Usdatlar Burası Tumulusmu

arifoglu

Kullanıcı
usdatlar burasi bir butun benim görüşüm burası bir butun

Aliorhan

Kullanıcı
Tümülüs yapılmaya müsait bir yerde diil bence diil tam belli olmuyor ama sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: osi

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
İlk resmin çeşitli açılardan çekilmişi yok mu
Ustalarımız görerek daha iyi anlar
Birde çizilmemişini yükle sana zahmet

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
bu tarz görünümlü bir yer ,eski medeniyetlerin yaşadığı bir bölgede ise,ki paylaştığın bulgular bunu açıkça gösteriyor, araştırmaya değerdir. çimenlik ve bahçe olduğu için yüzeysel görünüm açık fikir oluşturmayabilir.
yığma olsa zaten yapılış amacı herkesçe malum.
ikinci olarak, doğal bir tepenin belli kısımlarına,bir düzenleme ile istifade ettikleri bir gerçektir.
doğaldır,yığma zahmeti hiç olmadan kullanıma hazır durumu herkesçe tercih nedeni olabilir değilmi. k. den izi iyi bildiğim için, bölgemizde doğal olmasına rağmen,sinesinde odalar barındıran bu görün
ümde çok yer bilirim. bir arkadaş k. denizde tümülüs yok diye yazmıştı.
sen bir bölgede açık düz alana bin bir zahmetle yaparsın,ben ,aklımı kullanır MEVLAMIN şekillendirdiği bir yeri emeksiz kullanırım.
yapılması gereken,boşluk tespiti ile,bir gizem barındırıp barındırmadığını anlamak gerekir.
hemşerim bölgede fındığın rekolte durumu nasıl.

arifoglu

Kullanıcı
ben
bu tarz görünümlü bir yer ,eski medeniyetlerin yaşadığı bir bölgede ise,ki paylaştığın bulgular bunu açıkça gösteriyor, araştırmaya değerdir. çimenlik ve bahçe olduğu için yüzeysel görünüm açık fikir oluşturmayabilir.
yığma olsa zaten yapılış amacı herkesçe malum.
ikinci olarak, doğal bir tepenin belli kısımlarına,bir düzenleme ile istifade ettikleri bir gerçektir.
doğaldır,yığma zahmeti hiç olmadan kullanıma hazır durumu herkesçe tercih nedeni olabilir değilmi. k. den izi iyi bildiğim için, bölgemizde doğal olmasına rağmen,sinesinde odalar barındıran bu görün
ümde çok yer bilirim. bir arkadaş k. denizde tümülüs yok diye yazmıştı.
sen bir bölgede açık düz alana bin bir zahmetle yaparsın,ben ,aklımı kullanır MEVLAMIN şekillendirdiği bir yeri emeksiz kullanırım.
yapılması gereken,boşluk tespiti ile,bir gizem barındırıp barındırmadığını anlamak gerekir.
hemşerim bölgede fındığın rekolte durumu nasıl.
ben şuan istambuldayım hafda sonu orda olacam inşallah şimdi bu tepeye daha önce arkıyolok iki kadın gelmiş ölcumlerde yuksek oranda minarel ver demiş ve bir başkası buranın savaş zamanından kalma silah deposu olduhunu söylemiş amma tepeye cıkarken ortakarda kemer gibi belirli taşlar var ve doze indiyinde tepenin ortasina gelecek şekilde bir kaya var ve fotografları atmişdim dere tarafina bitişinde cok buyuk bir kaya var nerdeyse 3 katlı bir ev misali derenin karşi tarafi 2 ci bolge dediyim ve sizinde yorum yapdıhınız yer var ve sırtınızı tepeye verince sag tarafinizda bir su gözü yani pinar var sag tarafında dereye kadar inen bölumde bu pınarla birlikde 3 pınar var ve dereye birleşiyor birleşme nokdasında V yapıyor derenin diyer tarafinda da bildihim 3 pirar var bırde depenın yukarsinda evin olduhu yerde bir göz daha var V yaptıkları yerin az aşasında birinci bolge dedihim yer var ve resimlerini attım ve baktınız ve güneşin doguş seklıne göre yıkılan ıkı tepe dahıl 4 tepe vardı bir hizada biri insan yuzunun ustarafında diyeri ondan 100 mt aralıklarla olmak kaydıya 4 var ortadaki iki tanesi biri kucuk biri buyuk buruk olan taş yıma küçük olan kaya ve pokrak ibaret ama en buyuk olan cukurdakı güney dohu istikametine bakarsan 3 4 mt genişlihinde ve 1 2 mt yukseklıhınde düz beyaz bir kaya var