Telefonumuzun Dinlendiğini Nasıl Anlarız? Okuyalım:) | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Telefonumuzun Dinlendiğini Nasıl Anlarız? Okuyalım:)

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kervan ustam emeğine sağlık. aydınlatıcı bir konu olmuş.
yaz sezonu günü akşam etmeden şarz biterdi. acaba k. deniz havasındanmıdıe suyundanmıdır der merak ederdim. gerçi sıcakta olsa telefona su içirmiyordumya.(kahkaha)
ankaraya döndükten bir iki gün sonra benim telefon aniden bir kaç gün şarz istemez oldu. bir anlam verememiştim. her halde kendiliğinden bir düzelme oldu diye düşünmüştüm. şimdi nedenini öğrendim. artık memlekette folya ile dolaşacağım.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Dinlemek istendiğinde dinlenir
Kiriptolu telefonu dinlemiş adamlar:D
Folya değil isterseniz telefon kullanmayın
Her şekilde dinlenilirsiniz
Tabii alınacak bilginin değerine bağlı
Masrafa değermisiniz değmezmisiniz:D
Her neyse
Kaçak köçek işlerde bezi olmayanın
Bu tür endişeleride olmaz

sempatik_06

Kullanıcı
Ustalarım şuna da bir açıklık getirmek istiyorum. Ben açıklamalarımı yakın çevre ve Aileniz için yaptım.
devlet isterse sizin yapacağınız bir şey kalmaz. dinlenirsiniz
eski telefon yeni telefon veya işletim sistemi hiç farketmez.
benim açıklamak istediğim kendi yakınlarınız tarafından da takip edilme hususu idi.
devlet elbette takip etsin. eğer yanlış yapan varsa cezasını çekmeli.
ama biziz özelimizi takip etmek isteyen merak eden bi çevremiz var onlar için benim yorumum...

MAMİ

Kullanıcı
S.A...Ben, özel konuşmalarımdan önce dinleyici arkadaşlara rica ediyorum:"Özel konuşacağım lütfen dinlemeyi durdururmusunuz ? "diyorum ...
Amma her ihtimale karşı da konuşmaya başlamadan önce: "Bu konuşmayı dinleyeniiiiiiin, kaydedeniiiiiiiiin,ileride bana karşı kullanacak olanıııııııııın" demeyi de ihmal etmeyip konuşmama sonra başlıyorum...
Şaka bi yana teknolaji bu kadar ilerlemişken bu tür dezavantalara engel olmak neredeyse imkansız hale geldi...En güzeli kaçak-göçek işler le uğraşmamak, biz defineciler gibi kaçak-göçek işlere bir bakıma mecbursak mümkün olduğunca görüşmelerde planlarda olabildiğince teknolojiyi kullanmamak sanırım...

walkman

Kullanıcı
S.A...Ben, özel konuşmalarımdan önce dinleyici arkadaşlara rica ediyorum:"Özel konuşacağım lütfen dinlemeyi durdururmusunuz ? "diyorum ...
Amma her ihtimale karşı da konuşmaya başlamadan önce: "Bu konuşmayı dinleyeniiiiiiin, kaydedeniiiiiiiiin,ileride bana karşı kullanacak olanıııııııııın" demeyi de ihmal etmeyip konuşmama sonra başlıyorum...
Şaka bi yana teknolaji bu kadar ilerlemişken bu tür dezavantalara engel olmak neredeyse imkansız hale geldi...En güzeli kaçak-göçek işler le uğraşmamak, biz defineciler gibi kaçak-göçek işlere bir bakıma mecbursak mümkün olduğunca görüşmelerde planlarda olabildiğince teknolojiyi kullanmamak sanırım...

MAMİ usta mesajınızı okuyunca aklıma ülkemizde geçmiş bir tarihte yapılan dinlemeler ile ilgili bir haberi getirdi.

Dinleme yapılan siyasetçi/bürokrat telefonda dinlendiğini anlayınca başlamış sayıp dökmeye (kim beni dinliyorsa.....) bunu duyan dinleyici kişi siyasetçi/bürokrata gidip efendim ben bu küfürleri hak etmiyorum deyip dinleme ile ilgili yasal evrakları sunduğunu okumuştum.

Günümüzde artık, kim, kimi, nerede, neden, niçin, dinlediğinin önemi yok sanırım. Bir gün lazım olur anlayışı mı acaba siz ne dersiniz?

MAMİ

Kullanıcı
S.A...Aynen walkman kardeşim,"olurda bir gün pasta paylaşımında kazık yersem" düşüncesi ile dinleme ve kayıt yapılıyor ki meşhur 17--25 tarihlerinin meşhur olma sebebi de budur...Pastayı birilerinin tek başına yemek isteme hevesinin sonucudur...Adına ister bilmem ne darbesi densin ister yolsuzluk belgeleri densin...En nihayetinde pasta bölüşme işi son buldu...

BAYBURTLU

Kullanıcı
bayburtta arkadaşımın biri bir para buldu bu parayı değiş tokuşta polise kaptırıyo tamam buraya kadar güzel peki bundan sonrası noldu onuda yazayım çucugu mahkemeye çıkarıyolar sabıkası olmadığından dolayı 5 yıl bu iş veya başka şeylere karışmama cezası aldı sonrasında çosugun bana demesi abi diyo mahkemeden sonra ne beni tutuklayan polisler ne beni yargılayan hakim nede avukat bayburtta kaldı 1 ay içinde tayin oldular neticesinde dinleyen yada yakalayan kişiler çokmu devleti seven insanlar bana kalırsa değerli arkadaşlar atı alan üsküdarı geçeriyo deveyi hamuduyla götüren götürüyo bayburtlu deyimiyle diyim acıyan duduzarın sığırına acısın (bayburtun duduzar köyü var bu köyde mera yok hayvanlar sabah aç gidip aç geliyomuş diğer bir köyünde merası gayet güzelmiş duduzarlı vatandaşlar bu deyimi demişler işte:D bu durumda acıyan bize acısın :D

mc_307

Kullanıcı
Arkadaşlar telefon dinleme ile ortam dinleme farkli şeyler. Telefonunuza kurulan bir program vasıtası ile ortam dinlemesi yapılır. Gelelim numaranızın dinlenmesi olayına. Onu gsm üzerinden izin alarak dinliyor devlet. Sizinle alakalı bir soruşturma varsa veya o an dinlenen biri ile telefonda görüşür ve msjlaşırsanız, sizi bir süre izin almaksızın takip etme yetkileri doğar. Taki sizin dinlenen o kişi ile sürekli mülaki olup olmamanıza ve dinleme nedeni ile ilgili bir bağlantınız olup olmamanıza göre dinlemeniz durur veya devam eder. Farkına bile varamazsınız. O yüzden herkese telefon numaranızı vermeyin. Bir çağrıda bile bir süre dinlemeye takılırsınız.

İRON

Kullanıcı
tev malamın tev ne gunlere kaldık yav.
en iyisi eski telden kullanmak.
yeni akıllı teller kapalı bile olsalar dahi sinyal vericiler sayesinde takip edilebiliyorlar.
ama eski teldekilerde yok o şans.
acaba yanlış mı biliyorumm.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
S.A...Aynen walkman kardeşim,"olurda bir gün pasta paylaşımında kazık yersem" düşüncesi ile dinleme ve kayıt yapılıyor ki meşhur 17--25 tarihlerinin meşhur olma sebebi de budur...Pastayı birilerinin tek başına yemek isteme hevesinin sonucudur...Adına ister bilmem ne darbesi densin ister yolsuzluk belgeleri densin...En nihayetinde pasta bölüşme işi son buldu...
aynen mami ustam dediginiz gibi paylaşmada çıkan sorun.(beğendim)(beğendim)(beğendim)(beğendim)