Tek Kaya | Define işaretleri ve anlamları

Tek Kaya

aliömer

Kullanıcı

Değerli ustalar farklı açılardan resmini çektiğim bu kayaya beni çubuklar getirdi. Kayanın duruşu, şekli, bir yüzünde boya gibi iki yana inen çizgi. Diğer bir yüzünde halka gibi bir şey var. Resimde gördüğünüz bu kaya (taş) hakkında görüş ve önerileriniz nedir. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Ayrıca bu taş bir gizem barındırıyor olabilirmi. Tşk.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
SEVGİLİ ALİÖMER ustam,sabahın köründe böylesi anlaşılması zor işi önümüze koydun:D
kayanın işçiliği tartışılmaz.hayvan başı betimlemesi görülüyor. beyazlık mezar der. üzerindeki küçük oymalar ,zihinleri karıştırıyor.

bir tanede diğer tarafta var.
bura da üstte iki,orta da bir altta da daha küçük iki tane, ayrı olması ,bütünlük sağlamaması,ve ayni zamanda bazılarının altta meyil vermesi düşündürüyor.
ayrı noktalarda ama bir birlerine yakın olan mezarları verdiğini görmüşümdür.
ayni zamanda ,yerin anlaşılmasını önlemek için şekilsiz düzensiz bir yapıda yapıldıklarını ve tek mezar odası verenlerinede gördüm.
kayanın yapılışı da bu ihtimali verir görünümde. hatta üzerinde başka gizemler barındıran bulgular da sanki var görünüyor.
ya tek nokta ciddi bir mezar ya da yakınlarında bir kaç mezar .
şimdi bunu en güzel bizlere sunacak,senin her zaman takdir ettiğim tespitlerinin anlatımı olacak.
arkadaşlarımıza da örnek bir konu olacak.
sevgiyle selametle inşaallah.

MAVRAN

Super Moderatör
Sevgili Ustam İkizceli Abiminde dediği gibi sabah sabah iyi yakaladın bizi abim yapılacak yorumu yapmış bizim yorum yapmamız yanlış olurmu bilmem ancak yinede ilk bakışta mezarlık olan bir alan düşündüm, görüyorum ki yanilmamışım. Evet kayan nın kendisi bir gizem ve verdiği yön belki kendisinde bir küçük emanet barındırıyor olabilir. Baktığı yerin önemine binayn. Beklediği, işaret ettiği yer değerli olunca kendisinin de bir değeri olmalı. Yukarıya dağın yüksek yerinde olan yeri de paylaşırmısın Bu iş sizin tecrübenizden kaçmaz yapacağınız bütün çalışmaları baylaşırsaniz iyi bir eğitim olur. Sağlıcakla kalın Ustam.

wolf_52

Kullanıcı
taşda işcilk var 3 lemede var, 3 dikili olan ne var 2 yakın bir uzak, killise sistemine dahail bir yer sanrım yemin tepe, tepye çıkanca orda devam etmelisin 3 leme yapan taş olur ağaç olur yığma olur...

Son düzenleme:

aliömer

Kullanıcı
tecrübe dolu yorumlarınız için teşekürler. Üçlemenin en farklı taşın resmini paylaşmıştım. Taşın kendi altında 3 m gibi bir derinlikte değerli metal tespiti yaptım ayrıca taşın kendisinde delicebeyin söylediği gibi metal tespiti yapıldı. İkizceli ustamın işaretlediği kısm toprakla taşın birleştiği kısımda sinyalin en yoğun çıktığı nokta. Marvan ustam Üçlemenin güne batı tarafında mezarlar var bir kaçtanesini tespit etik. Wolf52 ustam üçlemeyi tahmin etmen gerçekten müthiş. Resimdeki taş Üçlemenin en farklı taşı dediğim gibi bazı gizemleri var lakin bununla sınırlı kalacağını sanmıyorum. Bu üçleme için varsa ustalarım ilave yorumlarınızı paylaşırsanız memnun olurum

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Taşın altında alinmadiysa, dokuz ilâ 18 adet altın para olur onu alirsan vazgeçme esas mevzu wolf_52 ustamizin yorumunda gizli uclemeyi takip et iki yerde daha olur yalniz ci haz desteği şart birde iyi bi hoca öyle kolay vermezler

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aliömer

Kullanıcı
Taşın altında alinmadiysa, dokuz ilâ 18 adet altın para olur onu alirsan vazgeçme esas mevzu wolf_52 ustamizin yorumunda gizli uclemeyi takip et iki yerde daha olur yalniz ci haz desteği şart birde iyi bi hoca öyle kolay vermezler
komana ustam taşın altında 9 veya 18 adet altın para olabileceğini söylediniz. Bunu izah etmeniz mümkünmü neden 9 ila 18 altın para. Ayrıca bu işin zorluğu nedir bu konuyu biraz değinmeniz mümkünmü

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi