Ustalık Ister | Define işaretleri ve anlamları

Ustalık Ister

DeryaKaptan

Kullanıcı
XdEpOj.jpg

rEJvA1.jpg

aX1R9B.jpg

oE6lGq.jpg

Mka4N7.jpg

znJqWg.jpg

kEXR2v.jpg

VE3RZR.jpg

XdEpnO.jpg

yVzv8M.jpg

mEJaj2.jpg

VE3G5R.jpg

1NG3m1.jpg

9GD3X9.jpg

G3ygny.jpg

aX1aqR.jpg

gX9DjL.jpg

A3yvZ7.jpg

RQO4EG.jpg

mEJaqy.jpg

1NG3j1.jpg

NOT: 200 m güneyinde dere 300m ilerisinde klise ve ayrıyettende derede degirmen bulunmaktadır

MAVRAN

Super Moderatör
Hay(maşallah)Sen neredesin böyle şu işaretleri sayamadim kaçtane onlar. İlk baylaştıgın kanalın altında ne var önden çekilmiş resim varmı. İşaret yapamıyorum tlf ile giriyorum. Yanlız yerin burası değil 4. Resimde bazı figürler var nereye bakıyorlar o yönde neler var resimle veya bilgi ver.

wolf_52

Kullanıcı
kilise sisteminde bir gömüler, pekde çok sıtatülü insanlar def netmişler bu alana, çok değerli mezarlar, hep soylu aileler, ama 1 tanesi o dönemin en sözü geçen,ve en varlıklısı olsa gerek domuzu var . bu istkameti geniş açlı resimlermisinz...dere uzak değil...bu kayanın toprakla birleşdiği alanı değşik açlardan görmek isterim, derenin çatalının karşıdaki hafif düzlük gibi olan yerinde ve çatalın ortasındaki kayayıda görsek iyi olur...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sevgili kaptan kardeşim,
işaretlere ağırlık vermişsin. geniş açılı çekimler olsaydı.
hayli ilginç görünümler var.
yakın olsan da ,müsait bir zaman da,tespitini beraber yapsakta ustalığımıza biraz katkı yapardık.
ben bilirsin ankaradayım. sağlıcakla.

tuncers

Kullanıcı
kardeş burası bana kalırsa açık hava sunak alanı çünkü kayalarda çok fazla haç işareti var ve bu kadar haç işaretinin mezar için yapıldığını hiç görmedim ama hiristiyanlık dinine mensup kişilerin dini ibadetlerini yerine getirdikleri yerlerde senin yerdeki gibi işaretler oluyor arazi çevresinde güzel tek paralar ve daha fazlası toplanabilir yakınlarda mezarlarda olabilir yer çok güzel....

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustaların dediğine katılıyorum açıkcası ustam kiliseye ait mezarlık alanı o kaz ayaklarındaki yuvarlak çizimlerde statüsü yüksek yani altın olabilecek mezarlar bir çok haç var ve bir çok kaz ayağı işareti var bunların bir çoğuda hem temizlememişsin hemde yosundan gözükmüyor eğer ok işareti varsa o yönde araştırmalı yada haçların bazılarının bi kenarları uzun o yönde araştırmalısın yada en kolay yolu @ikizceli ustam açıklamış beklemeli ve görmelisin saygı vede sevgilerimle

esrarengiz2828

Kullanıcı
Burası hangi bölge de çok meraklandım. İlk defa bu kadar çok, net işaretler gördüm. Allah umduğundan fazlasını versin hayırla...
karadenizde ve egede böyle işaretler çok ustam hiç raslamadınmı kilise ve kale yakınlarındaa olur genelde mezalıklarının yakınlarında saygı vede sevgiler

DeryaKaptan

Kullanıcı
yorumlara tesekkur ederım,,hepsını dıkkate alacam bıdaha gıdınce genıs resımler cekerım arastırma yaparım sızlerı bılgılendırırım ınsaallah bolge karadenız