Ucgen Mi V Mi? | Define işaretleri ve anlamları

Ucgen Mi V Mi?

burgaz

Kullanıcı
bu dogal mi ustalar?

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
bence doğal biz buna kum taşı deriz tabi başka bölgelerde nederler bilmem
ama bunun gibi bir sürü doğal oluşumlar vardır böyle taşlarda insanı yanıltabilir.

wolf_52

Kullanıcı
kesinlikle insan elinden geçmiş burası sıtatüsü yüksek birne ayit bir mezar.. hayvan figürü at la ejder arsında gidip geldim sizde bri bakın sizde karar verin 3 gendenmi giriş diye muallatda kaldım yukardaki 5 kelleyi görene kadar 4 dü sıralı bir tane daha onların üstünde, statüsü diyerlerinden farklı.. burda yatan zatla aynı soydan sanırım, sıradan ayrı... tek kelenin yanında tek göz var ra nın gözü gibi ,çerveye aldığım nokdada üst kısmında omega işreti gördüm birde ustalar bbaksın... saygılarr....

ersan

Admin
merhaba ustam burda bir hanim kaya mezar odasi var o basetuin kabnartma ucgen bir baklava dilimi ve isaretledim yeri bir yakin resme cek orda tas trasli saten murc izini de yapmislar mezar oymasini ve yukardan aynen ucgen seklinde kesmisler tasi o isaretledim yer cok unemli mezara girisin oradan olsun.

Son düzenleme:

frht2012

Kullanıcı
Abicim daha önce böyle bir bölgede çalışmışlım oldu bu bölge elden geçirilmiş bir bölgedir bazılarında kare oyma oluyor yada kare oymanın yanında yuvarlak oymalarda ola biliyor kolay bir kayaya benzemesine ragmen çok ugraştırıcı bi yerdir horasanla kaplama yapılıyor böyle bölgelerin Karşısı genelde düz oluyor ve bu kayalar katman katman oluşuyor duvar kalınlığı içirden 90cm buluyor oda içinde küçük giriş iki yada üçüncü bir oda muhakkak oluyor iyi bir araştırma istiyor resimde gözüken ikinci katmanı araştırmanı isterim girişleri güneye paralel oluyor yada tepesinde ince uzun kanallar oluyor su genelkle dökülerek bulma yöntemi kullanılıyor yada bu kayalık bölgenin karşısında yani 400 500 metre kadar çevresinde bir tepe oluyor bu tepede yuvarlak taşlar yaklaşık beş altı adet büyüklükte bi çember oluşturuyor bu taşlardan bakıldığı zaman bu kayalıgı görebiliyorsun gördüğün nokta kapı girişi oluyor çalışmış oldugum bir bölgede yaşadığım şeyleri annlattm bilgi amaçlı bölge buraya benzettim için şimdiden kolay gelsin