Ters Üçgen | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Ters Üçgen

cantar

Vip Üye
BEN OLDUĞU YERİN DIŞINDA BAŞKA BİR YERE ASLA BAKMAZDIM...

cantar

Vip Üye
KAYANIN İÇİNİ YOKLAMAKTA FAYDA VAR...

TEVFiK

Vip Üye
sağolsunlar ustalarımız o kadar isabetli yorumlar yapmışlarki,sitemizin üyeleri çok şanslı olduklarını bilsinler.

erhAN BEY KARDEŞİM, burası mezar odası amaçlı özel dizayn edilmiş bir yer.
lacivert hocamızın silüetinin herkesin anlayabileceği belli olan birini çizdim. soldaki ve üstteki çizdiğim kayaların bakış açılarına oyma ile birlikte bakarsan A21MEDLİ ustamızı yorumunu daha iyi anlayabilirsin.
yerin belli ama bir kaç tavsiyeyide yapmazsak sana yorgunluktan başka bir kazanım sağlamaz. uymazsan da yine öyle.
taşa bir şeyler dökerek bakmanın gereği yok.
birinci önceliğin boşluk tespiti ile tam girişin sıfır noktasını simetrik olarak belirlemen. sonra da derinliğini almandır. az bir farkla her hangi bir tarafında kalsan veya odaya dönüş noktasını kaçırsan emekler boşa gidecektir. bu iki detayı belirlemeden kendin başaramazsan başarabileni bulmadan hiç bir tasarruf tavsiye etmem.
bu noktaya geldiğinde izninde alırsan,devamı tavsiyelerimiz gelir. sağlıcakla.
S.a. Evet bende Usta'larım gibi düşünüyorum usta bir çubukcu size oda'nın yerini, derinliğini ile genişliğini söyleyebilir Allah yar ve yardımcınız olsun güzel bir yer.Saygılarımla

cantar

Vip Üye
bu kaya konya yöresinde ve bizim oraların tarihine göre Hititler yaşamış bizim oralarda.Bu kaya eğer anıt mezar olsun yada olmasın,bu mezarın içinden sadece eski döneme ait çanak çömlek falan mı çıkar,yoksa altın da çıkabilir mi?Çünkü ben internette araştırdığım kadarıyla,Hitit mezarlarında sadece kemik ve çanak çömlek görebildim.

DOĞRUDUR GENELLİKLE CAM EŞYALAR CAMDAN İNCİK BONCUKLAR ÇANAK ÇÖMLEKLER ÇIKIYOR SİZİN YÖREDE....ÇOĞUNLUKLADA YÜZEYE YAKIN MEZARLARI KULLANMIŞLAR...
bulunan-mezarlar.jpg

Hititlerde ölü gömme adetleri zaman içinde farklılaşmıştır. Eski İmparatorluk çağında ölüler olduğu gibi gömülürken daha sonraları yakılma ve küplere ya da taş sandık mezarlara gömme adeti uygulanmıştır.
Ölüye sunulan eşyalar da çok zengin eşyalar olmayıp bazı süs eşyalarıydı.

Kader25

Admin
@erhanbey merhaba,
@BABACONDA ustamızın bir sorusu vardı, herhalde farketmediniz.
Diyor ki; "buranin asagisinda dere nitelikli yer ve bunla dere arasi yine boyle bundan kucuk dikili hafif yatik kaya varmi?"
Varsa sizi 2nci belki daha önemli bir noktaya yönlendirecektir.

Ayrıca aşağıdaki resimleri de değerlendirin inşallah. İşinizi çubukla boşluk tespiti yapan birisi çözer inşallah.
Kolay gelsin.

erhanbey

Kullanıcı
hayır kardeş,ne dere ne kaya var.yorumun için de saolasın.dediğin yerlerde boşluk bakcam,ayrıca o istikamette bişey yok malesef.eyvallah.

maceracı37

Kullanıcı
en alttaki hac ustaların dikkatinden kaçmış ben olsam ilk orda kayada boşluk arardım olmadı topraga hacın altına bakardım