Surfer'le Metal ve Boşluk bulma yöntemi

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
bu hdop değeri benim izlek alırken bana zararı yok ben alıcağımı alıyorum ona bakmıyorum bile sorun yok bence

Reis

Kullanıcı
Yasaklı
Ustam senin dediğini açık olarak anlatma imkanı varmı, hala anlamış değilim ne yapmamız lazım .
bak leono ustam bu işlerin uzmanıdır onunda bir fikri vardır.

A21MEDLi

Admin
Ustam senin dediğini açık olarak anlatma imkanı varmı, hala anlamış değilim ne yapmamız lazım .
bak leono ustam bu işlerin uzmanıdır onunda bir fikri vardır.
Ustam
elimde bulunan sensörün resmini attım o sensör garminin uyduları gören sensörüdür bu sensör ve proğramı sayesinde uydulardan enlem boylamla beraber Bazı rakamsal değerlerde veriyor.ve bu rakamsal değerler silsilesi içinde kıymetli olan bir kaç rakam var bu rakamlar,gps yi açtığın alanda mezar oda veya değerli altın gibi madenleri yakalıyor bu yakaladığı mezar ve değerliyi rakamsal değerlerle belirtiyor.uyduların yolladığı rakamsal değerlere bakarak tespit ettiğim yerleri inkar etmiyorum buldum açtım.yanii surfere izleklere gerek duymadan..

senin şu gps.ekranında kordinatların dışında rakamlar gördüm biraz umutlandım olabilirmi? diye düşündüm ama düşündüğüm gibi çıkmadı,olmadı...olsaydı hayatın ve bu cihazı yapanların hayatı garantilenirdi..

A21MEDLi

Admin
açtığım yerlerde kullandığım sensör bozulunca bunu aldım,bu sensör ilk sensörümün yerini tutamadı o sensöre hassasiyet ayarı veya proğram atılmıştı..bu elimdeki sensör o ilk sensörümle uyuşmadı olmadı,olmayınca bi köşeye attım..mevzu böyle

leono

Kullanıcı
ustam size bişey sorayım.şu elimdeki garmin x18 usb.nin içindeki sensörlerin hassasiyetini artırma yolunu yapabilirmisiniz? isterseniz internetten databass sine bi bakın oluru varmı? varsa artık dedektör gpr cihazlarıyla işiniz olmayacak.bu kadar net.sizden yazılım desteği benden tecrübe desteği..gücümüzü birleştirelim..
Ekli dosyayı görüntüle 11279

ustam gözümden kaçmış bu resim ve yazdıkların, o sırada başka birşeylerle uğraşıyordum demekki,

bu anten, ve içinde muhtemelen yine seramik anten var, vede usb TTL dönüştürücü vardır, küçük bir driver yükleyerek pc onu tanır,
içinde başka ayrıyeten chip microdenetleyici veya flash yoksa gerisini pc uygulaması hallediyordur,
(ancak) heralukarda o sensör senin istediğin veri alabiliyor yani uydular öyle bir veriyi sunuyor sonuçta,
anteni güçlendirmekle hassasiyet artar, ama bir rf alıcı yada vericiyi düşün, 10 cmlik bir tel parçası olur ki sen bunu uzat 50 cm tak değişmez, ben seramik antenin ortasında bulunan metal noktaya lehim atıp anten çıkartması yaptım ama bi değişiklik görmedim,

bu resimdeki antenin içini merak ettim doğrusu, eğer tahmin ettiğim gibiyse yalnız usb TTL dönüştürücüden ibaretse (gps hariç)
geriye senin aradığın hangi veri onu bulmak ve nodemcu ya kod yazacak biri lazım kalıyor, çünkü NMEA endüstri'den başka bir bilgiye ulaşamadım, bu arada usb TTL bir chip tir ve görevi tercumanlıktır, alınan veriyi ikincil cihaza onun anlayabileceği dile çevirip gönderir,
uzun lafın kısası %95 kuvvetle muhtemel, senin istediğin veri misal hdop benzeri ise bunu nedemcu gps anteninden alırrr telefonun ekranına aktarır wifi ile,
belkide tinypic de değilde neogps kütüpanesinde vardır biraz kurcalayım bakalım neler varmışşş