televizyon büyüklüğünde bol miktarda taş | Define işaretleri ve anlamları

televizyon büyüklüğünde bol miktarda taş

tutankamon

Kullanıcı
değerli site yöneticileri ve site üyeleri beni bir konuda aydınlatabilirseniz çok memnun olurum 10 metre yüksekliğinde 100 merte kare alana oturmuş sağ ve solu yüksek tepe nin kesiştiği noktada ön ve arkası doğu batı istikameti dereye bakan araziye aykırı yapısı olan kum gibi üfelenen içinde portakal,kelle ve televizyon büyüklüğünde bol miktarda taşların olduğu bu tür kayaların yapay olma ihtimali varmıdır yorumlarınızı bekliyorum

tutankamon

Kullanıcı
Cevap: Kral Kaya Mezarları

metin kardeşim ağzına sağlık saygısızlık yapmak istemem mesaj acemisi olduğum için konu yazmaya nereden gireceğimi bilemediğim için buradan yazdım bozkurt kardeş acemiliğime bağışla

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: Kral Kaya Mezarları

s.a

estafurullah gönlü güzel ustalar,estafurullah.ne saygısızlıgı.forum hepimizin,dilediğiniz yere konu açabilir yazabilirsiniz.yanlış yerde oldugunu anladıgınızda uyarın düzeltelim.sıkıntı yok.Allah a emanet olun.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Cevap: televizyon büyüklüğünde bol miktarda taş

konuyu bu başlıkla değiştrip ayırdım,konu başlığı uygunsa devam etsin,uygun değilse başlık bildirin değiştirelim.saygılar

tutankamon

Kullanıcı

üstat siz uygun görüyorsanız sakıncası yok konumla ilgili bir ayrıtıyı açıklamanızı bekliyorum insan yapısı kayalıklar varmıdır

star21

Kullanıcı

senin anlattığın bölge deki toprak sanırım killi toprağa yakın bir toprak..bu ve buna benzer topraklar başka bir madeye yani kaya kayacık mıcır taşlarına yarıştığında ve üzerine yağmur kar gibi doğa şartlarının da oluşturduğu olaylar nedeni ile ve güneşin de ısıtması sonucu sertleşmeye başlar ve bu yıllar hatta yüz yıllar geçtikçe yüzeysel olarak kayalaşmaya başlar..bence sebebi budur..ama diğer değerli ustaların yorumlarını bekle belki yanılıyor olabilirim..el elden üstündür..saygılar

TRUVA

Admin

Görsel olarak görme lşansımız olsaydı üyelerimize bilgi açısından faydalı olurdu.Arazide karşılaştıklarında fikir olurdu.Bir resim atabilriseniz iyi olur kardeşim.

tutankamon

Kullanıcı

değerli arkadaşlar konumuzla ilgili olayı bizzat bahsettiğim bölgeye yaklaşık 20 kilometre mesfede aynıtarzda yapılmış kayalığın dış yüzeyi farklı büyüklükteki taşlar sanki çakılmış gibiydi fakat televizyon büyüklüğündeki bir taşı sökerek insan sürünerek geçecek kadar bir delik açılmış içeriye üç metre sürünerek girdim ve mükemmel işçilikte bir salondu salondan
sağa sola dağılan deliklerden odalara geçiliyor bir delikten sürünerk geçtiğim 120 ye120 ödanınortasında 50ye 50 iki metre derinliğindeki havuzun suyu ne taşıyor nede eksiliyor başınızı ağrıttım demek istediğim dışı seni yakar içi beni yakar misali içi yontularak yapılmış ne bir çakma taş var nede başka birşey beyaz yumuşak cins kayayı ter temiz oyarak yapmışlar bu olayı gördüğüm için meraktayım bahettiğim yapma olduğunna inandığım kayalıktada aynı işçilik ve aynı işlem uygulanmış olabilirmi metin kardeşim kayalıkta killi toprak kullanılmış çok yakında detaylı resimleri inireceğim yorumlarınızı bekliyorum

sitemizin yasal olmayan kazı ve uygunsuz oluşumlara karşı olduğunu hatırlatırız

cantar

Vip Üye

insan yapısı kaya varmıdır vardır niye olmasın bu gün yollardaki parke taşlarının benzerleri geçmiştede yapıldı horasan harcı denilen harcın kumla karıştırılarak blok şeklinde kayalar yapıldı örnekleri bir çok eski yapıda var.......Horosan harcı olarak bilinen harç, içine pişirilmiş ve öğütülmüş toprak ufak kaya parçaları katılan bir malzemedir. Bazı uygulamalarda kireç, kum ve çakıl karışımıda gözlenmiştir.
kirec.jpg

parça kayalarla yapılmış suni bir tepe horasan değil yanlış anlaşılmasın
7.jpg

yapılan bir mezar odasının üzerine yine çevreden toplanan ve açılan yerden çıkarılan irili ufaklı moloz kayalar ile yapılan bir suni tepe
kaya_mezari9.jpg

bir kaya içi oda mezar örneği
5.jpg

tutankamon

Kullanıcı

cantar kardeş bilgi ve paylaşımlarınız çok güzel ve aydınlatıcı saygılar