Taşa oyulmuş haç işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

özgürXdaglı

Vip Üye
taşın arazide ne olarak kullanıldıgını bilmek gerekiyor araştırman gereken öncelik bu arazide yapı kalıntısı varmı acılmış mezarlar araziyi görmek gerekiyor uazaktan konpile ve hacın cevre resmi

drapeta

Kullanıcı
slm.. etrafındaki taşlarda aynı şekilde. bana göre fazla uzaktan gelmiş olamaz o civara aittir muhakkak etrata göze batan değişikliklere bakmak lazım..

Ashkanar

Kullanıcı
taşın arazide ne olarak kullanıldıgını bilmek gerekiyor araştırman gereken öncelik bu arazide yapı kalıntısı varmı acılmış mezarlar araziyi görmek gerekiyor uazaktan konpile ve hacın cevre resmi
Abi arazi yakınlarında bu ve buna benzer taşların bir arada bulunduğu ve toprağın hafif çökmeye uğrayarak çanak oluşturduğu bi yer var orası mezar olabilir mi?

Ashkanar

Kullanıcı
slm.. etrafındaki taşlarda aynı şekilde. bana göre fazla uzaktan gelmiş olamaz o civara aittir muhakkak etrata göze batan değişikliklere bakmak lazım..
Bu taş, yapılmış bi define çalışması sonrasında ortaya çıkmış ve kazıyı yapanlar bu figürü görmeden rastgele atmış olabilirler gibi geliyor bana siz ne dersiniz?

Kader25

Admin
Bu taş, yapılmış bi define çalışması sonrasında ortaya çıkmış ve kazıyı yapanlar bu figürü görmeden rastgele atmış olabilirler gibi geliyor bana siz ne dersiniz?
Uğraşmaya ve vakit kaybetmeye gerek olmayacak seyyar bir kaya.
Bence uğraşmayın.

Net veri
Net tespit
Sonra işlem, olması gereken süreç bu.

Bu kaya ile bunlar olmaz.
Bu sektörde ihtimale göre hareket etmek, insanı ihtiyarlatır.