Üç Tane Taş Papaz Resmi

karadayi

Kullanıcı
Cok acemiyim..zaten sòyledigim kayalarin oldugu yer sit Alani sadece merakimdan ògrenmek istiyoRum..Üç tane yan yana kayalar var..kayanin birinde çobana yada papaza benzer uzun elbiseli cizilmis figür var..elindeki asayada benziyor madolyanada cözemedim..karsisindaki iki kayada da kùcùk kùcùk tahminim ermeni dilinde yazilar var..ve kayanin birinde bùlent ersoyun suratina benzer kabartma Yüz resmi var..fikri olan varmı ?
Mekanımıza hoş geldin @karadayi
Lütfen forum kurallarını okuyunuz
İyi forumlar dilerim
http://www.definemekani.com/forum/konular/forum-kuralları.2/
8- Konu Başlıkları Açıklayıcı, Net Olmalı Ve "acil yardım" "yardım" "lütfen" "çok acele" "bakarmısınız" Gibi Kelimelerin Başlıkta Kullanılmaması Gerekmektedir. Tekrarı Ceza Sebebidir.
Siteden süreli uzaklaştırılır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
@karadayi kardeşim öncelikle forumumuza hoş geldiniz.
Konu başlığını kurallara uygun biçimde düzenledim. Ayrıca konuyu yanlış linke açmışsınız. Olması gereken yere konuyu taşıdım.
Bahsettiğiniz işaret ler önemli bulgular. Resimlerini çekip fotoğraflı define işaretleri bölümünde paylasırsanız gerekli ilgiyi görür. Ancak yerin sit alanı olması burda resmi de olsa bir işlem yapılamayacağını gösterir. Ama yinede görsellik olarak verimli olabilir.
Selametle

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
----- yazılar kitabe, papaz dediklerin oraya yakında yatan kişilerin yüzlerini ifade ediyor olmalı. olmalı diyorum çünkü anlattıklarınla gerçekte bizim göreceğimiz şeylerin benzeşmemesi durumu da söz konusu,
velhasılı kelam önemli şeylerden bahsettin. sadece yazdıklarınla burayı çözemeyiz, çözemezsin ! detaylandırman gerekir.

karadayi

Kullanıcı
@karadayi kardeşim öncelikle forumumuza hoş geldiniz.
Konu başlığını kurallara uygun biçimde düzenledim. Ayrıca konuyu yanlış linke açmışsınız. Olması gereken yere konuyu taşıdım.
Bahsettiğiniz işaret ler önemli bulgular. Resimlerini çekip fotoğraflı define işaretleri bölümünde paylasırsanız gerekli ilgiyi görür. Ancak yerin sit alanı olması burda resmi de olsa bir işlem yapılamayacağını gösterir. Ama yinede görsellik olarak verimli olabilir.
Selametle

karadayi

Kullanıcı
resim yùkleyemiyorum Yada beceremiyorum....resim yùkleye tikladim..gòzat a tikladim..resimleri tikladim.yùkledim ama buraya cikmiyor nendense

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
aramıza hoş geldiniz karadayı resim yüklerseniz çok güzel
bir görsel olmuş olur lakin sit alanlarında sadece gezerek
daha güzel bir bilgi edinile bilir.

karadayi

Kullanıcı
Kardeslerim bugùn tekrar gidip baktim merak ettigim yere..bulent ersoyun suratina benzeyen kabartmanin altinda türkce büyük harflerle NAZWEH " e ters 3 e benziyor" gibi harfler var...o yazi haric 2 yerde w harfi var.1 yerde N harfi.... saginda ve solunda zigzag gibi cizikler var..tek tùk yerlede o-o-o sekle benzer sekiler var. ..o yùz kabartmanin sag tarafinda kabartma aslan kafasi var..aslanin sag tarafi kùcùj kùcuk yazilarla dolu sol tarafi 2 sira halinde bùyuk harfler var ama cok yiprandigi icin okunmuyor..bi kagida kùcuk baklava diliminin icine x sareti atin...o sekilde cizimler var..cok fazlasiyla kuru kafa isareti ve sonsuzluk isareti var...bide göz 3 tane iri kirpige benziyor ama iyice bakip hayvana benzetince kafasi olmayan 3 kanatlari acilmis tavus kusunada benziyor còzemedim..kaya cok yipranmis..aceba neyi anlatiyor..kime ait bir yer cok merak ediyorum..