Tuzaklar Iptal Edilebilirmi?

yağmurcu

Kullanıcı
s.a.
cümleten ,ümmeten hayırlı cumalar,hayırlı günler,hayırlı formlar.hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum.ALLAH cümlemizi umduklarımıza nail ,korktuklarımızdan emin olucak bir hayatı yaşamayı nasip etsin amin.ustalarım su tuzakları hakkında bilgi ve tecrübesi olan değerli ustalarımdan bilgilerini paylaşırsa sevinirim.ustalarım bu su tuzakları bu kadar zaman geçmesine rağmen hala çalışıyor olabilirmi.vede su tuzağı çalıştığı zaman nasıl iptal edilir,nasıl bundan kurtulabiliriz.yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.hepiniz ALLAHA emanet olun.

sempatik_06

Kullanıcı
ustam eğer su bir yere depolanmış ve o depoda bir yerden besleniyor ise ki genelde bu şekilde kurtulmak bir hayli zor.
bu yüzden devreye geçirmeden işlem yapmak gerekir.
su motoru orada biriken suyu atabilir tabi çatlak büyük değil ise çünki suyun içerisinde çalışmak bir hayli zor.
ALLAH Yardımcınız olsun.
birde şunu eklemek istedim genelde su tuzakları olan yerler kalın büyük bilok taşlarla inşa edilmiş oluyor buda orada jeneratör ve hilti gücü gerekli der. tabi jeneratörde düz elektrik olduğu için su tuzağı olan yerler çok tehlikeli olabilir.
yasal olarak çalışmakla birlikte bu tür olaylara önlemler almak çok önemli...

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ve aleyna aleykümselam kardeşim. dualarının karşılığını YÜCE RABBİM misliyle sana da nasib etsin inşaallah.
statüsü yüksek olan mezar odaları vb. yerlerin bir kısmında,su tuzağı tabir ettiğimiz,düzenek çıkabilir.
bunlar kaya mezarları değilde zemin altı tünelli girişi olan yerlerde olur. birinci öncelik ,açarken,dikkatli ve hassas bir çalışma ile ,bu düzeneğin faaliyete geçmesini önlemektir. genelllikle yan dip kısımlardan geçer. gereksiz alınan küçük bir kayada ,suyun içeriye dolmasını sağlar. tünelin veya odanın çok yakınından geçtiği için ,kulak dayayarak sesini bile duymak ve önlem almak mümkündür. ayrıca , böyle yerlerin biraz alt kısımlarından çıkan bir su gözesi ,tuzağında en büyük habercisidir. pusula olarak ayni istikamet olmasada .çaprazından dahi olsa önemsenmeli. koltuk türü yerlerin çoğunda vardır.
yapıtın olduğu yerin mutlaka mesafelide olsa yüksek rakımlı bir yerinden ve derinden gelir. eğer açılma durumu söz konusu olursada ,yapacak bir şey kalmaz. amaç zaten bunun içindir. geldiği yeri dahi bulmak mümkün olmaz.

Meltun

Kullanıcı
s.a.
cümleten ,ümmeten hayırlı cumalar,hayırlı günler,hayırlı formlar.hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum.ALLAH cümlemizi umduklarımıza nail ,korktuklarımızdan emin olucak bir hayatı yaşamayı nasip etsin amin.ustalarım su tuzakları hakkında bilgi ve tecrübesi olan değerli ustalarımdan bilgilerini paylaşırsa sevinirim.ustalarım bu su tuzakları bu kadar zaman geçmesine rağmen hala çalışıyor olabilirmi.vede su tuzağı çalıştığı zaman nasıl iptal edilir,nasıl bundan kurtulabiliriz.yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim.hepiniz ALLAHA emanet olun.
Sn;yağmurcu
Önemli olan arkadaşlarımızın üzerinde hassasiyetle durduğu gibi tuzağı çalıştırmamak, çalıştıktan sonra çare bulmak çok zor.Nasıl devre dışı bırakılacağını ise yapandan gayrısının bilmesi mümkün değil, yer altı kaynağı veya akarsuya dipten bağlanmış bir tuzakta senelerce pompa ile su çekseniz sonuca ulaşamazsınız. Bu nedenledir ki bu tür tuzağa rast geldiğini duyduklarımızın büyük çoğunluğu çalışmayı bırakmak zorunda kalmışlardır.Saygılarımla

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
tuzağı patlattıysan usta, arazi meyilinden yukarı çık. dereden veya çeşmeden suyun buraya yönlendirildiğini düşün. göz hesabı yaparak yukarıdaki su kaynağından altta devreye giren tuzağın geçebileceği noktaları incele. çeşmeden çıkarken sığ başlar, su tuzağı noktasına gelene kadar derinleşir. künkleri buldunsa tuzağı imha edebilmeye yaklaştın demektir. dikkat edelim. künk değil, künkler....
bir de tavsiyem su tuzağı patladıysa ve o patladığı ana şahit olduysanız, içinden sarımsı renkte bir toz birikimi geldimi iyi bakın. bu belirti oluştuysa dedekt.ör ile patlayan suyun akış istikametinde bol bol antrenman yapın.

ersan

Admin
en cok su tuzagi kulanildi alan selale mahzennlerinde olur buyle bir tuza durgutmak tek bir yolu var oda bu su tuzani besleyen yer alti kanalini buluk baska bir yere cevirmek suyiu.
buyle yer altindaki su depolarini ozaman yaparmislar koca blok taslarlan ve ic kismini horasan sivaylan sivayirmislar .

Warning

Kullanıcı
Aleyna ve Aleykümselam paşam Rabbim gönlüne ve gönlümüze göre hayırlısını nasip eylesin inşaallah bu Konu ile ilgili genellikle su tuzaklarından biride kılıçlardır.
Ve Kılıçları çalıştıran alttaki doğal kaynak suyudur bunda önlemek çok zor olduğu kadar kesinlikle mimarisi ve deneyimli arkeologlar Hariç kolay kolay Kılıçlar çekilemez Allah korusun oldukça tehlikelidir ve insanı 2 parçaya bölecek kuvvete sahiptir bir tanesi çok yakın bir kardeşime denk geldi ve gelen her türlü suyu kestiklerini belirtti hala Kılıçlar Çalışır vaziyette Olduğu etkisiz hale getiremediklerini bunuda sadece kılıç çekilmesi gerektiğini öğrenmişler Güvenilir ve ehli bir kaynaktan bilgilendirilmişler ve maliyeti mükemmel derecede yüksek olduğunu öğrenince bırakmışlar altta kaynak suyundan beslenmesi oldukça sıkıntılı bir durum müdahale edilemiyor onun için kılıç Çekme yöntemi olduğu ve kolay bir iş olmadığına Açıkça garantili olarak sonucu istenmeyen sonuçlar doğuracağı kesindir ve tehlikelidir ve tek tuzakla sınırlı değildir ok ve Çukur tuzakları mevcuttur.
Allah korusun faydalı olabildiysem ne mutlu bana selametle Üstadım Allah c.c hayırlısını nasip eylesin

SEVALİ

Kullanıcı
Benim bölgemde olan anlatılan bir hikaye..
O zamanki mülki amir bir çok pompa koyuyor fakat nafile su kesilmiyor her zaman aynı seviyesinde kalıyor..
Kim bilir sayısını bilemediğimiz kaç yerden künkler ile geliyor..
Belkide çözülmek istenmiyor veya istenilmiyor..
Bence orası bir manastır her yeri ardıç ağaçları ile kaplı iken şu an bir ağaç bile yok..
Vsvsvs..

SEVALİ

Kullanıcı
Benim bölgemde olan anlatılan bir hikaye..
O zamanki mülki amir bir çok pompa koyuyor fakat nafile su kesilmiyor her zaman aynı seviyesinde kalıyor..
Kim bilir sayısını bilemediğimiz kaç yerden künkler ile geliyor..
Belkide çözülmek istenmiyor veya istenilmiyor..
Bence orası bir manastır her yeri ardıç ağaçları ile kaplı iken şu an bir ağaç bile yok..
Vsvsvs..

Bir önceki yorumumun daha iyi anlaşılması için 2 adet resim ekleme yapıyorum..

Warning

Kullanıcı
Bir önceki yorumumun daha iyi anlaşılması için 2 adet resim ekleme yapıyorum..

Üstadım kaynak suyu daimi beslendiği için kolay kolay boşalmaz örneğini geçtiğimiz zaman diliminde hakkın rahmetine kavuşan madenci kardeşlerimizin maruz kaldığı madendeki kaynak suyu örnek alın hala su besleniyor dalgıçlar sayesinde bir neticeye varıldı Rabbim kimseye ve bu ülkeye böylesine acılar nasip eylemesin inşaallah burasıda biraz zor üstadım kolay kolay su çekilmez selametle