Ustalar Katılalım Lütfen | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Katılalım Lütfen

ercansen

Kullanıcı
Arkadaşlar bir konu bir dere şelalesi 1 nci kazanda uç ufak oyma ve orak işareti tarzında birsey 2 nci kazan Etrafında Üçgen var 3 kazan yolunda bir yuvarlak oyma küçük önünden asagıya üç basamak yolun sonunda büyük yuvarlak oyma 3 ncü şelale kazanına inildiğinde 10 metre ilerde bir ana Kaya üzerinde kus tavuk civciv at Aslan tilki keçi gibi hayvan işaretleri cok net olmasada mevcut bunları kime anlatsam lâl oluyor bu güne kadar cevap alamadım hayvanlardan bazılarının suratlarının yanında ufak parmak girer icine yuvarlak oyma var Boynuzlu bir hayvanı insana benzettim sanki top sakallı bu işaretlerin Etrafında ne aramalıyım ? Neye dikkat etmeliyim Yaw yalan söylüyorum sanıyor insanlar kar erisin yerime gidicem tek tek fotoluyacam hazır gitmişken ne aradığımı bilsem çıplak gözle bakarım diyorum yani inanmasınızda siz yönlendirme yapın yolum uzak sırf işaretleri Fotolamak icin gitmiş olmayayım saygılar

KOMAGENE

Vip Üye
değerli kardeşim sen sırf fotoğrafları çekmek için git fotoları al gel biz değerlendirmesini yaparız tabiki bilgimiz dahilinde definecilik zaten başlı başına dede korkut masalları gibi bir masalda biz sana söylemeyelım:)

ercansen

Kullanıcı
Ustam zaten şelalenin yanında bu söylediklerim foto var fakat bilinçsiz çektiğim icin net degil siteye yüklediğimde görünmüyor yada Yanyana olup benim göstermem gerekli ama fotoyu çektiğim telde net cıkıyor xxxxx tan gönderdiğimde foto bozulmuyor ama xxxxx veya bu sitede özelliğini yitiriyor ben telde noktasına virgülüne zoom yapabiliyorum evet söylediklerim cok ciddi 2 Yıldır araştırıyorum Prof. Necati demir ordu Mesudiye esatlı köyünde 10 yıl araştırma yapmış aynı bulguları incelemiş tabi bir Defineci Gözüyle değilde tarihçi olarak yapmış bu işi ve bu bulgular Türkiye'de parmak sayısınca görülmüş yada kayıt altına alınmış ve bulgularında eski Türkler'den bahsetmiş ve gerek keçi Öküz balık geyik at için kurban edilen hayvanlar diye bahsetmiş define işareti olmadıklarını beyan etmiş tapılan veya kurban edilen hayvan olarak konu etmiş

Moderatör tarafında düzenlendi:

