Tümülüs Açılışı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Tümülüs Açılışı

osi

Kullanıcı
alıvelı ustamın dedıgı gıbı bızde nedense sıstem çok farklı bızlere ızın yokda nedense ulkemıze gelen arkeoloklara her turlu ızın var anlasılır gıbı degıl bızdede çok degerlı arkeoloklar var bır garıp bu ısler paylasım ıcn sagol ustam

karanar

Kullanıcı
alıvelı ustamın dedıgı gıbı bızde nedense sıstem çok farklı bızlere ızın yokda nedense ulkemıze gelen arkeoloklara her turlu ızın var anlasılır gıbı degıl bızdede çok degerlı arkeoloklar var bır garıp bu ısler paylasım ıcn sagol ustam
maalesef kardeşim maalesef.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ustalar biraz sorusturdum.burasinin girisini bildiklerine gore,zaman harcamasinnar icin giris yerine kadar makine kazmis.bu yeraltini gosteren makine 6metre derine kadar calisiyor.
6 m. ye kadar aldığı doğrudur. bu tür yerlerde yada mezar ve mahzen odalarında oda derinliği çoğunda 6 m.yi geçtiği için üstten alamaz. ya başka kullanırlar yada bizim gibi çubuklarla belirlerler.alternatifi olmayan da sadece bununla bakıyorsa ,alamadığı için,burda bir şey yok der gider.

karanar

Kullanıcı
bu cihazı biliyorum. 80 bin tl civarı. çok güzel yeraltı haritası çıkarıyor. 3D resim gösteriyor. ama gel görki 7. meterde bir işe yaramıyor. benim çubuklar; 5 tl ama 30 metreden mağara buluyor. bir garip muamma !!!

burgaz

Kullanıcı
bu cihazı biliyorum. 80 bin tl civarı. çok güzel yeraltı haritası çıkarıyor. 3D resim gösteriyor. ama gel görki 7. meterde bir işe yaramıyor. benim çubuklar; 5 tl ama 30 metreden mağara buluyor. bir garip muamma !!!
usta istersen gel Bulgaristana duzenleyelim bir yarisma.bizim elimizde var 36m derin calisan geo radar.ben bulacam yeri onunla siz ersan ustayila yarisacaksiniz,bu yeri bulmaya.butun masraflar karsilaniyor bizden,yeterki bos zamanin olsun.

karanar

Kullanıcı
usta istersen gel Bulgaristana duzenleyelim bir yarisma.bizim elimizde var 36m derin calisan geo radar.ben bulacam yeri onunla siz ersan ustayila yarisacaksiniz,bu yeri bulmaya.butun masraflar karsilaniyor bizden,yeterki bos zamanin olsun.
bende boş zaman çok usta. davete icabet sünnettir.

Kervan07

Admin
Adamlar arkeolog değil kasap
Hele o sakallı elinde şampanya olan..★☆◆←◀▪▪
Verecen zopayı....
Kimbilir neler çıktı neler
Töbe töbe bozduracan yeminimi kanka
Tümülüs gördümü bi tuhaf oluyom zaten..

o sakallı once kıcına bi don alsın:D:D o ne öyle yaaa! tarihe saygınız yok anladık bari yanınızdaki insanlara saygınız olsun!

ersan

Admin
abi benim cubuklar okadar derinden gurmuyorlar .:D:D:D:D