.tatlarlı kardeşimin bilgisine | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

.tatlarlı kardeşimin bilgisine

TATLARLI

Kullanıcı
Cevap: .tatlarlı kardeşimin bilgisine

evet asiustam hatta aynı gibi duruyor. yalnız bu hazarlar türk değiller yoğunluk musevi ama yahudi de var. Tanah okuyorlar.Tamga olsa en az 1100-1200 yıllık olması gerekir. Ve bu işaret tamga yapılacak bi yerde değil. Ayrıca en fazla 200 yıllık bir işaret. bu kadar eski olamaz. Ek olarak senin ikinci resim tamga değil dağa çizilmiş bir erkek adam resmi. Tamga sınır belirlemek için çizilmez bu yüzden orada olmaz abi.

oskar

Kullanıcı

evet asiustam hatta aynı gibi duruyor. yalnız bu hazarlar türk değiller yoğunluk musevi ama yahudi de var. Tanah okuyorlar.Tamga olsa en az 1100-1200 yıllık olması gerekir. Ve bu işaret tamga yapılacak bi yerde değil. Ayrıca en fazla 200 yıllık bir işaret. bu kadar eski olamaz. Ek olarak senin ikinci resim tamga değil dağa çizilmiş bir erkek adam resmi. Tamga sınır belirlemek için çizilmez bu yüzden orada olmaz abi.

s.a

etnik kökenle dini inanışı karıştırıyorsunuz ve tamgalar çoğunluklada sınır belirtmek için çizilir ,benim bilgim böyle ,yanlışım varsa affola .

TATLARLI

Kullanıcı

s.a

etnik kökenle dini inanışı karıştırıyorsunuz ve tamgalar çoğunluklada sınır belirtmek için çizilir ,benim bilgim böyle ,yanlışım varsa affola .

a.selam konuya hoş geldiniz. est. yanlışları düzeltmek için burdayız zaten. Tamgalar sınır belirtmek için değil. Nişan için kullanılır. Tarihle etnik kökene gelirsek , Her medeniyete , dine ırka , tarihe göre işaret şekilleri olur. Bunlar öyle hemen öğrenilmez. Yani biz gidipte bir osmanlı sürahi resmine 1200 yıllık diyemeyiz. Neden çnkü tarih uyuşmaz ve hristiyanlar sürahi çizmez gibi.yada müslümanlar güllü haç çizmez gibi. Din demek işaret demektir en önemli konu zaten dindir definede ve tarihle ilişkilendirilmesi gerekirki ona göre davranılsın. Batı roma ile doğu romayı aynı göremeyiz bunun gibi.. Sanırım anlatabildim. Tarih ile çakışmıyorsa ya işaretin açıklaması yanlış olur yada o işaret o kadar eski olamaz. Size tamgaların ne olduğuna dair doğru bilginin olduğu bir sayfa veriyorum oradan bakıp anlamlarıyla öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

oskar

Kullanıcı

usta ,toroslarda yörükler kendi bölgelerini böyle betimler,ikincisi hazarların dini inanışı musevilik olabilir ama türktürler.

TATLARLI

Kullanıcı

Senin bahsettiğin tamga değildir. Sınır taşı , anıt vs , medeniyet simgesidir. Kendi simgeleri ile sınır belirlerler. Tamga o işe yaramaz verdiğim linki okumadan yorum yazıyorsun önce oku iyice bir anla arkadaşım.Kendi bildiğini doğru bellersen nasıl anlayacaksın. Biz zaten türk değiller demiyoruz dininden bahsediyoruz senin amacın nedir :)

TATLARLI

Kullanıcı

Ek olarak asi ustam bak bunuda cantar usta paylaşmış daire içindeki haçın bir diğer anlamı

Ravnoluchevoy bir daire ile çapraz. Daha eski pagan köklerine olsa, Celtic Hıristiyanlık karakteristik bir semboldür.[/SIZE][/FONT]

Son düzenleme:

oskar

Kullanıcı

slm,usta niye kızıyonki benim amacım yukarıda yazdığınız şu cümleyi düzeltmekti (evet asiustam hatta aynı gibi duruyor. yalnız bu hazarlar türk değiller )

TATLARLI

Kullanıcı

Arkadaşım şimdi anlaşıldı tamam. Hazarlar türktür. Ama kuruluşunda İran'dan , İsrail'den büyük göçler aldı hazarlar. Yani bunlar türklerden oluşmuyor. Bende orada kendi aramızda buluştuğumuzda baktığımız fotoğrafların türk olmayan kısımın yaptığını düşündüğümü söyledim. Şimdide anlamadıysan asıl şimdi kızacağım. hatta bak ben bunu googleden buldum Kevin Brook'un 'Bir Türk İmparatorlu ğu: Hazar Yahudileri' bu kitapta mesala hazarların israilden gelen göçler sonucu israilli yahudilerin kurduğu söyleniyor :) . Ben birşeyi merak edince google ye giriyorum yazıyor herşey. Tavsiye ediyorum sanada :)

ASİAVCI

Kullanıcı

bakın hacın kullanılış tarihine hemde kimler tarafındn

LİNGE TIKLAYINIZ

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye