Ustalarım Bu Yazıyı Okuyabilecek Var Mı?

tayyar

Kullanıcı
Burası toroslarda orman içerisinde bir yer . Arkadaş fotoları gönderdi, yardım istedi. Ben de sizlerden yardım istiyorum. Rivayetlere göre "Oğlum kızım yanımda, malım karşımda." yazıyormuş. Okuyabilen ustalardan yardım istiyorum.

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
yaziyi tercumeye gerek yok isi bitmis burasinin az daha uzaktan resmi olsa daha net belli olacak asagisinda giris acilmis.
"Oğlum kızım yanımda, malım karşımda." meslek hyatim boyunca hic boyle bir yaziyla karsilasmadim bu tur soylentiler hurafedir temelin isine benzer ha buraya mal yoktur sonrada dursunun misali ha buradaki mali dursun almamistir. mezarin kitabesidir kim oldugunu belirten yazit.

tuncers

Kullanıcı
ustam açılan mezar aile mezarlığı deyil ise çok yakında en az bir tane daha kaya mezarı olabilir.oğlum, kızım yanımda malım karşımda derken de mezarın üstünde bi hayvan kafası oyulmuş onun baktığı yönde yani mezarın tam karşısında değerli metal tespiti yap büyük bi olasılıkla da malı derindedir 2 metre kazıp burda bişey yoktur ya diyip brakıp giderseniz sonra çok üzülebilirsiniz..

Hazineyi miras bırakabilirsiniz ama kullanmadığınız bilginin; ne siz ne de mirasçılarınıza faydası vardır.

A21MEDLi

Admin
yazıyla ilgili BABACONDA ustamız gerekli açıklamayı yapmış.
bu tip rölyeflerde mezarı veren kolların dirsek ucları istikametleridir.genellikle sol dirsekleridir.bu konuyla ilgili yıllar önce konu açmıştım,bu resminle bir kez daha ispatlandı.asiavcı ustanın bunu görmesini isterdim
.:)
resmin üzerinde kırmızıyla çizdiğim çatlağın bittiği ucun istikametini takip et,orda başka bir kapıda olabilir?

cantar

Vip Üye
AKLIM BAŞIMDA MALIM KARŞIMDA
BU İZNİK TARAFINDA BİR YERDE BİLİNİR.
BURASI BİR AİLE MEZARI YERİ BULUNDUĞU YERDEKİ KAYALAR TRAŞLANMIŞ DÜZELTİLMİŞ AYNI KAYA İÇİNDE EMANETİ VAR YER GÖRÜNÜŞE GÖRE ELLENMEMİŞ GİBİ KABARTMANIN YÜZ KISMINI BOZMUŞLAR YAZI O YERDE KİMLERİN OLDUĞUNU ANLATAN BİR YAZI.... YAZI SİZİ İLGİLENDİRMESİN ÖRNEKLERİNE GÖRE KARŞILAŞTIRIN VE SONUCA ULAŞIN...

esrarengiz2828

Kullanıcı
Burası toroslarda orman içerisinde bir yer . Arkadaş fotoları gönderdi, yardım istedi. Ben de sizlerden yardım istiyorum. Rivayetlere göre "Oğlum kızım yanımda, malım karşımda." yazıyormuş. Okuyabilen ustalardan yardım istiyorum.

burayı açan birinin karşısını yanını sağını solunu açmayacağını sanıyosanız biraz zor balı yiyen ayı peteğe neden bi daha gelir(kahkaha)(kahkaha)(kahkaha)

kemreluk

Kullanıcı
AKLIM BAŞIMDA MALIM KARŞIMDA
BU İZNİK TARAFINDA BİR YERDE BİLİNİR.
BURASI BİR AİLE MEZARI YERİ BULUNDUĞU YERDEKİ KAYALAR TRAŞLANMIŞ DÜZELTİLMİŞ AYNI KAYA İÇİNDE EMANETİ VAR YER GÖRÜNÜŞE GÖRE ELLENMEMİŞ GİBİ KABARTMANIN YÜZ KISMINI BOZMUŞLAR YAZI O YERDE KİMLERİN OLDUĞUNU ANLATAN BİR YAZI.... YAZI SİZİ İLGİLENDİRMESİN ÖRNEKLERİNE GÖRE KARŞILAŞTIRIN VE SONUCA ULAŞIN...
bu yeri biliyorum iznikde...