ercansen

Kullanıcı
Benim yerimde 3 adet dere şelalesi var birincisi kanala 3 metre yüksekten Düşüyor kanalın icinde kollarımı açabiliyorum kanalın derinliği 3,5 m civarı 8 m Uzunluğu yarım metre yüksekten 2 şelale oluyor 2 kazan 30 metre genişliğinde yüzdük buz gibi suyu var ve bu alanda bir tepe Oluşumu var Y V yarım O Üçgen işareti ve yuvarlak oyma var yuvarlak oymadan 3 basamak asagıya iniyor bir yuvarlak oyma daha var bir karış sağından 3 şelale oluyor 3 kazana su 4 m yüksekten Düşüyor ilk karşıma çıkan işaret uçan kuş uçtuğu yone gittiğimde koltuk tası gibi bir yapma tas kol koyma yeri yok sandalye gibi düşünün 2 sütün bacağı var ortasından su geciyor oturduğunda sağında niş Gibi mihrap gibi bir sey var solumda iki katlı bir bina düşünün 20 m cephesi var tam ortasında örme sıvasız kapatılmış bir yer var doğal gibi duruyor ama degil sago ve solunda bir cok işaret var örmenin önünden cılız bir sekilde su geciyor 3 parmak kalınlıgında. Içerden damla damla su geliyor sol alt Köse'si kararmış örmenin bu ana Kaya'nın üzerinde keçi inek Aslan balık ya Kartal ve 2 yavrusu yada tavuk ve iki yavrusu var sol tarafta ise Aslan var arka ayaklarını altına almıs uzanmış suratının iki köşesinde de oyma var icine parmak girer kafasının üzerinde 5 adet oyma var parmak girer irili ufaklı hac ve aile putu dedikleri şekilli haçta var kimisi oyma kimisi kabartma ama bas bas bağıran işaretler degil dikkat edilmediğinde kimse göremez yer Doğu Karadeniz ve bitki örtüsünü bilirsiniz bırakın kayaları Ağaçları bile sarmaşıklar sarmış şüphelerim yumurta şeklinde bir Kaya üzerine yoğunlaşıyor koyu yeşil siyaha yakın renkte civarda başka bu renk Kaya görmedim Sarmaşık ve yosun sarmış üzerini bes insan genişliğinde 2,5 m yüksekliğinde burdan 3 5 metre sonra kuru dere yatağı 3 şeritli otoban gibi düşünün su bir karış ortasında akıyor asagıya doğru 150 200 metre sonra yıkık değirmen var bu büyük dedemin Yıkılan evine yakın 25 30 m mesafede burda değirmen selden göçmüş büyük dedemizin evide 3 yıl önce bir sağanak ta göçtü önünde Cesme vardı Yalak lı evlerin duvarlarında yazılar var fakat rahmetli dedem Gürcü ameleler fındıga geliyorlar onlar yazmışlardır Demişti üzerinde durmadım buranın tarihinden veya yaşantısından bahsetmiyorum bile cok cok cok eski medeniyetler e ev sahipliği yapmış topraklar fotolara gelince arzu eden yardımcı olmak siteyen varsa xxxxx atabilir iletişime geçebilirim siteye defalarca yükledim görünmüyor ustalarım bir görse Heyecanlanacaklar eminim ama göremiyorlar fotonun kalıtesi Düşüyor ve benim tecrübesizce foto çekimim yağ Sürüyor her şeye saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

ercansen

Kullanıcı
Çalkaya ustam sen bir iletisim numarası ver su milletin cıldırdıgı civcivleri gönderiyim sana bir bak ya iki Başlı yada iki tane ustam yada su kar bir çekilsin tepelerden cekiyim güzel güzel fotoları bende sabırsızlanıyorum :) 2 Yıldır kafa patlatıyorum hic bir yerine kazma vurmadım emin olmadan da vurmayı düşünmüyorum makine ayarladım Çubuk işiyle ugrasıyorum iyi kötü geliştirdim de kendimi ama ustam 2 yıllık Tecrübe yetmiyor tökezledip kalıyorum sahada en azından burda ne aradığımı çözebilmem birde o gözle bakacağım hazır gitmişken

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@ercansen ustam
Fotoğrafları ne zaman yolladınız görmedik
Sana zahmet bir bu konuya yükle
Bizde bir görelim

Bire bir dialoğa girmiyelim
Kişiye özel konu açacaksan özelden halledin lütfen
Başka sosyal medya isimleri vermeyiniz

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

wolf_52

Kullanıcı
bu dere kuzeyden güneyemi akıyorr.. sen en ufağından başla yığma ya bak şelalenin ordaki...

ercansen

Kullanıcı
Ustalarım bu konunun fotoları fotoğraflı define işaretlerinde şelale kenarında yuvarlak ve Üçgen oyma diye mevcut ustam yanlış anlaşılmasın reklam Amaçlı degil anlaşılmak için çözüm bulmak adına Söylenen seyler dikkat ederim kusrumuz affola foto telden tele gönderince zoom yapılabiliyor amaç bu saygılar