Ustalarim Burda Ne Olabilir

tuncers

Kullanıcı
B2AOOM.jpg
l1WQOJ.jpg
MJv1L6.jpg
l1WQ0B.jpg
Ustalarım bugün buraya çubuklarla baktım ve burda büyük bi oda tespit ettim girişi taşların yığılı olduğu yer. Tesbitini yaparken çubuklar gayet iyi çalıştı hiç yanilmadilar. Buranın çevresinde eski yerleşim yeri olduğunu düşünüyorum Sizce burda ne ya da değerli bişey var mıdır ustalarım..

Kader25

Admin
Ustam uçaktan baktığımızda bazı toprakların renginin gri-kül rengi olduğunu görüyoruz.
Buraları eski yerleşim yerleri diyebiliriz. Çünkü kullanılmış toprak muhakkak renk değiştiriyor.
Google Map tan bakınca aynı manzara karşımıza çıkıyor. Gezmeye gideceğiniz yeri muhakkak önceden Map tan kontrol ediniz.

Bana eski bir değirmen olduğu söylendi geçen haftalarda. Haritayı açtım, o köydeki arkadaşa değirmenin yerini göstermesini söyledim. Bulamadı amma ben sorularımla ona değirmenin yerini bulmasını sağladım. Bu yerin tam karşısında bir tepe tepenin arkasında kül rengine bürünmüş geniş bir alanı gösterdim. Buranın komşu köyün arazisi olduğunu söyledi. Dereleri sordum gösterdi. O köyden çok kimsenin epey Sarıkız bulduğunu duyduklarını söyledi. Bayram sonu gideceğiz inşallah. Gitmeye değer bir olduğuna haritadan karar verdim.

Bilerek biraz detaylı yazdım. Bilmeyen arkadaşlar bu şekli öğrensin istedim. Çok istifadesini ben hep gördüm.
Şu köyde şu şu var edebiyatını önce Map tan teyit ediyorum. Her denilen yere gitmiyorum. Geçen çok meşhur olmuş bir köyü söylediler.
Haritadan baktım, meskun mahal ile sırt sırta bir yer. Çevresinde de başka noktalar göremedim. İl merkezine 90 km. Git gel 1 gün gidecekti. Gerek görmedim.

Sizde bu alanı bu bilgilerin ışığında kontrol ediniz derim.

Mirkut

Vip Üye
Tuncers kardesim guzel yer INSALLAH muvaffak olursunuz. Icinde degerli varmi yokmu dersen bence odayi ve girisi tesbit etmisseniz buranin bos olacagini dusunmuyorum cok degerlide diyebilirim. Siz yinede forma bakarak cubuklarla degerli nasil tesbit edili diye arastirip birde oyle bakinki kalbiniz mutmain olsun. RABB im gayriyla nasip etsin

ameetsn98

Kullanıcı
L çubuklar gerçekten işe yariyormu ustalar tecrubelerinizi paylasirmisiniz??

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mirkut

Vip Üye
Oncelikle hosgeldiniz hayirlara vesile olur INSALAH c.c Evet ustam L cubugu hakkiyla ogrenen bir usta en kaliteli cihazdan daha iyi is yapar. Sitedeki cubuklarla ilgili konulari incelerseniz bilgi sahibi olursunuz

burgaz

Kullanıcı
senin resiminde ve benim resiminde fark goremiyorsan,bilesin benimkiler pinar.burasi benim resimde yasam yeri?seninkide bilmem.

MAVRAN

Super Moderatör
Birinci resimde başlangıç aşağıda bulunan iki kayanın altında bulunan tek kayanın yanından başlar zor bir yere benziyor. Bunların kolayı hiç olmazmı bilmem. Boşluk kontrolü mutlaka yapın.

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam 1 le işaretlediğim yerin mezar yada oda tipi mezar olama ihtimali yüksek 234 çok eski bi yerleşim yerine benziyor cihazla gezmeni tavsiye ederim mezar olan yerdeki taşlarda işareti de olabilir boşluk tesbiti şart saygı vee sevgilerimle