Türbe Taşı Deniyor... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Türbe Taşı Deniyor...

wolf_52

Kullanıcı
Evet tepeye gidiyor. Ve tepenin bir bölgesi sarp kayalık. Usta
ustam bu sarp kaylıkda sıtatüsüyüksek mezar odaları var en dğerlisi ise kaylığın en düz tırallanmış yerinde ne iniler ne çıklır bri yer burası diyerlerine ulaşabilrsin o sarp kaylığın fotorafı gerek.. nokda atşı yapabilelim... tıraşlanmış derken kasdım diyer yüzeye nazran daha düz gelmesidir...

sempatik_06

Kullanıcı
ustam bu sarp kaylıkda sıtatüsüyüksek mezar odaları var en dğerlisi ise kaylığın en düz tırallanmış yerinde ne iniler ne çıklır bri yer burası diyerlerine ulaşabilrsin o sarp kaylığın fotorafı gerek.. nokda atşı yapabilelim... tıraşlanmış derken kasdım diyer yüzeye nazran daha düz gelmesidir...
Usta çok doğru. Tepede kayalık bi bölgesi yukarı doğru bazıları üst üste gelmiş baya büyük kayalar vardı üstü düz. Dikkatimi cekmisdi. Ama bir işaret olmadı için es geçmiştim çıkılması ve inmesi çok zor bir bölge.sağ yan kayalık sal taraf düz tepe... fotoğraf almamıştım... şimdi pişman oldum...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Gec olsun guc olmasin sonucta wolf ustam ALLAH razi olsun hep yardimimizda

wolf_52

Kullanıcı
Usta çok doğru. Tepede kayalık bi bölgesi yukarı doğru bazıları üst üste gelmiş baya büyük kayalar vardı üstü düz. Dikkatimi cekmisdi. Ama bir işaret olmadı için es geçmiştim çıkılması ve inmesi çok zor bir bölge.sağ yan kayalık sal taraf düz tepe... fotoğraf almamıştım... şimdi pişman oldum...
evet doğru yermiş ardığımz nokdalar orası.şimdi bakdım incledim bu tepeye çıkdığın zaman kayaların olduğu bölüm de sol tarfında ince bir yol var keçi yolu yağmur suyu yolu ne dersek diyelim, iniş çok zor ve tehlikeli dir. ineceğin mezafe ise bu yüksekliğin 3 de 1 kadardır. sonrası düz ilerleycen. sağa doğru,en son gelceğin nokdada işret var.bir kaç mette daha tutnarak indiğin zamn gidecek bir yer olmaycak son nokda zaten orası girişin olduğu yerde olacaksın.. yer kendini beli edecek,üstünden yağmur almyacak bir yer olcak burası.. zemine indiğinde. tam sağındaki duvarda mezar var.. ama asıl olan gizli bri odaya geçişi olan oda daha var orda, sen dediğim kadarını bul bol fotorafla,her açıdan nokdalıyalım bu işi allahın izniyle,inşallah...

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
jkordinat vermedin ki sevgili ustam...:D:po türbe taşı zaten bir harita görevini görüyor nerde ne var ordan bul tüyosu benden olsun...;):rolleyes:
Valla ustam tekke acsan ilk muridin ben olurum gercekten helaliniz var boyle bilgi boyle ilgi yok boyle sey on numara beş yildiz ustam peki ustam arazide boyle ismi turbe tasi olarak cikmayan bir dikili tasa denk geldigimizdede ayni mantigimi uygulamamiz gerekir

wolf_52

Kullanıcı
Valla ustam tekke acsan ilk muridin ben olurum gercekten helaliniz var boyle bilgi boyle ilgi yok boyle sey on numara beş yildiz ustam peki ustam arazide boyle ismi turbe tasi olarak cikmayan bir dikili tasa denk geldigimizdede ayni mantigimi uygulamamiz gerekir
eyvallah o senin güzeliğin kardeşim. mevzuya döncek olursak kısaca kordine taşı diyebilriz buna dağlım bu harita üzerinden olur 2 ci aşma işretleri bulmak sonrası malum kas gücü iman gücü...her taş iiçin geçerli değil bu tabikide.. ayrım yapmak gerek tecrübe kazanarak.. herkez yapabilrr zamanlaa...ben inanıyorum buna:)