Taştaki Garip Işaretler Anlayanlar Buyursun | Define işaretleri ve anlamları

Taştaki Garip Işaretler Anlayanlar Buyursun

King3883

Kullanıcı
Bzdgdp.jpg

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bu tarz işaretler ermeni kiliselerine aittir kilisenin konumunu ve mahzenin mezarların yerlerini betimler sana tavsiyem kilise küçüktür giriş eşiğinin yeri belli ise alınmamışsa güveç içinde heykelcikler sana yeter...

King3883

Kullanıcı
Bu tarz işaretler ermeni kiliselerine aittir kilisenin konumunu ve mahzenin mezarların yerlerini betimler sana tavsiyem kilise küçüktür giriş eşiğinin yeri belli ise alınmamışsa güveç içinde heykelcikler sana yeter...
Bu isaretin olduğu yerin neresinde giriş aramaliyiz kiliseye veya eşiğine ?

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Işarete yakınlığını bilemem kiliseyi bul ve eşiğin tam altında derin değildir...

Kader25

Admin
Bu civarda çıkartılan Lahit olmuş mu?
Bu tür hikayeler anlatıyorlar mı, bilginiz var mı, duydunuz mu?

Kader25

Admin
Yok her hangi bir duyum yok lahit mi var diyorsunuz siz ?
Yok ustam lahit var demiyorum.
Kare-ucgen-dairenin degisik sekilde yanyana gelmesinin lahit isareti oldugunu soyleyen ustalarumiz var. Bir ihtimal bu nedenle sordum. Bu isaretleri bizzat gormuslugum yok. Gorenler - bilenler aciklamasini yapiyorlar zaten.
Kolay Gelsin.

King3883

Kullanıcı
Yok ustam lahit var demiyorum.
Kare-ucgen-dairenin degisik sekilde yanyana gelmesinin lahit isareti oldugunu soyleyen ustalarumiz var. Bir ihtimal bu nedenle sordum. Bu isaretleri bizzat gormuslugum yok. Gorenler - bilenler aciklamasini yapiyorlar zaten.
Kolay Gelsin.
Anladım ustam sizin düşünceniz tm olarak nedir ?

arkeolive

Kullanıcı
Ben bunun aynısını çözdüm bana civar resmini detaylı at buraya uzaktan çekilmiş resimleride at en az 1km den cekilmiş resim olursa sana haritasını cizerim dereninde resmini at eski agaç olacak onunda resmini at yalnız resmi yapacaksin mecburen çünki oraya iş makinası gerekecek

arkeolive

Kullanıcı
Ustam bu taşı ikiye bölmüşler taştaki haçın yarisi diyer tasta kalmış bu taş bu hale geldiyse oradane eşik kalmıştır nede kapı iznik karsak diye bir yerde bunun aynısı var