Ustalar Uğraşyamaya Değer Mi | Define işaretleri ve anlamları

Ustalar Uğraşyamaya Değer Mi

göktürk54

Kullanıcı
LlRo9a.jpg
grYLdb.jpg
0Rp2Po.jpg
Arazimi kazmışlar görenler köye gelen ambulans sireninden korkup kazma kürek kaçmışlar dediler sonrasında alan tarama ile kontrol ettim değerli sinyali verdi detaylı resimi atıyorum 1.5 metre kazılmış v işaretli taşın önü 4 tane iki kişinin kaldıramayacağı kayalar çıkmış ortasında da bir taş dört taş ortadaki taşa basar şekilde tam altından sinyal veriyor ne dersiniz devam edilir mi edilirse taşları kaldırmanın bir yolu var mı

göktürk54

Kullanıcı
Taşın hemen önünden dere akıyor 15 metre alt tarafında dereyle ırmak birleşiyor birleştiği noktada ırmak yatağının haricinde bir gölet var evet ne yapılmalı

A21MEDLi

Admin
burda 2 gölet var,göletin biri küçük digeri ise biraz daha buyuk ve derindir.küçük olan gölet yaa ırmak veya dereyle birleşen kolun devamındadır.araştıracağın yer iki göletin hemen hemen ortasına denk gelen bi yerinde yaa kaynak çeşme var veya (belli başlı tek kaya veya yığma var)
çeşme veya yığmanın yanında yerde uzunca,fakat diz boyu yuksekliğinde uçgene benzer bir kaya veya yukselti olacak.anlattığım yeri bul.hedefe yaklaşmışsın.

göktürk54

Kullanıcı
Derenin bitiminde gölet var dedim göletle ırmağı ayıran tam ortada büyük 5 metre çapında büyük kaya ve irili ufaklı kayalar var tahmimce dediğin burası olmalı peki hediyesi nerededir
Bir konuda kazılan resimdeki yer hakkında düşüncen nedir 1.5 metre kazılmış kaya sırası çıkmış alan tarama değerli sinyali veriyor kayaların altında diye düşünüyorum işcilik istiyor biraz değer mi uğraşmaya
Ayrıyeten değerli yorumların için çok teşekkür ediyorum

A21MEDLi

Admin
kazılan yerin 70-90 cm.sinde,herhangi bi işaret yoksa uğraşmaya değmez diye düşünüyorum.sinyal işi cihazın ve kullanıcısının tecrübesiyle ilgili bı durumdur,ona bişey diyemem.

göktürk54

Kullanıcı
İşaretli taşın toprak altında kalan kısmı kırılmış oyulmuş gibi birde taş sıralaması çıktı irili ufaklı taşlarla sıkıştirılmış gibi pozisyon aldırılmış

A21MEDLi

Admin
bahsetiin yer dere kenarıdır.burda bu tür taşların sık aralıklarla toprak altında bulunması doğaldır,bulunabilir.
o civarda 2.bi gölet daha olacak onu bulmaya çalış veya google earthten o bölgeye bak az çok bi fikir sahibi olursun derim.