Tek Kayada Oymalar | Define işaretleri ve anlamları

Tek Kayada Oymalar

ali1

Kullanıcı
merhaba arkadaşlar bir kaç sitede bu resmi sordum tatmin edici cevap alamadım. birde buradaki ustalardan yardım isteyim dedim sizce buradaki işaretler ne diyor yorumlarsanız sevinirim.diğer siteler mezar taşı dedi ben harita olduğunu düşünüyorum siz nedersiniz.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
resimler görülmüyor ali kardeş. sorun bende değil de sende ise öneriler bölümünde resim yükleme konusu var bir inceleyiver.

ali1

Kullanıcı
tekrar yükledim

ali1

Kullanıcı
sağol ersan usta benimde kafama takılan burada hilal içindeki + ı yıldız resimleri ve sağ alt hilalin içinde yan v harfi ayrıca p harfi diğer ustalar nediyecek acaba

ali1

Kullanıcı
cevap yokmu ustalar ne diyorsunuz

hamzadan

Kullanıcı
Bir Mâşâallah okunuyor,birde testi figürü var.Gerisini çözemedim. Çeşme kitabesine benziyor.Hilal üstü haç ta yelkenli geminin seren direği olabilir.Gemi çapası olabilir.Bulunduğu yer önemli.Çeşme yakınlarında bulunmuş ise,bir veya iki kişiye yeter.Fazla ortak kaldırmaz.Denize yakın uçurumlu bir yerlerde bulunmuşsa Mâşâallah demek lazım. Fakat yerinden oynamış obje.Muammadır.Bulunması çok zor.Selam ile

MAVRAN

Super Moderatör
Hayırlı geceler herhalde bu resimler için yazmıştın şimdi gördüm. Ustamın yazdığı gibi bunu bulduğun yer önemli eğer yerinden oynamış ise işin zor. Bulduğun yer önemli eğer bir düz arazide ovaya bulduysan farklı Çeşme'de veya yakınında bulduysan farklı yorumlar alırsın. Bende bir resim açıldı harida olabilir özellikle hilaller dikkat çekici. Allah yardımcımız olsun.