uydu uzerinden define bulma ve ye yer alti scan yapimi | Sayfa 14 | Define işaretleri ve anlamları

uydu uzerinden define bulma ve ye yer alti scan yapimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cesur58

Kullanıcı
Wolf52 ustam bu uzaktan algılama işini jeoloklar kullanıyor bizim cumhuriyet ünüversitesinde bu bölumün ögretim üyesinin yazısını netten okudum adam biz bu sistemle maden yerlerini tespit edebiliyoruz diyo eger bu dogru ise define yeri tespitide olabilir diye düşünüyorum ama birazdaha derinlemesine araştırmak lazım

wolf_52

Kullanıcı
Wolf52 ustam bu uzaktan algılama işini jeoloklar kullanıyor bizim cumhuriyet ünüversitesinde bu bölumün ögretim üyesinin yazısını netten okudum adam biz bu sistemle maden yerlerini tespit edebiliyoruz diyo eger bu dogru ise define yeri tespitide olabilir diye düşünüyorum ama birazdaha derinlemesine araştırmak lazım
ilk yazdığım gibi şayet maden altın damarı kayya atmışsa ordan yakalıyorlar, lakin defineyi görmez...

cesur58

Kullanıcı
ilk yazdığım gibi şayet maden altın damarı kayya atmışsa ordan yakalıyorlar, lakin defineyi görmez...
Yani yüzeydeyse görür diyosunuz ?ustam şöyle biŕşey söylesem yer altındaki gömünün enerjisi yüzeye çıkıyor ise onuda görme olasılıgı varmıdır acaba diye düşünüyorum sizce olabilirmi böyle birşey

sakaci50

Kullanıcı
askeriyenin uydusu fasrklı değilki ustam, misal 1 uydu atılır, masraflarını çıkarmak için firekansları satılır,csm,şirketi tv şirketi vs, ama uydunun kontrolü devletde olur kordinatları devletdedir,bunuda devlet kendi lehine kullanırlar,askeriye gibi istihbarat gibi vs. özel bir şirkete yada sivil bir holdinge kendi ülkesini ne amaçla izlemesi killit lenmesine izin vermez hiç bir ülke, muz cumhüriyeti bile vermez,
Reis istiyor oluyor.

vansa65

Kullanıcı
Bu programları nasıl elde edıyoruz ?? nasıl calısıyor

cassabalee

Kullanıcı
ASİAVCI dedi:
UYDU İŞİ UYDURUK İŞ ama bunu GARMİNLE izlek raporu alıp bilgisayarda süfler ve vaksler programlarında 3d görüntüye cevire bilirseniz iş yapar
evet bizde aynı şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz bakalım sonuç nasıl olacak İnşallah yakında ufacık bir görsellik sunabilirim

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Yahu bu millet ne içti neyin kafasını yaşıyor anlamadım..
Arkadaşlar millete sallama bilgi vermeyin.
Daha Surfer ve Voxler in ismini yazamayıp üstüne konuşanlar var..
Biride diyorki surfer voxlere göre daha net.
Benim hergün haşir neşir olduğum uygulamalar bunlar.
Biz rezistivite ve gradiometre cihazıyla görüntü alıp bu programlarda görselleştiriyoruz.
Surfer 2d uygulamadır Voxler ise 3d.

Net bilgi : Uydudan değil paşa kim bakarsa baksın yer bulunmaz..
Aksini iddia eden ispat etsin lütfen..
O şöyle yapıyor, bu böyle yapıyor, duyduk, gördük falan filanın önemi yok.

Remote sensing işi define işinde geçerli değil.
Hava durumu, toprak yapısı ve farklılıkları vs gibi olaylara kullanıyorlar.

Mısırdaki mezarları google' nin uydularıyla tespit etmek ve ortaya çıkarmak ayrı şey, defineye bakmak ayrı.
Karıştırmayalım lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...