Uydudan Yer Bakma | Define işaretleri ve anlamları

Uydudan Yer Bakma

ersan

Admin
Bos bir program ustsm videyodaki 3 sene ayni sekilde bende baktim orda videodaki kurmizi nokta saf mineral bu program toprak yapisi ve katmanlari gutuyor sade sitede kim ustalar bilir nekadar cok urastimi en bastan bende cok i anmistim bu uydu isine ama gurdumki okadar basit bir sey deyil .

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
Bos bir program ustsm videyodaki 3 sene ayni sekilde bende baktim orda videodaki kurmizi nokta saf mineral bu program toprak yapisi ve katmanlari gutuyor sade sitede kim ustalar bilir nekadar cok urastimi en bastan bende cok i anmistim bu uydu isine ama gurdumki okadar basit bir sey deyil .
bu bakılan noktada bir kare oyma mevcutmuş ve başka bir cihazla teyit edilmiş nokta işlem yapılır sonuç alınırda paylaşılırsa bende buraya atarım

adaletli

Kullanıcı
ersan abi şimdi uydu işinin gerceklik payı yokmu diyorsun

A21MEDLi

Admin
vıdeoyu yapan arkadaşı bır çıktı için,verdığı bunca emeğine sağlık diyorum.ama baştan sona yanlış ve eksık yol ızlemiş.
Örneğin,kordinat aralığını kendi kafasına göre ayarlamış ve kordinatların gerçek Rakımını rastgele çoğlatmış.
Surferde ise calcalusa değer biçmemış,boşluk arıyor fakat surferde fıll vs.yerınde duruyor.
işine yarayacak proğramlar şunlardır,erath-mapsource-netcad-gpsvisualizer.bunlar sadece kordınat toplamaya yarıyor.sonuçta iş surferde biter.
ben çevırmen kullanmadan kordinatları çok daha rahat dızayn ediyorum

YAĞMUR ADAM

Kullanıcı
sürfleri kullanıyor usdat renklendirmede

adaletli

Kullanıcı
bu uydu işine ben inanıyorum cumhuriyet ünüversitesinde uzaktan algıla yöntemi olarak maden yeri tespit ediliyor benim kaynım mermer madeni işletiyo aradıgı taşın numunesini götürdü frekans degerini ölçtürdü sonrada şüpelendiği dagın uydudan çekilmiş görüntusünü aldı ve bi programa attılar ve o programda numunenin frekansına denk gelen yerler mavi rengi aldı .diyorumki bu şekilde bir sistem olduguna göre altının frekans degeri girilse olan yerler belli olacak .yani bu işi profösyenel yapan kurumlar var onlarda bizim gibi definecilere haliyle yardımcı olmazlar

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Bu konuda polemik çok oluyor, düşüncelerimi daha önce çok kez belirttim. Burda daha önce paylaştığım videoyu birisi almış kendi de benzetmiş kafasına göre birşeyler. Remote sensing olayı vardır bununla karıştırmayın, uydudan bakmak ile remote sensing olayı çok farklı şeyler.
Türkiye’de o kadar çok uydudan bakan nokta atışı yapan varki akıl sır ermiyor, sözüm meclisten dısarı hepsi meteliksiz ancak savuruyor. Bu forumda böyle konuların açılmasına izin vermeyin, varsa teknoloji varsa inanan inansın. Zira diğer bazı sitelerde forum bakıyorlar hareketsiz açıyorlar bir uydu konusu yaz yazabildiğin kadar, gelen koordinatın haddi hesabı yok. Bu siteyi bu hale getirmemeniz dileğiyle, ki böyle eften püften konulara bu sitenin ihtiyacı yok diye düşünüyorum.