Tarihi havuz ve ejderha kaya | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

R00T

Vip Üye
Burada ben özelden yazsam olur değil mi.Yanbi konuyu anladığımı yada fikri mi.

R00T

Vip Üye
Ustamız bunu işaretlemiş doğru.Çok net görünmüyor dokunan bilir .Daire elips arası çizilerek yapılıp göbek hafif bombeli mi kalmış. Öyle ise mahzen verir.Az derin hafif de zor olan mahzen.Biraz altından açıp bakmak gerekir.

Ekli dosyalar

• 20211212_011241.jpg
    20211212_011241.jpg
    85.5 KB · Görüntüleme: 13

R00T

Vip Üye
Bu çok büyük bir iştir ki hat boyunca irili ufaklı işler devam edebilir.Hayvan figürü burnunun dayandığı yön veya nokta hedefi önemlidir.Kanal kenarı oymanın baktığı yön .Elips gibi yerin altı sığınak mahzen için bakılmalıdır.O elips mahzen verir.Bir zamanlar o su ile hemen hemen kapalı olmalıydı.

TRUVA

Admin
Bu çok büyük bir iştir ki hat boyunca irili ufaklı işler devam edebilir.Hayvan figürü burnunun dayandığı yön veya nokta hedefi önemlidir.Kanal kenarı oymanın baktığı yön .Elips gibi yerin altı sığınak mahzen için bakılmalıdır.O elips mahzen verir.Bir zamanlar o su ile hemen hemen kapalı olmalıydı.
Usdat burnunun baktığı nokta zemindir. Tam o noktada yuvarlak düz bir kaya var çakılı zemine .

R00T

Vip Üye
Şimdi abi kuzeydoğu figürün kutsal gök yıldızı yönüdür.Ya elipse yakın zeminde yada elips altında duvardan biraz dipte bakılmalıdır.Büyük kısmını ihtiva eder.
Şimdi böyle bir şey anlatayım.Şahit olarak gezip görüyorum. Eski pagan dönemi kral mezarı kitabeli koca mihraplı.Bunun yani blok kayanın ayağında haç oyma vs işaretler milattan hemen sonra yapılmış. Gelenler kral mezarını bulup açamamışlar. Haça yakın büyük kayalarda ki sonra ki işaretlerin dibinde mezar gibi yer açmışlar zeminde .Ne almışlar para etmeyen bir kaç obje hep bronz.Neye yaradı ki. Mevcut varlık ilk yapan ustaların mahzenindedir.Sonrakilerin işi ufak tefek çelimsiz kalır.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Ustam havuzda kasa var gibime geldi gerçi sizler daha iyi biliyorsunuzdur

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Askidaki Kaya'nın altinda dağ keçisi var iki boynuzu olduguna gore yakinlarda bi koprude var kopru ayaklarimi diyor ustam