Ustalarımla Bir Söyleşi Katılırsanız Sevinirim | Define işaretleri ve anlamları

Ustalarımla Bir Söyleşi Katılırsanız Sevinirim

ercansen

Kullanıcı
Ustalarım iyi bir araştırmacı usta tavuk ve civcivden, topal ayıdan tamamen hurafedir tas Kaya falcılarının uydurmasıdır diyor sahada antik kentlerde kendi yaptığı fizibilite calışmalarında ise yine başka bir tarihçi gibi at geyik Karaca keçi vb resmedilmiş işaretleri kimini avla alakalı veya tapılan yada kurban edilen hayvanlar olarak bahsediyor yine cok konuşulan Sıkça Görülen balık işaretinin bolluk ve bereketi simgelediğini belirtiyor yine iki araştırmacının ortak tanısı Aslan ve Kartal bazı at resimlerinin lahitte kullanıldığını belirtiyor karşılıklı duran iki Aslan'ı yüksek mertebeli bir yerin girişi ve ya yolu olarak belirtiyor yani ustalarım defineden cok ibadetle alakalı olan işaretlemeden bahsediliyor bu saydıklarımın ÇOĞU bu kadar yazmısken siz değerli ustalarıma bir soru sormak sizlerden de bir sey kapıp bilgi havuzuma koymak isterim ibadet yerinden değerli eşya çıkar mı? Uğraşılır mı emek vermeye değer mi bir mabed mi mabed olarak kalsın mı saygılar

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@ercansen ustam
Taş kaya falçılı dedikleri bizler oluyoruz
Aşağıda linkini verdiğim konuda ispatıyla işaretler verilmiş
Başka benzer linkleri incelerseniz ustalarımızın tarifli anlatımlarınıda görürsünüz
http://www.definemekani.com/forum/konular/zeus-usta-ile-ok-işaretinin-Çözümü.16128/
http://www.definemekani.com/forum/konular/zeus-usta-ile-kuş-işareti-Çözümü.16259/
Söylediği işaretler kısmen öyle olsada
Mezar yerleşim yeri define v.b. konularla bağlantıları vardır

Sorunuza gelince
Her ibadethanede bir şeyler olması koşulu yok
Olsada kültür varlığı olduğundan
El sürmemeniz ve gerekli mercilere korunması adına bilgi vermeniz en uygunudur
Ayrıca kilise ve benzeri yerler ile ilgili
Mekanda baya konu var
İncelemenizi tavsiye ederim

Warning

Kullanıcı
@ercansen üstadım işin gerçeği şudur yazmış olduğunuz kişi veya kişileri ben araştırdım baya bir izledim konularını araştırdım işin aslı bir yerde işaret yoksa orada birşey yoktur ama yok taşkaya falcılığı yok bilmem ne ben katılmıyorum söylediklerine aslında kendiside biliyorki oda işarete bakıp ölçü alıp her taşkaya falcısı dediği insanlar gibi izleri sürüyor ve açıklama yapıyor buradaki kişilik sahibi ve muhterem insanlar bir sonuç alıyorlar almasalar insanları neden yanlış yönlendirsinler birde bu şekilde düşünün çok şükür art niyet yok maksad birlik beraberlik güzel dostluk en büyük define budur başka bir yerde bulunmaz üstadım Allah c.c. razı olsun bugün üstadım @mustafa.cankaya.39 paşam yanıma ziyarete geldi yine istişare ettik bundan güzel bir define varmıdır. Herkesin'de görüşüne saygı duyarım ama büyüklerime dostlarıma katiyyen söz söylettirmem. Sakın yanlış anlamayasın sana sitem etmiyorum asıl sitemim taşkaya falcıları deyipte kendisi aynı falcılığı yapıyorsa art niyet ararım ve popüler hit olma hevesi derim.
Kimsede yanlış algılamasın üstadım kalp kırmak değil maksadım asıl maksadım bilgin olsun bildiğin yol en iyi yoldur o yolda güzel yoldaş var ise ne mutlu sana bana selametle (Allah1 c.c) c.c. emanet olasın

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili ercan,bizler, bazı medeniyetlerce bir şehrin girişindeki kullnılan arslanları da, bir lahit üzerinde farklı hayvan figürlerinin olduğunuda, balığın bolluk ve bereket olarak kabul edildiğini de çok iyi bilenlerdeniz.
sözüm ona o kendini araştırmacı kabul eden şahıs,sadece kendi alanıyla dar bir kalıpta çalışmış. oda ne derece ise. kendi çöplüğünden başını bir kaldırabilse,(sanmıyorum ya onlar aynada sadece kendilerini görenlerdir) neler kaçırdığını ,aslında hiç bir şey bilmediğini görecek. ama korkar. değişiklik,yeni alanlar onları rahatsız eder. kendi dünyasına kapanmış zavallıdır onlar.
alaca höyüğün simgelerini biliyorda ,yapılan kazıları ,kral mezar odalarını göremiyorsa, onlara uygun gözlüğü nasıl bulalım.
konuya çok şeyler yazılabilirde,onlar için değmez. sen biraz araştır,bak ne zihninde soru işareti kalıyormu.

Warning

Kullanıcı
Say'ın ikizceli ustam ben bu konuda saha tecrübesi olmayan bir kardeşinizim masa bası araştırmacısı maalesef cok fırsat bulamadığımdan cok ince eleyen sık dokuyan biriyim ustam. Ikilemde kaldığım konularda da siz değerli ustalarıma Söyleşi yapıp hem doğru olanı Öğrenmek hemde ustalarıma kaynaşmak tanışmak Amaçlı sık sık yazıyorum saygılar ustam

Paşam Allah cc muhabbetimizi arttırsın inşaallah sitemim sana değil o kelimeyi kullanan kişiye ;) laf söyletmem derken bu tarz insanlara kastım darılmayasın Sakın

Sent from my iPhone using Tapatalk

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Basit bir analiz yapalım
Akrepol veya nekrapol alanı oldugunu bildiğimiz bir yerde bu tip sembolleri süslemeleri normal karsılarız.
Ama dagın başında izbe kus ucmaz kervan gecmez bir yerde bu tip bir sembol veya betimlenme gördüğümüzde işte bu sıradışıdır.

ercansen

Kullanıcı
Ustam beni ilgilendiren nokta burda ben dağ basında bir şelale yakınında buldum bu izleri Asi ustamın açmış oldugu bir Konuşa Truva nickli ustam şelalelerden bahsetmiş ya bütün Şelaleler bahsettiği gibi yada benim buldıgum şelale ve izler onun anlattığıyla tıpkı aynı birebir saygılar

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
diyen kişi biraz doğru demiş ama hepsi doğru değil yanımıza gönder biraz staj yapsın herşey kitapta yazmıyor malesef onlara yabancılar bilmesi kadarını diyorlar paralar mezarlar dini inanışa göre bir sisteme göre saklanıyor o kadar araştıracağına üçlemeyi enazında kendini kurtarmış olurdu