tumulüs fotografları resimleri.... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

tumulüs fotografları resimleri....

017myilmaz

Kullanıcı
selam ustam...
peki bu tür mezarlara örnek olarak foto bulamadım hiç.yıllar önce soygun yemiş bir odanın zemininde alan tarama yapınca altta bir boşluk tespiti yapıyo.altta oda olduğundan şüpheleniyorum fakat hiç örnek yok bu tür bir olaya..

017myilmaz

Kullanıcı
bu oda mezar PARİON kenti yakınında.ve içinde iki adet lahitle bir sandık varmış kırmışlar.

017myilmaz

Kullanıcı
hiç bir yerinde horasan kullanılmamış.tamamen blok taşlarla örülmüş ve kurşun ve demir bağlantılarla yapılmış. 3 x 3 x 4 metre ebadında 5 metre üçgen yapı tüneli var. fakat tabi mermer kapılar kırılmış.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
selam ustam...
peki bu tür mezarlara örnek olarak foto bulamadım hiç.yıllar önce soygun yemiş bir odanın zemininde alan tarama yapınca altta bir boşluk tespiti yapıyo.altta oda olduğundan şüpheleniyorum fakat hiç örnek yok bu tür bir olaya..
birde çubuklarla bak. veriyorsa...
bu tür yerlerin ender olduğunu yazdık. bazıları üst oda açılmış alttakinden habersiz kalmıştır.
bazıları da açılmış olsa dahi açan resim çekip yayınlarmı. bu işi başaranlar profesyonel insanlar sitelere düşermi. gözümüzden kaçmış olanda belki vardır,hatırlamıyorum.

017myilmaz

Kullanıcı
bir çok kişi bu yazıları okumuş ve okuyor.lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın...çubuklarda aşağıda boşluk var diyo..