Ustalar Işaretler Bağlantılımı ?

azim

Kullanıcı
S.a ustalar bana yardımcı olurmusunuz?
1.deredeki 3 oyma ve 1 delik

2.yamaca çıkarken 2 oyma bunlar karşıya bakıyor.

3.yamacın bitiş noktasında düzlüğe çıkarken blok kayalar kayada 1 tane delik var.

4.Baktığı noktadaki kayada 1 adet delik var.

buraya kadar giriş ve yamaçtaki işaretler şimdi gelelim yukardaki düzlüğe...
5.yerdeki kayada dikdörtgen oyma var. ve 5 adım vardır yoktur büyük bir kaya ve hemen yanı hafif bir çökme var .

6.bu işarete ortalama 60-70 adım vardır. Sağ tarafta kayada 3 farklı işaret var. X işareti oyma işareti ve dikdörtgen oyma işareti var.

ve üst tarafında da bu var. işaret midir ?

Saygılarımla...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Resimleme tekniği ve açıklama örnek teşkil edecek nitelikte bir çalışma olmuş
Eline sağlık
Kompleks bir isaretleme sistemi var
Herbiri birbiriyle bağlantılı
İlk olarak şunu sorayım
Suyun akarinda şarlak veta şelale yapan yer olmalı
Burayı bulmalisin
Üç havuz olur, en alttaki üçüncü havuz önemli
Su zayıf olsada onceden kuvvetli aktığı dönemlerde, bu yerleri oluşturmuştur.
Bu havuzu bulursan ne alâ, orda birde, oturak taşı gibi oyulmus bir yer varsa devam ederiz....

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karanar

Kullanıcı
işaretli kayaların hepsi birbirinden güzel. komana ustama katılmakla beraber, yukarıdaki murç işaretlerinin her biri başka bir mezarı gösterir. muhtemelen de yakınındadır. dere içindekiler hariç. eğer; aşağıda işretlediğim resim özellikle dere içindeki izlere yakınsa oradan başlaki girişi bulup koridordan geçerek sonuca ulaşabil. kanal işareti olan tek kaya bu çünki. zaten kayanın durumu yönü vermiş durumda. ok yönünde araştırma yaparsan iyi olue. bir de alttaki kayanın dibinde başka bir murç izi var gibi o bölgeyi iyice temizle bakalım altından ne çıkacak.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
azim kardeş bunlar sıradan mezar bulguları. içlerinden ilgilenmeye değer bir ihtimal,

belki diyebileceğim burası. yakın olan kaya,yaklaşık ok istikametindemi. değilse bile o yönü bir kaç metre boşluk tespiti ile incelemeni tavsiye ederim. sağlıcakla.

vatanca

Kullanıcı
ok güzegahında oktan itibaren çubukla boşluk ara hiç kafanı karıştırma

azim

Kullanıcı
Ustalarım yorumlarınız için teşekkür ederim. söyledikleriniz dikkate alıcam. bu işaretlerin en üst kısmında yüz ye yılana benzettiğim bir kaya var onuda atıyorum ve kroki atıyorum aklınızda bir fikir oluşur inşallah... Saygılarımla...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
detaylandırmışsın. ara ölçüler bir hesap için olabilirmi düşüncesindesin.
bizler mezarlarımızı ikili üçlü kimisi yan yana yakın bazıları daha açıkta koyuyorsak. bunlarıda öyle düşün.kişiler cenazelerini nasıl yakın koyuyorlarsa tıpkı aynisi.

burası birinci önceliğin durumuna geldi.
resme göre sol gözün alt kısmı akarlı ve yatay murç vurulmuş. burada boşluk tespiti yapmalısın. ayrıca yine resme göre sağ kısım hafif çapraz da düşebilir, fazla açığına gitmeden ,belli bir mesafede
setli tümsekli veya zemine de olsa kaya veya kis bir yer araştır. her ikisini de tespit etmeni diliyorum.