Ustalarım Kayde Değer Birşeyler Var Mı | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarım Kayde Değer Birşeyler Var Mı

BAYBURTLU

Kullanıcı

bu nedir ustalarım sizce enteresan bi taşş

BAYBURTLU

Kullanıcı
abi işaret adına çok dolaştık birşeye denk gelmedik sadece merkeze yakın oldugundan gözüme ilişti hava sıcaktı bi gezelim bakalım dedik sonra sizlerle paylaştım abi bu mekanın arkası kilise oranın fotolarını haftaya kar yağmassa atacam nasipse ilgine teşekkürler

karanar

Kullanıcı

görebildiklerimi resimde işaretledim ama pek değerli bir şeyler olacağını sanmıyorum.işaretler kaliteli değil.basit aletlerden çıkmış işaretler.sadece 2. resimdeki mağara-mahsen işareti zengine benziyor.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
kasaya bir şey diyemem.emin olmak i,çin boşluk tespiti gerekir. yalnız karanar ustamızın çizimlerini çok yerinde buluyorum. ayni bölüme farklı açıdan değinmek gerekirse,

alan bu cepheden daha iyi görünmekte ve önemini vermekte. bir çok kayalar yerleştirme ve bazıları sanki başa benzetilmiş değilmi. önde işaretlediğim iki yer iyi görünebilse, giriş noktası ve birmi ikimi olduğu anlaşılacaktı. sağ kısımda çizdiğim yer ile üst kayaların bakış istikametlerinde mutlaka karşılığı çıkar.
başarabilirsen burada yapılacak boşluk tespiti yerin mahiyetini verecektir.

oymanın iç kısmı yeterince anlaşılamıyor. yön veremem ama sağ ve sol istikametlerinden birinde,
bir setin altından,ihtimalle kuyu vb bir yerden setin üzerine çapraz giden bir girişli yer veriyor.

BAYBURTLU

Kullanıcı
abim kıymetli bilgilerini paylaştığın için çok teşekkür ederim abi bende hayvan başına benzettim bayada yorumunu yaptık acaba baş mı değil mi abim karanar ustam ile senin çizdiğin yerde bir boşluk var gibi abim çubuklarda acemiyim ama nasip olursa deneme yapacam abim ilğine alakana çok teşekkür ederim abim allah razı olsun

BAYBURTLU

Kullanıcı
abi şunu demeyi unuttum bu yer dereye yakın oymanın çizdiğin şekilde san ki bir harita gibi abi iki derenin arasını vermiş olabilir mi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ilk gördüğümde aklıma gelen ,ikinci ve son seçenek oydu. ama oymanın akarı olmayışı ,beni diğer düşünceye sevk etti.
belkide iki ara yapanlar için yeterli geldiği için bu kadarını belirtmiş olabilirler.

ikinci ve son olasılığı biraz açalım. yalnız buranın diğer yerle bağlantısı yok.
iki dere birleşimi değil,bu deremizde resimdeki gibi biraz çap,bir göle inen bir yerimiz olmalı. çağlayan gibi çok dik olmayabilir. başladığı üst kesim düz bir yapıda olup,biraz genişçe ,hatta suyun iki tarfından dolaştığı küçük bir yükselti. bu noktadan göle kadar bir taraf daha yüksekçe. kırmızı çizgiler. göl bu yüksekliğin altında olmalı.tarifimize uyan yer varsa, suyun düzlükten dikleşmeye başladığı noktanın tam sağı cizdiğim yer . ayrıca gölün,etrafında bir kaç nokta olmalı. az çok boşluk becerin demekki var. bir değerlendirirsin.

BAYBURTLU

Kullanıcı
abi fotoları atacam ALLAH razı olsun yardımın için allahütealada sizleri hiç bir darda koymasın abim saolun varolun