Ustalar Bu Taş Ne Anlatmak Istiyor ? | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Bu Taş Ne Anlatmak Istiyor ?

muke

Kullanıcı
Ustalar merhaba yer orta Karadeniz Bölgesi günü birlik gittiğim için etrafını çok kontrol etme şansım olmadı . Bayramda burada olacağım yönlendirebilirsiniz sevinirim. Ayrıca taş in üstündeki işaretler ne demek ister cevaplayabilirseniz çok sevinirim

wolf_52

Kullanıcı
mezar sunusu 3 oymasına baklırsa uzakda değil.kaynın sivri uc yapmış;)girişde uzakda olmamsı gerek, mezar sunusu kaç cm derinliği var, bilmek gerek, girişinde derinliği çıkmış olur, düz yerse netdir derinlik yok üstü yamaçsa 100 sende 1 mt yakın fark eder derinliği....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
muke kardeşi bana yakınsın her halde.
bir kaç yönden ve açığından görüntüsü olabilseydi iyi olurdu. ama şu an böyle bir imkanın da yok.

boşluk tespiti yapabilirsen sol alta doğru oda girişini tespit edebilirsin. ayrıca mezarları da var. göründüğü şekilde ,dizilidir. ön sağ istikametlerden birini yakalarsan diğerine ulaşırsın. zaten arazi yapısı olarakta kaya tümsek setli kisli ve benzeri yerleri incelersin. sağlıcakla.

muke

Kullanıcı
mezar sunusu 3 oymasına baklırsa uzakda değil.kaynın sivri uc yapmış;)girişde uzakda olmamsı gerek, mezar sunusu kaç cm derinliği var, bilmek gerek, girişinde derinliği çıkmış olur, düz yerse netdir derinlik yok üstü yamaçsa 100 sende 1 mt yakın fark eder derinliği....
Wolf_52 usta dediğin gibi sunak içi derikliklerini ölçücem . yer düz değil karadeniz olduğundan sürekli yamaçlar şeklinde.

muke

Kullanıcı
muke kardeşi bana yakınsın her halde.
bir kaç yönden ve açığından görüntüsü olabilseydi iyi olurdu. ama şu an böyle bir imkanın da yok.

boşluk tespiti yapabilirsen sol alta doğru oda girişini tespit edebilirsin. ayrıca mezarları da var. göründüğü şekilde ,dizilidir. ön sağ istikametlerden birini yakalarsan diğerine ulaşırsın. zaten arazi yapısı olarakta kaya tümsek setli kisli ve benzeri yerleri incelersin. sağlıcakla.
ikizceli ustam sana yakın sayılırım senin sol tarafına doğru kalıyorum ben :) dediğin gibi bu sol taraftaki ok un düştüğü yüzey de bi boşluk testi yapmam da fayda var. bu kadar tecrübelere dayanarak soruyorum bu 3 adet olan küçük oymalar neyi ifade eder.

A21MEDLi

Admin
ikizceli ustam sizler kadar karadeniz bölgesini bimem mümkün değil,orda bulunan oymaların geneli kyayı anlatıyor.bu resme göre fikrim,tepe bir yerde yığma veya büyükçe tek kaya ya yönelmesi gerekiyor.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ESTAĞFİRULLAH A21MEDLİ ustam.

bölgeyi görebilsek sizde bende direk noktasına dikiliriz.
burada ,ana yeri verenin arazideki konumu belli ve diğerlerinden biraz daha yüksekte.çevresine göre az daha da çukurumsu bir noktada. diğerleri tam meyilde. bu ise daha düzgün sayılabilecek bir noktada ve buyurduğunuz gibi sırtlama bir yapıda ve çok yakını. ama bu nokta oyma kanalını verdiğine göre bu alanmıdır diye düşündürüyor. arkadaşımızın ,incelemesi ve başka resimler paylaşması ,konuyu açıklığıa kavuşturacağını düşünüyorum.