içinde olmalı değilse hatalar belli mesela birden çok hedef çıkarsa hepsini kontrol edin mesela 2 görselde anlatmaya çalıştım*SABIR*KOORDİNAT.PNGyolun guneyi 3 hedef koordinatı.PNG

KaranLik

Kullanıcı
Şimde ben sana sorsak konu uzayacak10.000bulmuştur çekim adedim 10 adet izlek dışında kalmıştır hedef bununda tek sebebi izlek ve yukseklik yazarken olmasıdır sapmadan beb bunu anlıyorum eğer izleğigridreferencefinde sitesinden yapıyor yuksekliği Google Earth oluşturuyorsan hedefin izlek dışında kalıyorsa sebebini yazdım filitre yöntem falan sebebi olamaz bu duzende işlem yapıyorda sapma varsa tek bir yukseklik yanlışlığı çokçok buyuk kayıpların sebebidir izleklerinizi 5*5 oluşturun hedef çıkarsa o 5*5 olan yere 2*2 izlek döşeyin ve 10 kat dikkatli olun hedifi Google Earth kutusuna yazarak konum tesbitini yapın yazın aratın hedefi ehart buldun mutlak izlek içinde olmalı değilse hatalar belli mesela birden çok hedef çıkarsa hepsini kontrol edin mesela 2 görselde anlatmaya çalıştım*SABIR*Ekli dosyayı görüntüle 15821Ekli dosyayı görüntüle 15822
Ustam ben yanlış yazdım sanırım. izlek aldığım kutu içinde çıkıyor sorun yok forumda okuduğum yorumları yada bilgilerde google earth ile alınan kordinat noktası bir gün sonra sahaya gidince sapmalar oluyor. Elimde gps cihazı yok herşeyi google ile yapıyorum. gridreferencefinder sitesinde el ile yapınca google earth da bazen de yükseklikler sıfır oluyor. denize sıfır biryerde yaşamıyorum ama bazen böyle hatalar alıyorum. Bilgisayara format atıp herşeyi sıfırdan yükledim ama bazı aşamadığım sorunlarım var.

1 x = -999 OR y >= -999 OR z = -999 bu konu yazınca aşşağıdaki hatayı alıyorum. kodsuz devam edince sorun yok ama bu kezde mezarlar farklı alanlara oturuyor.
---------------------------
Surfer Error
Insufficient data after filtering (3 or more XYZ triplets required)
2. sorunum kml dosyasını gpsvisualizer de çevirdiğimde excell a atınca benim surferde nokta yerine virgül lü oluyor
40,947238621 30,867668715 507,3
40,947123268 30,867576147 508,3
40,947123268 30,867560725 508,6
40,947123268 30,867545303 508,8
40,947123267 30,867529881 509,1

gridreferencefinder sitesinde elle izlek alınca bu sefer yine aynı virgüllü oluyor surferde bunu aşamadım.
Surfer12 digitized cordinat alınca sorun yok ama surfer 17 ile aldığım veriyi kml olarak kaydetip araziye yerleştirince karadenizden bir yerde gosteriyor.
Mapsoruce ile denemek istedim ama onu çözemedim.

TimuR964

Super Moderatör
sanki ters elle kulak tutmuşun gibime geldi konumu bulmaya çalışmak uygun bir işlem değil malum sistem yukseklik uzerine hesaplama yapar senin konum aldığın yerde hedef yoksa sistem haliyle bulduğu yerdeki hedefi hesaplae sende sapma var dersin bu uyguladığın test uygun bir test değil yansisteme en uygun surferde işlemlerimiz manuel olduğundan otomatik olmayaz 11 versiyonudur gridreferencefinder ile izlek döşenmiş exceli atayın ne sapma nede ,,,,, virgul yok sanırımsorunu ,gps visualizer yapıyor Google Earth 0 vermez şu olabilir duz bir araziyse tum yukseklikler aynı rakımı verir haliyle hesalanaca birşey olmadığından işlem yapamazsın izin vermez sistem hata verirmusayit olduğunda benim masabaşı konumada göz gezdir belki unuttuklarımız varsa orda hatırlarız*SABIRtoplam 8 hanede izlek döşuyuruz buda önemli EXCEL.PNGizlek.PNG

Kader25

Admin
Ustam Merhaba,
Sen merak etme, kimse para karsiligi bu sitede is yapamaz, organizasyona giremez.
Ergec mutlak haberimiz olur insallah.
Eski uyemiz cok, hepside bu konularda tecrubeli. Para ile is yapmak isteyenlere dair bir kusku olursa yemleme mesaj atarlar bizede haber verirler.
Cakalin, sahtekarin bu sitede işi olamaz. Tesebbus ederse ilelebed buraya bir daha giremez.