Ustalar Enterasan Bişiy Bu Bariz Yapma Belli

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu kadar taşın biarada olması ilginç
Bu taşların üretim inin yapıldığı bi atölye izlenimi veriyor.
Elinizde cihaz var nasılsa, tek tek hepsini tarayin.
Farklı olan tek taşı bi oynatin bakalım altindan ne çıkacak.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ergenekon60

Kullanıcı
selamünaleyküm kolay gelsin ...benim tecrübelerim doğrultusunda söyleyeceğim şey bolca taş kırığı ve şekilli kayalar ..1. fotoya dikkat ederseniz sağlam yere oturtulmuş ..muhtemelen çalışma tezgahı veya oturma için kullanılıyordu kısaca taş kesimi için kullnılan biyer ben mezar veya define işareti göremedim..dikkat ederseniz taşlar kullanılmadan bırakılmış demekki burası terkedilen biyer..ALLAH nasibinizi bol etsin

Sado6161

Kullanıcı
Komana ustam farklı olan taşın etrafını dedektörle taradım hem boşluk veriyor hem kıymetli başka bir öakinayla baktım üç çekimdedr bir nesne gösterdi aynı yerde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sado6161

Kullanıcı
Valla ergenekon60 usta bilmiyorum okadar büyük popoları varmıydıki oturmak için ypsınlar[emoji3]belkide olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Komana ustam farklı olan taşın etrafını dedektörle taradım hem boşluk veriyor hem kıymetli başka bir öakinayla baktım üç çekimdedr bir nesne gösterdi aynı yerde

Bak dostum bu tip taşlar sıradan gibi dursada, işin özünü bilenler için öyle degildir.
Yaşanmış bir olay;
Köyün orta yerinde buna benzer bir taş ve yıllardır orda duruyor. Vatandaş bu nedir diye merak ediyor köylüye soruyo, aldığı cevap, "taş işte kendimizi bildik bileli orda"
Bizimki bi kaç resmini çekip bu işin uzmanı birine gönderiyor. Uzman çevre faktörleriyle birlikte bi çözümleme yaptıktan sonra;
Uygun bi vakitte taşı kaldır nasibini al diyor.
Ve dediği gibide oluyor.
İkincisi bizim köyde bi arkadaş anlatti
Eski ermeni köyü, yattığı odanın penceresinden baktiginda yuvarlak bi taş dikkatini cekiyor. Arkadaş henüz 12 13 yaşlarında, ev teyzesinin kendi misafir. Eniştesine bu ne taşı diye soruyor, oda yıllardır orda duran bi taş diyor.yarisi toprağa gömülü vaziyette. O gece rüyasında taşın içinde altın olduğunu görüyor. Sabah bu rüyayı anlatıyor. Tabi kimse sallamıyor.
Ertesi sene yine misafir olarak köye geliyor. O gece bazı seslere uyanıp pencereden bakıyor ve bi kaç adamın taşı traktöre yuklediklerini görüyor. Sabah kalktiklarinda teyzesi eniştesi bi kac komşusu ile taşın olduğu yere gidiyorlar. Taş gitmiş.
Bi iki ay sonra köyden bi aile taşınıyor. Şimdilerde adamın maddi durumu çok iyi.
Taş deyip geçmemek lazım.

Sado6161

Kullanıcı
Maceracı37 usts bildiğim yok orası değirmen için fzla engebeli sıkıntılı yani bu taşlarda başka bir gizem var

Sado6161

Kullanıcı
Bak dostum bu tip taşlar sıradan gibi dursada, işin özünü bilenler için öyle degildir.
Yaşanmış bir olay;
Köyün orta yerinde buna benzer bir taş ve yıllardır orda duruyor. Vatandaş bu nedir diye merak ediyor köylüye soruyo, aldığı cevap, "taş işte kendimizi bildik bileli orda"
Bizimki bi kaç resmini çekip bu işin uzmanı birine gönderiyor. Uzman çevre faktörleriyle birlikte bi çözümleme yaptıktan sonra;
Uygun bi vakitte taşı kaldır nasibini al diyor.
Ve dediği gibide oluyor.
İkincisi bizim köyde bi arkadaş anlatti
Eski ermeni köyü, yattığı odanın penceresinden baktiginda yuvarlak bi taş dikkatini cekiyor. Arkadaş henüz 12 13 yaşlarında, ev teyzesinin kendi misafir. Eniştesine bu ne taşı diye soruyor, oda yıllardır orda duran bi taş diyor.yarisi toprağa gömülü vaziyette. O gece rüyasında taşın içinde altın olduğunu görüyor. Sabah bu rüyayı anlatıyor. Tabi kimse sallamıyor.
Ertesi sene yine misafir olarak köye geliyor. O gece bazı seslere uyanıp pencereden bakıyor ve bi kaç adamın taşı traktöre yuklediklerini görüyor. Sabah kalktiklarinda teyzesi eniştesi bi kac komşusu ile taşın olduğu yere gidiyorlar. Taş gitmiş.
Bi iki ay sonra köyden bi aile taşınıyor. Şimdilerde adamın maddi durumu çok iyi.
Taş deyip geçmemek lazım.

Komana usta anladım demek şstediğini zaten birinin yanında dedektör ötüyor kıymetli ve boşluğı veriyor en kısığa aldığında bile tepki veriyor bi başka cihazla baktığıkızdada iki üç çekim sonucunda aynı nesne çıkıyor hemde bu taş diğerlerinden farklı hem biraz daha küçük hemde üst yüzeyi bombeli