Ustalar Bir Bakarmisiniz | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Bir Bakarmisiniz

mkursad38

Kullanıcı
SANKİ HER TARAF İŞARET YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
İlk resimde görülen , insan vücuduna uyarlanmış bir aslan kafası gibi. İlk bakışta piramitlerin önündeki sfenksin oturmuş hali gibi geldi. Buda bekciliğini yaptığı mezarların önemini ortaya koyuyor. Bulunduğu yamacın değişik açılardan resimleri olsa iyi olurdu.
Birde yakın çevrede tumulus varmı diye bir bakıver.
Oymalar ve kanallar mezarların en önemli emareleridir. Bulunduğu yerde boşluk uygulaması ile ancak tespit edilebilecek zeminaltı oda türünden mezarlar var. Birbirleri ile tünelle bağlantıları olabilir.
Merdivenli kaya için resimler yetersiz açığından geniş açılı resimleri olursa daha sağlıklı birseyler söylenebilir. Merdivenli kayanın oldugu blokta traslanmış geniş bir alan yani kayanın yüzeyinde varsa özellikle o alan önemli.
4 resimdeki oyma karşıyamı, havayamı bakıyor onuda çözemedim. :confused:Onu belirtirsen çözümü kolaylaşır.
Kolay gelsin

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
2-3 resimler son nokta resimleri olmalı, tam anlamak içinse bir tek o 2-3 resimlerdeki arazideki eğim durumu nedir onu görmek isterdim.

merdivenlerin olduğu yerin 3 noktası önemli ,
birincisi merdivenler nereden başladı yani aşağısında neler var,
ikincisi ise merdivenler nereye çıktı? bir sunum alanına tören alanına mı?
üçüncüsü merdivenleri karşına aldığını düşün, o zamanda sol yanına bakman önemli. yani 3 ihtimalden bir tanesi ama hangisi olduğuna geniş resimle karar verilebilir. ama yüzde 90 ihtimalle girişe uygun yer merdivenlerin alt tarafında gibi duruyor

ersan

Admin
ustam burda isaretledim yerde bir mahzen girisin var cok deyerli bu kucuk ,,x,,yaptim yerlere dikat et mude yerleri olabilir o karsidaki tasi timsaha benzetim sanki yuvasina ceketmis hali tuzakli olabilir giris yeri.

bu da usta kaya mezar odan var isaretleri hepsi yerinde drenaj kanalini bilem yapmislar suni oymasi bilem orda urasmaya deyer bir kaya mezar odasi.

mkursad38

Kullanıcı
İlk resimde görülen , insan vücuduna uyarlanmış bir aslan kafası gibi. İlk bakışta piramitlerin önündeki sfenksin oturmuş hali gibi geldi. Buda bekciliğini yaptığı mezarların önemini ortaya koyuyor. Bulunduğu yamacın değişik açılardan resimleri olsa iyi olurdu.
Birde yakın çevrede tumulus varmı diye bir bakıver.
Oymalar ve kanallar mezarların en önemli emareleridir. Bulunduğu yerde boşluk uygulaması ile ancak tespit edilebilecek zeminaltı oda türünden mezarlar var. Birbirleri ile tünelle bağlantıları olabilir.
Merdivenli kaya için resimler yetersiz açığından geniş açılı resimleri olursa daha sağlıklı birseyler söylenebilir. Merdivenli kayanın oldugu blokta traslanmış geniş bir alan yani kayanın yüzeyinde varsa özellikle o alan önemli.
4 resimdeki oyma karşıyamı, havayamı bakıyor onuda çözemedim. :confused:Onu belirtirsen çözümü kolaylaşır.
Kolay gelsin
havaya bakıyor ustam

mkursad38

Kullanıcı
ustam burda isaretledim yerde bir mahzen girisin var cok deyerli bu kucuk ,,x,,yaptim yerlere dikat et mude yerleri olabilir o karsidaki tasi timsaha benzetim sanki yuvasina ceketmis hali tuzakli olabilir giris yeri.

bu da usta kaya mezar odan var isaretleri hepsi yerinde drenaj kanalini bilem yapmislar suni oymasi bilem orda urasmaya deyer bir kaya mezar odasi.
teşekkürler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
SAĞ OLSUN USTALARIMIZ ÇOK GÜZEL YORUMLAMIŞLAR.
karlı olmadan ve biraz açıklarından geni,ş açılı çekim olsa idi,çok daha iyi anlaşılırdı. ama düşündüğün değerde bir bölge.
mezar çıksada ,bulgular mezar odalarını veriyor. boşluk tespiti öneririrm.

nereye bakıyorlar.

giriş yönünü bile vermiş. ama biraz alt açığından.
yuvarlak olan ,üst kısma çıkar. muhtemelen yukarlarda düz bir yer olmalı.
üçlü oymada güzel lakin çekimden ,hangi yönde olduğu çok emin oluınamıyor.

ilk fotoyu konuşmaya b,ile gerek yok. bölgenin ağa babası orada.

mkursad38

Kullanıcı

işaretlediğim yerde mahzen girişi var demişsin ustam hangi işaret tam olarak söylermisin ustam

alfa36

Kullanıcı
bölge ne oldu bi gelişme varmı usta?