Trakıya tumuluslerı | Define işaretleri ve anlamları

Trakıya tumuluslerı

ersan

Admin
merhaba ustalarim bu tumulusler,, c,svestari, iylen, sboryanovoyun ,tam arassinda kalan tumulusler.
bu en buyu icinde zamaninda cukmus odasi.

bu da yakin cekimi bu dalgali yerlerde zamaninda toprak aldiklari yer tumulusun ustune

bu yerde cizdiyim yer bu buyk tumuluse girinen yer guneye kaliyor giris yeri

bu da karsidsaki cizdiyim yumulus

bu 3 tumuluste guneyinde 350mt kadar uzakta

bu da guneydou tarafinda 500mt uzakliktaki tumulus

bu kirmiziylan cizdiyim yerde pinar bu dere yatanin icinde o yesil olan yerde ilerten deregecermis

bu yerde dere yata

bu adak yeride buyuk tumulusun 100mt alcanda ve guneyinde kalan bir yer

bu da yun cekimi

bu tas yerde sabit ve yonulmus bir tas tam buyuk tumuluse doru bakiyor

bunlarda sag tarafi bu adak yerin yun bakisi

bu yerde tumulusun 50 mt alcaklari mezar alani bu yer

bu iki acin arasida kaynak yeri olan yer

Kurt ini

Kullanıcı
Cevap: Trakıya tumuluslerı

güzel görsel ersan usta paylaşımın için teşekkürler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

eline yüreğine sağlık güzel kardeşim.
tümlüslerde ahşap malzeme kullanıldığıda vakidir.frikler gibi. zaten eski bir medeniyet olduğu için,ya ahşapların çürümesi,yada belli süre önce iç yapının birileri tarafından bozulması sonucu çöktüğünü tahmin ediyorum.
merakım, neden bir tanesinin göbeğinide sen çökertemiyorsun. sizdede yasalar i,zinmi vermiyor,yoksa ayıp olur diyemi dokunmuyorsun.
ALLAH a emanet ol kardeşim.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam ben bunun altindan kalkamam bunda is cok pali kepceler bilem aylarca kaziyorlar . bu yer korunuyor yukardan uydudan tam resim cekmeye basladim bekciler geldi basti beni sen ne aryorsun burada deye,,bende ,,dedimki onlara mantar toplamaya geldim beriket bekcinin birisi tanidik cikti bir gurseniz ustalarim ne irezilik bu yerler devlet neler yapmis bunca guzelim tumulusleri resme cekemedim dedilerki bita ta gurmeyelim seni burada dediler.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

merhaba ikizceli ustam ben bunun altindan kalkamam bunda is cok pali kepceler bilem aylarca kaziyorlar . bu yer korunuyor yukardan uydudan tam resim cekmeye basladim bekciler geldi basti beni sen ne aryorsun burada deye,,bende ,,dedimki onlara mantar toplamaya geldim beriket bekcinin birisi tanidik cikti bir gurseniz ustalarim ne irezilik bu yerler devlet neler yapmis bunca guzelim tumulusleri resme cekemedim dedilerki bita ta gurmeyelim seni burada dediler.

Ersan mantar toplamak zorr zanaat,burada mantardan anlayanda yok:D:D:D

eline yüreğine sağlık güzel kardeşim.
tümlüslerde ahşap malzeme kullanıldığıda vakidir.frikler gibi. zaten eski bir medeniyet olduğu için,ya ahşapların çürümesi,yada belli süre önce iç yapının birileri tarafından bozulması sonucu çöktüğünü tahmin ediyorum.
merakım, neden bir tanesinin göbeğinide sen çökertemiyorsun. sizdede yasalar i,zinmi vermiyor,yoksa ayıp olur diyemi dokunmuyorsun.
ALLAH a emanet ol kardeşim.

Aslında orada daha kolay tabii göz önünde olmayan orman içinde kalanlar özellikle ,,,,şimdi size benim en yakın arkadaşım olan ,,,,,,bir kaç gün uğraşıp tüm. girişini buluyorlar taşlar hepsi kilit giriş taşını aldıktan sonra gözleri mermerden süper figürlü taşı alalımda,,,,, neyse onu almak için fazladan birkaç taş daha çıkarıyorlar ,,,,neyse öğle saati yemek için yukarı çıkıyorlar bir ses sanki deprem oluyor ,,,,bütün tüm. yıkılıyor anlıyacağımız :D:D:Dallah c.c korumuş hepsini:p

ersan

Admin

merhaba FENERLİ ustam en buyuk meram bu yere cubuk cekeyim cok merak icindeyim kim bilir nekadar nokta alacam bu yerin etraflarinda senelerce kazmaya eter de artar bu yerler bana ama eminimki bu yerler bos deyil acan adak yeri de var bu yer para kaynar etrafi ta cok tumulusler var etraflarda 23 tane saydim ben sade gurunenlerden ta guneye doru nekadar var hic bilen yok bu yerler hakiki sit alani cobanlar bilem salmiyorlar bu yere .

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Ersan usta,emegıne saglık,guzel bır gorsel olmuş,dıkkat et başına iş alma oralarda.

star21

Kullanıcı

emegine saglik ersan dostum...

cok saol aga ustam

Moderatör tarafında düzenlendi: